Reklama

Reklama

Policie New York

(seriál)
  • USA NYPD Blue (více)
všechny plakáty
Drama / Krimi
USA, (1993–2005), 194 h (Minutáž: 41–66 min)

Hrají:

Dennis Franz, Mark-Paul Gosselaar, Gordon Clapp, Charlotte Ross, Henry Simmons, Jacqueline Obradors, Garcelle Beauvais, Esai Morales (více)
(další profese)

Série(12) / Epizody(261)

Obsahy(1)

Policejní jednotka newyorské policie řeší každý den drsné případy, které často přinášejí velmi netradiční situace. Ale osobitý přístup detektiva Andyho Sipowicze a jeho partnera jim jistě pomůže... (oficiální text distributora)

Recenze (38)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Myslím, že tento seriál bol vo svojej dobe pomerne obľúbený aj na našich televíznych obrazovkách. Zaujal okrem iného trasúcou sa kamerou, aj keď z dnešného pohľadu skôr "nestatickou". Pôsobí pomerne realisticky, aj keď všetko má svoje limity, oproti detailným preletom guliek cez ľudské telo v CSI je príjemne staromódny. Najviac z hercov zaujal Dennis Franz, je dôkazom, že hlavnou postavou nemusí byť vždy svalnatý fešák. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

V komentářích časté srovnávání "Policie New York" s řadou C.S.I. je na místě. Stojí tu proti sobě dvě koncepce - ta první ukazuje policejní práci takovou, jaká většinou pravděpodobně je - namáhavou, občas nudnou, založenou na znalosti prostředí v němž se oběti a pachatelé pohybují a neoddělitelně spjatou s životem a osobními problémy samotných detektivů, kteří se tu a tam mýlí (jak jinak - jsou to jenom lidi) a než případ uzavřou, tak se něco nachodí a prohrabou se hromadou hlášení. Druhá koncepce je zaměřená spíš na sofistikované vědecké metody práce s důkazním materiálem a působí poněkud sterilně - zkrátka se z ní nějak vytrácí lidský rozměr (snad s výjimkou řady Las Vegas) a spolu s ním i uvěřitelnost (zvlášť srovnáme-li poměr zločinnosti a úspěšnosti při jejím odhalování ve skutečném světě). A když si tyhle dva úhly pohledu postavím vedle sebe, je mi mnohem bližší ten starší a podobnější reálnému životu. ()

Reklama

hippyman 

všechny recenze uživatele

mně to přijde prostě jen jako další průměrná kriminálka - vleklý příběh, nudné dialogy... úplně špatný to samozřejmě není! ...může to být sebevíc ze života, ale když mě to nevtáhne do obrazovky, když se dovedu soustředit ještě na další věci a přemýšlet, co budu zejtra snídat, nedokážu hodnotit víc než třemi hvězdami... sorry. 60% ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Nepřátel se nelekejme, na množství trojek a dvojek nehleďme. Dodatečně dopisuju komentář ke kriminálce, která se mně oproti některý nespokojencům moc líbila s hlavním hrdinou a sympaťákem Dennisem Franzem. Ten byl pro mě největší motivací a tahounem při sledování NYPD. Pro mě moc příjemný, lidský a reálný podívání se všemi prolínajícími se postavami policejního sboru s jejich soukromými starostmi a strastmi. Sipowicz byl jedničkovej polda a je to jeden z mála seriálů, které bych si pohodově střihla ještě jednou. Stejně jsem úplně všechny díly nestihla dát. ()

tron 

všechny recenze uživatele

V čase premiéry obľúbený a „iný“ seriál, ale beh s časom nevyhral a dnes je „len“ solídne drsnou kriminálnou fuškou, hoci je mi rozhodne bližší, ako všetky tie afektované C.S.I. dokopy. Dobré herecké obsadenie, kvalitné scenáre a vôbec, zaujímavý „realistický švih“ tvorcom tohto pomerne ceneného (a pomerne právom) seriálu uprieť nemožno. Nič vyložene nadpriemerné by som v tom však, česť výnimkám a niekoľkým fanúšikovským jedincom, nevidel. ()

Galerie (188)

Zajímavosti (11)

  • Postava Andy Sipowicz skončila v anketě TV Guide's list - "50 Greatest TV Dads of All Time" na 31 místě. Anketa se konala v roce 2004. (Pumiiix)
  • Herečka Sharon Lawrence měla později svatbu ve stejném kostele, jako předtím v jednom díle seriálu. (Pumiiix)
  • Denis Franz (Detective Andy Sipowicz) a Gordon Clapp (Detective Greg Medavoy) jsou jediní dva herci, kteří se objevili ve všech dílech seriálu. (Pumiiix)

Související novinky

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají…

Reklama

Reklama