Reklama

Reklama

Pohotovost

(seriál)
USA, (1994–2009), 249 h 36 min (Minutáž: 44–88 min)

Tvůrci:

Michael Crichton

Režie:

Jonathan Kaplan, Lesli Linka Glatter, Laura Innes, Mimi Leder (více)

Hrají:

Anthony Edwards, George Clooney, Julianna Margulies, Noah Wyle, Laura Innes, Laura Cerón, Maura Tierney, Goran Višnjič, Deezer D, Yvette Freeman (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(15) / Epizody(331)

Obsahy(1)

Každý den svádí lékařský tým chicagské pohotovosti vzrušující boj o záchranu lidských životů. Zároveň řeší i své soukromé problémy... (TV Nova)

Recenze (217)

Klenotka 

všechny recenze uživatele

Pro mě nejlepší lékařský seriál. Příběhy doktorů a pacientů popisuje bez růžových brýlí, a děje se tak svižně, rychle, bez křečovitých dialogů a patetických scén. Za vrchol seriálu ovšem považuji sezóny 6 - 8, v pozdějších dílech, kdy odešla už většina původního osazenstva, autoři už trochu vaří z vody. Přesto je to jediný seriál, kde dokážu tolerovat 15 sérií, všechny je sledovat a ještě chtít víc. ()

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

Me hodnoceni serialu tu je jiz notnou dobu, protoze je to takova moje "droga", ale komentar pisu hlavne proto, ze jsem neuveritelne znechucen pristupem TV Nova, ktera da premierovou 10. radu na cas ve vsedni den pred druhou hodinou odpoledni - to je hnus. Jelikoz byla mezi odvysilanim 9. a 10. rady v CR docela velka pauza, tak mne to ze zacatku ani moc nevadilo, protoze jsem netusil, ze me tento serial znovu tak pohlti, ale jak vidno, ani v desate serii se v kvalite nepolevilo a stale je to strhujici serial. Edit: září 2008 - Tak a TV h@vna už dala novou řadu na !!! půl deváté ráno !!! - prosím, prokažte nám laskavost a prodejte televizní práva někomu jinému chátro zpráskaná ()

Reklama

vincent 

všechny recenze uživatele

Vyniakjúci seriál, technicky zvládnutý na jednotku, psychológia postáv na jednotku, scenár na jednotku. Veľkým plus je to, že tvorcom sa vždy podarilo nájsť kvalitné náhrady za odchádzajúcich hercov. Častokrát ma príjemne zaskočilo do akých problémov sa pustili tvorcovia a ako ich riešili. Či už to bola eutanázia alebo americká zahraničná politika. Zároveň to bolo aj emotívne (hlavne Mark Green s dcérou v dome na pláži) ale nikdy nie presladené. Občas trochu surové ale nie brutálne. Vyvážené ako kvalitná strava. Poteší ma každá repríza tohto seriálu. ()

Beagle 

všechny recenze uživatele

Pohotovost je seriál mého mládí, prakticky jsem na něm vyrostla a podle mě nemá chybu. Z medicínského hlediska se dle mého už ne tak laického hlediska drží pravděpodobnosti nejvíc ze všech u nás vysílaných seriálů z lékařského prostředí, postavy prodělávají skutečný vývoj a nežvaní pořád o jednom jako Meredith. Škoda, že české televize tenhle seriál trochu zanedbaly. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Na seriály jsem nikdy moc nebyl, zvlášť ne na takové, které by měly přes sto dílů. Pohotovost je výjimka potvrzující pravidlo. Skvělé obsazení, skvěle řemeslně zvládnuté, skvěle napsané, realistické... Každý díl je zajímavý a neotřelý. Samozřejmě netuším, jak moc je to reálné, ale je to vlastně jedno. 90% ()

Galerie (870)

Zajímavosti (51)

  • První epizoda čtvrté série s názvem Ambush byla vysílána živě. Herci ji hráli dvakrát, protože díl se vysílal naživo v pravidelných vysílacích časech pro západní i východní pobřeží USA. (ČSFD)
  • V jedné z epizod 8. série Rachel Greene (Yvonne Zima) sleduje film Návrat vražedných rajčat (1988) a Mark Greene (Anthony Edwards) říká, že to je jeden z jeho nejoblíbenějších snímků. Jednu z rolí v tomto filmu přitom ztvárnil George Clooney. (Radchelka)
  • Tvůrcem seriálu je spisovatel Michael Chrichton, který mimochodem napsal i předlohu k Jurskému parku. (ČSFD)

Související novinky

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Ve věku osmaosmdesáti let v pátek ve svém domě ve Francii zemřela americká herečka a držitelka Oscara Louise Fletcher. Smutnou zprávu předal médiím její agent David Shaul s dodatkem, že herečka… (více)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Ve věku 67 let zemřel herec Ray Liotta, známý například z filmů Mafiáni, Identita, Kokain nebo Země policajtů. O smrti herce informoval server Deadline, podle kterého herec zemřel poklidně ve spánku.… (více)

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (více)

Reklama

Reklama