Epizody(8)

Arkanoid

Robson zažíva ťažké chvíle, ale s výbornou komediálnou scénou a čiernohumornou zápletkou. Beecher má toho viac. Na zápletku s ohrozením jeho života sa v tejto sérii veľmi nenadväzuje, zato ale prichádza Keller, s ktorým sa mu nedarí nájsť veľa spoločných chvíľ, keďže čaká na death row. Prichádzajú aj dvaja mladíci, čo znásilnili a prizabili ženu a jeden z nich je Tobiasov známy. Beecher si ho vezme pod ochranné krídla, pričom požiada Pancama o ochranu. Ten súhlasí, lebo sa prevalí Hankova vražda a má nových nepriateľov. Druhý z mladíkov sa dostáva do rúk Schillingerovi a napriek výraznému kontrastu osudov mladíkov Beecherov známy Beecerom pohŕda, lebo sa dozvie, že bol Schillingerovou prag. Na začiatku prvej epizódy navyše niekoľko väzňov príde o príbuzných kvôli nehode autobusu. No jediné dve zápletky, čo z toho vyplynú, je skvelá čiernohumorná príhoda s Moralesom a vážne ovplyvnenie mentálneho a fyzického stavu Augusta Hilla. Vďaka nemu sa ale dočkáme skvelých dialógov a dokonca aj akčnej scény s Burrom, ktorého tu vidíme najviac v roli jeho nevlasntého otca. O’Reillyovci to tiež nemajú jednoduché. Ryanova mam prichádza učiť hudbu do Oz a tak sa stáva minimálne snom spoluväzňom a pre niektorých aj terčom. Ako napr. pre Jiu Kenmina, čo sa chce pomstiť bratom O’Reillyovcom a vytvorí intrigu, do ktorej zahrnie Li Chena, chladnokrvného zabijaka, čo prichádza do Oz. Ryan pri počutí o ohrození jeho matky Li Chenom neváha, no Cyrilovi sa to stane osudným a máme tu tak skvelé scény s rodinou O’Reillyhovcov, najmä ich otcom bez rodinných hodnôť. Said prežíva krízu straty kontroly a McMannus mu dá zdanlivo neriešiteľnú úlohu – napraviť Omara Whitea. Jedna z najslabších dejových línií je snaha Rebadowa o pomoc umierajúcemu vnukovi. Táto dejová línia ako jediná nemá napätie, len skúšanie rôznych metód a zlyhávanie v každej z nich, pričom na pozadí všetkého je konflikt s dozorcom Brassom, ktorý starca okráda o peniaze a chce mi ich vrátiť vtedy, keď už ich nepotrebuje. Jedna z najvtipnejších dejových línií je strašenie ducha Cloutiera páchateľov jeho zamurovania, pričom on sám sa nevie pohnúť z postele. Táto fantasy je v rámci výborného humoru, čo ponúka, odpustená. Séria ponúkla veľmi vyhrotené momenty, jeden z najsmutnejších záverov seriálu a výborne naladila na tú ďalšiu. Čo sa týka jednotlivých epizód, všetky u mňa spĺňali definíciu výborného seriálu, hlavne zásluhou premysleného deja a komplexných postáv. ()