Arkanoid

„Hey, you stupid fucks, listen up! I hereby declare this unit the Republic of Huhru. Huhru, Huhru, Huhru!“ „What, are fucking crazy?“ Augustus rozohral a úspešne dohral svoju hru. Burr opäť spriada plány. Morales je v ohrození pri oprave výťahu. Reverend si naposledy vytvoril mocného nepriateľa, ktorý ho teraz dokáže úspešne šikanovať. Clayton príjemne absurdne prekvapí. Leo Glynn len príjemne. Show sa prepojila s The Sopranos, ktorých zobrazuje ako fikciu. V TV show sa objavili McMannus a Robert Iler. Omar White sa ho zastáva pred Hispáncami a vznikne konlikt s jedným mŕtvym, na konci ktorého spútaný White zbije dozorcu aj McMannusa. McMannus napriek tomu nad ním neláme palicu. Schillinger sa od provokujúceho Robsona dozvie, že Beecher sa môže dostať von na podmienku. Cíti sa podvedený, dá to najavo a máme tu vzťah Schillinger-Beecher ako z prvej série. Beecher tu má paranoju, kedy príde finálny Schillingerov úder, ktorý zničí jeho možnú slobodu. Said sa rozhodne ho chrániť a Beecher zasa mu povedať, žeby mal prijať Adebisiho v sebe. Sníva sa mu príliš krásny sen na to, aby mohol byť pravdou. Prekvapí ale Said, ktorý berie ochranu veľmi vážne. Ešte viac prekvapuje O’Reilly, ktorý nachádza dôvody spraviť správnu vec.  A aby sa nezabudlo ani na kvalitný, absurdný epilóg, O’Reilly zabudol vypnúť sporák. Uzavreli sa niektoré dejové línie a otvorili sa ďalšie. „Thats not heroics, commander. Its old-fashioned guilt.“ –„Well, well, well, well, well, if it isn‘t my old friend, James Robson.“ –„Look. I’ve always been a guy who walked tall, held his head high. But that’s always just been a move for show. For once, I’m gonna earn the right to walk that way.“ Jazykové okeinko: buy the farm. ()

darthvader77

No tak tady to jde pěkně do háje. Bomba která nevybouchne. Snové sekvence, no to hulí dobrý materiála podle mne, protože tohle mohl vymyslet jenom idiot. Nejslabší finále. Zatímco všechny předchozí série dokázali přijít s něčím epickým na závěrem, tady jsem se slovy verbala, jak kdyby mi někdo ukousl všechno těsně před vyvrcholením. Pořád jako zábavné a výkony skvělé, ale tohle byla pěkná prasárna. BOnus za samotný závěr ()

• Epizoda je propojena se seriálem Rodina Sopránů (od r. 1999). Vězni sledují televizní pořad, ve kterém se objeví herec Robert Iler. V pořadu je herec doslovně jmenován jako „Tony Soprano – Robert Iler“. Takže herec hraje sám sebe, jako herce, který hraje v Rodině Sopránů. (HonzysKISS)