Západní křídlo - Série 6

(série)
USA, (2004–2005), 15 h 40 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Aaron Sorkin

Jonathan Brent, Stockard Channing, Dulé Hill, Allison Janney, Joshua Malina, Mary McCormack, Janel Moloney, Richard Schiff, Melissa Fitzgerald, John Spencer, Bradley Whitford, Martin Sheen (více)

Epizody(22)

JohnCZ

S tím, jak se čas Bartletovy administrativy pomalu chýlí ke svému konci, začíná se pomalu měnit i zaměření celého seriálu. Na obzoru se jak z řad demokratů, tak republikánů objevují noví kandidáti a rozjíždí své kampaně. Původní tým se pomalu tříští a naplňují se nové politické ambice. Blíží se primárky a práce v Bílém domě ustupuje zlehka do pozadí. Dokážu si představit, že tyhle změny řadě diváků zvyklých na zaběhlou rutinu nemusely svého času úplně vonět, ale za mě se jedná o příjemné a svěží novinky. Seriál tím, jak více střídá prostředí (včetně exteriérů) a využívá dynamičtější kamery, působí ještě o něco překotnějším dojmem, byť co do složitosti slovních přestřelek jsem měl pocit, že tvůrci tentokrát trochu ubrali. Aktuální finále sice oproti předchozím sériím považuji za o něco slabší, protože nepřineslo nic ani zdaleka tak emočně nabitého, jako závěry řad předchozích, ale Santosův projev mnohé zachránil. A vlastně celkově - jeho postava a pevný charakter mě po prvotních pochybách, skoro až nezájmu, postupně taky zaujal. Teď už asi chápu, co na něm Josh od začátku viděl. ()