Reklama

Reklama

Ach, Ramono!

  • Rumunsko Oh, Ramona!

VOD (1)

Obsahy(1)

Neohrabaný 16letý Andrei je zblázněný do svůdné, avšak odměřené spolužačky Ramony– dokud se na dovolené nesetká s úžasnou hotelovou recepční Anemonou. (Netflix)

Recenze (16)

Petaxis 

všechny recenze uživatele

Hroznej film. Není tam snad jediná skupina lidí, kterou by tenhle film nezobrazoval jako magory. Všechny ženský postavy jsou tam brutální krávy, všichni chlapi vlastně taky. Fat shaming jak sviňa a bejt homouš je přece taky ta nejodpornější a nejtrapnější věc na světě... Prostě hrozný. Ještě bych pochopila, kdyby takovej film vydali někdy před dvaceti lety, i když ani na tu dobu, by to nebyla ani průměrná podívaná. Ale v dnešní době? No Rumuni jsou zjevně někde jinde... Postavy se chovají brutálně nelogicky, celý to vůbec nedává smysl. Navíc to má být komedie, ale není to vůbec vtipný. Prostě strašný. Nemůžete tady fandit ani jediný postavě. A nejvtipnější je na tom to, jak všechny ženský postavy Andreie označují za "hodnýho kluka". Ty vole přitom takový šovinistický prase. No masaker. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Rumuni mají dlouhodobě skvělou kinematografii, ale že natočí teen komedii s vtipem amerických Prciček a navíc ještě v angličtině, to bych asi nečekal. Chvílemi to byl úlet, chvílemi jsem se smál, tři hvězdy ve výsledku akorát. Ale nádech něčeho jedinečného na poli evropské kinematografie tomuto filmu jednoznačně zůstane. Tak sebevědomý film o náctiletých s celou řadou skvělých nápadů jsem dlouho neviděl. ()

Reklama

hroubek 

všechny recenze uživatele

Hodně uvolněná, vtipná a celkem i ironická komedie. Poté co jsem viděl trailer, tak si film získal mou pozornost a já ho někdy v budoucnu chtěl vidět. A ta budoucnost se stala dnes. Režisérka Cristina Jacob drží film pevně v rukou a je příjemně sebevědomá. Umí prodat vtip, vystavět příběh, pracovat s postavy, a nebo vytvořit fungují romantickou linku a sexuální napětí. Jediné co jí víceméně podráží nohy je tempo a délka filmu. Tempo je ze začátku parádní a bohužel nelze vydržet po celou délku filmu. A samotný film by v klidu mohl být kratší o nějakých 15-20 minut. Jacob měla šťastnou ruku při obsazování, protože ústřední trio je obsazeno a zahráno skvěle. Bogdan Iancu je dost dobrý a pohodě zvládl prodat svou postavu. Aggy K. Adams je skvěla, sexy a nelze jí neobdivovat a nezamilovat se do ní. Totéž platí i pro nádhernou Holly Horne, která si ukradne několik scén jen pro sebe. Bavil jsem se, a líbila se mi hravost s jakou režisérka k filmu přistupuje a prakticky točí co nejvíce západně. Ach, Ramono! je dobrá a zábavná komedie. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Waw, ani by ma nenapadlo, že takýto film pochádza z rumunskej produkcie. Moderná teenage comedy na americký štýl, ktorá určite zaujme, no zároveň mám pocit, že miestami sa tu zbytočne tlačilo na pílu, čo pokladám za veľké mínus. Ale inak musím uznať, že Rumuni sa celkom vyznamenali a v tomto prípade predčili očakávania. Niektoré scény stáli naozaj za to, a určite sa na tom dalo aj celkom pobaviť. Samozrejme, bola tu obrovská dávka fantázie a neprirodzenosti, ale tak to už pri teenage komédiach proste chodí. Najlepšie bolo, že po celý čas sa nedalo predvídať aký bude záver. A ten bol naozaj ... proste iný :D Mám chuť dať 4*, ale zas až tak nadpriemerné to nebolo (škoda toho tlačenia na pílu a prílišnej snahe sa podobať na americkú produkciu). ()

charles3 

všechny recenze uživatele

Na rumunský film překvapivě "americké", vtipné, svižné a podvratně cudné. Děj je provázený vtipným voice-overem hlavního hrdiny, téměř comicsovými vsuvkami a vtipně cenzurovanými (případně dvojsmyslnými záběry nahrazenými) "nepřístupnými" scénami. Překvapil pouze nečekaně melodramatický závěr a metafyzická vsuvka, završené takovým "neamerickým" koncem-nekoncem. Kdo by očekával happy end nebo alespoň nějaký závěrečný gag, mohl by být zklamán. Jako celek je to ale nadprůměrné a až s podivem, že něco takového dokázali "spáchat" Rumuni v "západním" stylu, čemuž jistě napomohlo natočení v angličtině. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama