poster

Zločin v ulicích (TV seriál)

 • USA

  Homicide: Life on the Street

 • Slovensko

  Zločin v uliciach

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1993–1999, 121 h 36 min (Minutáž: 48–60 min)

Předloha:

David Simon (kniha)

Kamera:

Phil Oetiker

Hrají:

Richard Belzer, Daniel Baldwin, Ned Beatty, Reed Diamond, Kyle Secor, Andre Braugher, Giancarlo Esposito, Michelle Forbes, Peter Gerety, Željko Ivanek, Isabella Hofmann, Clark Johnson, Yaphet Kotto, Max Perlich, Granville Adams, Jon Polito, Jon Seda, Helen Carey, Callie Thorne, Erik Dellums, Kate Walsh, Edoardo Ballerini, Julianna Margulies, Allison Smith, Mitchell Lichtenstein, J.D. Williams, Adrienne Shelly, Paul Schulze, Josh Pais, Anna Belknap, Lee Tergesen, Jade Wu, Jeffrey Donovan, Michael Gaston, Oni Faida Lampley, Robert Clohessy, Gwen Verdon, Kathryn Erbe, Phyllis Somerville, Melissa Leo, Laurence Mason, Audra McDonald, Brooke Smith, David Eigenberg, Michael Michele, Anne Meara, Zach Cregger, Paul Giamatti, Eric Stoltz, Jason Kravits, LisaGay Hamilton, Bruce Campbell, Lawrence Gilliard Jr., Dan Hedaya, Sean Nelson, Delaney Williams, Illeana Douglas, Lily Tomlin, Jim True-Frost, Matthew Cowles, Raymond Anthony Thomas, Marc John Jefferies, Michael Ahl, Moses Gunn, Corey Parker Robinson, Michael Salconi, Al Brown, Brian Anthony Wilson, Benjamin Busch, Maria Broom, Cleo Reginald Pizana, Michael Willis, Julia Devin, Elizabeth Ashley, Gareth Williams, Mimi Kennedy, David Simon, Sean Whitesell, Alexander Chaplin, Dion Graham, Richard Barlow, Patti D'Arbanville, Adam Trese, Lyle Kanouse, Glenn Fitzgerald, Hillary Danner, Ron Brice, Scott Bryce, Irene Ziegler, Haviland Morris, Christine Moore, Scott William Winters, Andrew Bowser, Jayne Meadows, J. Smith-Cameron, Johnny Alonso, John Benjamin Hickey, Kara Jackson, Jean Louisa Kelly, Alex Webb, Francie Swift, Alan Campbell, Parris N. Glendening, Elizabeth Marvel, John Dossett, Marcus Giamatti, Steve Allen, Eddie Daniels, Lily Knight, Nasser Faris, Maureen Anderman, Jerome Ro Brooks, Murphy Guyer, David Wendell Boykins, Randy Jurgensen, Derrick Simmons, Lance Lewman, Carolyn McCormick, Ellen McElduff, John Miller, Ron Van Clief, Christopher Mann, Sagan Lewis, Steve Buscemi, Sandra Reaves-Phillips, Lester Speight, Stivi Paskoski, Roger Robinson, Pamela Payton-Wright, Malcolm Foster Smith, Greg Wood, Carlos Antonio, Lauren Hulsey, Joe Perrino, Michael Ornstein, Leslie Silva, James Shanklin, Amelia Campbell, Jack Gwaltney, Victor Williams, A. Russell Andrews, Joe Urla, Julie Simone, Hazelle Goodman, Matthew Boylan, Vic Noto, Kevin Jiggetts, Henry Strozier, Regi Davis, Geoffrey Nauffts, Leslie Hendrix (a.z.), Clayton LeBouef, Mary Joy, Greg Provance, Jon Korkes, Tom Tammi, Bruce MacVittie, Darryl Wharton, Pat McNamara, Kevin Geer, Kevin Murray, Robert F. Chew, Dan Moran, Tom Quinn, Terrence Currier, Irma St. Paule, Al Thompson, Lois Kelso Hunt, Jean Schertler, J. Michael Hunter, Cloie Wyatt Taylor, Pete Burris, Drew Zeran, Paul Butler, Holly Twyford, Kenn Michael, Karl Otter, Ingrid Rogers, Steve Ryan, Ami Brabson, Justin Fair
(další profese)
 • MedullaO.
  *****

  Svou surovosti, skvelymi hereckymi vykony a vybornymi napady vsech tech reziseru co se na tomhle serialu vystridali, me Homicide naprosto dostal..Zadni superhrdinove, proste hrstka Baltimorskych fizlu, kteri jsou taky jen obycejni lide.(16.4.2007)

 • ScreamJay
  ****

  Jeden z těch lepší, lehce průměr škádlících policajtských seriálů. Zvláštně graficky pojaté titulky a poměrně dost známých jmen, jenž se v průběhu několika řad střádají na obrazovce a v neposlední řadě zvláštní druh střihu, jenž občas bije do očí, ale zase dělá děj originálnějším, tohle všechno je oproti německé produkci lepším kafíčkem. Režijně se tu objevují taková jména jako Barry Levinson (Rain Man), Stephen Gyllenhaal (Městečko Twin Peaks), Mary Harron (Americké Psycho), Gary Fleder (Sběratel polibků) a nezvykle i herci Steve Buscemi a Kathy Batesová. Lepší epizody střídají slabší a podpis tvůrců je pak jasně patrný. Nejde o žádnou přelomovku, nejde ani o lepší než průměrný seriál, ale koukat se na to dá. Leckdy i docela dlouho. Tři hvězdičky tak jsou myslím zaslouženou policejní placou pro seriálový okrsek.(24.9.2004)

 • deepspace101
  ****

  Strhující seriál o partě detektivů, kteří se k řešení případů nedobírají pomocí špičkové techniky v hypermoderních laboratořích, ale poctivou a špinavou policejní prací v nevlídných ulicích Baltimoru nebo na oprýskané a stejně nevlídně působící policejní stanici. Ano, poctivost je to správné slovo. Lze ji vidět v každém záběru. Dokonale vystihuje scénář, režii i herecké výkony. Z novějších seriálů bych Zločin v ulicích přirovnala ke skvělému Policejnímu odznaku. Zmíněná špinavost je sice spíše doslovná, nic, co by se blížilo chladnokrevné vraždě kolegy, tady nehrozí, přesto mi z hlediska hutnosti atmosféry a vizuálního dojmu připadají tato dvě dílka velmi podobná. Mezi detektivy jsem si nejvíc oblíbila dvojku Bayliss & Pembleton a Johna Munche, který později přesídlil do New Yorku, respektive do Zákona a pořádku. Zajímavostí je, že Richard Belzer si tuto roli zopakoval ještě v množství dalších seriálů, včetně například Akt X.(7.1.2010)

 • Louie
  *****

  Určitě jsou i lepší seriály, ale po dlouhý době mě tenhle donutil nocovat skoro až do rána... Zvlášť když běžely dva díly za sebou :-)(30.4.2006)

 • Lakomidias
  *****

  Pro mě je to nejlepší kriminální seriál všech dob. Líbí se mi jednotlivé charaktery a jejich vztahy v čele s Frankem a Timem. Líbí se mi, že seriál nemá klasický spád kriminálních seriálů, kde se vyšetřuje vražda a celý děj epizody je o tom jak se vyšetřovatelé honí od jednoho podezřelého k druhému a točí se dokola mezi skupinou možných pachatelů, dokud se nezjistí, že to byl ten nejméně očekávaný z nich, nebo zahradník. Tady je často hned od začátku jasné kdo zločin spáchal nebo stačí první konfrontace s pachatelem a je jasné, že to provedl a někdy jde pouze o to dotyčného dopadnout nebo najít důkazy, asi tak jako je tomu ve skutečnosti, některé případy se nikdy nevyřeší a jiné mají pachatele hned na místě činu. Seriál je navíc velice vtipný a plný zajímavých scén.(14.11.2014)

 • - Producenti trvali na tom, aby režiséri žili v Balitmore, ak by to bolo možné. (Fejpof)