Odpočívej v pokoji (TV seriál)

Six Feet Under

Drama / Komedie

USA, 2001 - 2005, 62 h 25 min (Minutáž: 63x55 min)

Peter Krause, Michael C. Hall, Frances Conroy, Lauren Ambrose, Freddy Rodríguez, Mathew St. Patrick, Rachel Griffiths, Justina Machado, Jeremy Sisto, James Cromwell, Lili Taylor, Ben Foster, Joanna Cassidy, Richard Jenkins, Ed O'Ross, Peter Macdissi, Tim Maculan, Rainn Wilson, Tina Holmes, Sprague Grayden, Eric Balfour, Kathy Bates, Peter Facinelli, Marina Black, Justin Theroux, Ed Begley Jr., David Norona, Mena Suvari, David Hornsby, Patricia Clarkson, Kellie Waymire, Anne Ramsay, Matt Malloy, Robert Foxworth, Chris Messina, Nicki Micheaux, Catherine O'Hara, Michael Weston, Timm Sharp, Michelle Trachtenberg, Beverly Todd, Matt Winston, Christine Tucci, Ricardo Chavira, Abby Brammell, James Black, Kevin Rankin, Julie White, Myndy Crist, Illeana Douglas, Glenn Fitzgerald, Grant Show, Bobby Cannavale, Jennifer Elise Cox, Veronica Cartwright, Wendy Schaal, Lisa Banes, Rosalind Chao, Brooke Smith, Sean O'Bryan, Lauren Birkell, J.G. Hertzler, Peter Birkenhead, Arye Gross, Harriet Sansom Harris, Molly Parker, Adam Scott, Alice Krige, Steven Pasquale, Graham Jarvis, Stark Sands, James Pickens Jr., Jenna Fischer, Lee Garlington, Andrew Prine, Josh Stamberg, Lana Parrilla, Lisa K. Wyatt, Meagen Fay, Manuel Urrego, Pat Healy, Ilia Volok, Vanessa Marano, Robert Baker, Robert Pine, Austin Nichols, Kimberlin Brown, Brian Poth, Nolan North, Larry Sullivan, Mark L. Young, Michail Chmurov, Brian Ames, Caroline Aaron, Jacob Vargas, Shawn Hatosy, Mare Winningham, Lombardo Boyar, Bill Cobbs, Mary Gross, Tracy Middendorf, Dennis Christopher, Veronica Hart, Wade Williams, Larry Drake, Leon Rippy, Mark Devine, Sharon Madden, Sandra Oh, Raphael Sbarge, Alexandra Holden, Jenette Goldstein, Lindsay Beamish, Theresa Tilly, Jayma Mays, Marc Worden, Zachary Quinto, Amy Spanger, Beth Grant, Jenna Boyd, Evan Handler, Dina Meyer, Josh Radnor, Silas Weir Mitchell, Sarah Lancaster, Max Grodénchik, Rhys Coiro, Tom Lenk, Adam Rodriguez, Joel David Moore, Ash Christian, Anna Gunn, Dean Norris, Landry Allbright, Mark Harelik, Sahar Bibiyan, Alan Ball, Cameron Watson, Elizabeth Rodriguez, Braeden Lemasters, Christina Cabot, Anne Dudek, Emily Kuroda, Nicole Richie, Andy Milder, Caroline Lagerfelt, Sandra Purpuro, Gloria Garayua, Tara Karsian, Kellan Lutz, Smith Cho, Jillian Armenante, Thomas Kopache, Brent Sexton, Ken Davitian, Andy Umberger, Jim Holmes, Ted Garcia, Chris Pine, Chris Ellis, Scott Alan Smith, Judith Hoag, Jim Beaver, AJ Michalka, Nicholas D'Agosto, Jordan Ladd, Eddie Jemison, Tate Taylor, Tuc Watkins, Lucinda Jenney, Jonathan Tucker, Jordan Garrett, Chase Ellison, Scoot McNairy, Alan Poul, Stanley Kamel, James Morrison, Erik Stolhanske, Zach Shaffer, Kim Gillingham, Mageina Tovah, Terence Knox, Rachel Thorp, Cristine Rose, Jenny O'Hara, Michele Greene, Brian Stepanek, Cleo King, Ann Cusack, Diane Delano, Paula Malcomson, Mimi Michaels, Michael McCafferty, Billy Lush, Jamie Anne Allman, Sarah Rafferty, Elise Robertson, George Cheung, Jordan Brower, Barbara Gruen, Hal Ozsan, Ken Abraham, Jed Allan, Ted Marcoux, Stephen Snedden, Christopher Neiman, Michael Hagerty, Blake Adams, Christi Lake, Ronn Moss, Allison Kyler, Mark L. Taylor, Romy Rosemont, Angela Goethals, Amanda Foreman, Deirdre O'Connell, Julie Brown, Tara Buck, Robin Riker, Molly Hagan, Amanda Leighton, Barbara Tarbuck, Ben Weber, Michael Bofshever, Timothy V. Murphy, Leyna Weber, Ron Roggé, Michael Mantell, Lee Weaver, Carol Ann Susi, Jayne Taini, Michael Cudlitz, Michelle L. Gardner, Jamie McShane, Michael Hyatt, Tim DeZarn, Victor Campos, Victor McCay, Ivonne Coll, Benjamin King, Ellen Albertini Dow, Kate McGregor-Stewart, Julia Vera, Mandy June Turpin, Cynthia Stevenson, John Capodice, Nan Martin, Ellen DeGeneres, Graham Beckel, Donna Bullock, Dennis Anderson, David Andrews, Rusty Schwimmer, Elizabeth Ruscio, John Billingsley, Daniel Zacapa, Kim Myers, David Knell, Michael Cornacchia, Patrick Cavanaugh, Leeza Gibbons, Brad Greenquist, Timothy Landfield, Rick Overton, Matt McCoy, W. Earl Brown, Daniel Roebuck, Elaine Kagan, Tony Longo, Joe Nieves, Danny Goldring, Shashawnee Hall, Ben Scott, Travis Wester, Kevin Brief, Amy Hill, Hallee Hirsh, Tim Kelleher, Jim Abele, Tamara Taylor, Audrey Wasilewski, Gabriel Olds, Richard Lynch, Cullen Douglas, James MacPherson, Thomas Garner, Steven St. Croix, Jean Carol, Darcy Donavan, Pamela Adlon, Matt Ross, Fred Stoller, Joe Bell, Tom Virtue, Evan Arnold, David Wells, Steffani Brass, David Shatraw, Juan Carlos Cantu, Art Frankel, Christine Estabrook, Scott Atkinson, Adrienne Frantz, Maury Sterling, Kim Coles, Judy Prescott, Jack Wallace, Lindsey Ginter, Joel Brooks, Mo Collins, Tony Perez, Page Kennedy, Stephanie Erb, Ron Dean, Rachel Zeskind, Chip Heller, Franc Ross, Jeff Corbett, Jennifer Griffin, Tim Mikulecky, Leonard Kelly-Young, Sabrina Culver, Kenneth Kimmins, Rob Evors, Jack Lindine, Charles C. Stevenson Jr., James Waterston, Vincent De Paul, Karen Landry, Michael Dempsey, Jeff Ross, Luck Hari, Joel McKinnon Miller, Julianna McCarthy, Karl Makinen, Lois Hall, Gary Murphy, Alan Caso, Michael Ruscio, Adam Nelson, Julie Dretzin, Dan Desmond, Toby Holguin, Peggy Miley, Anthony Martins, Deborah Offner, Julie Ariola, Irina Maleeva, Anil Kumar

1. SÉRIE (70 %): Čekal jsem asi víc, ale na druhou stranu cítím velký potenciál do dalších sérií. Postavy jsou super a s dobrým scénářem má seriál šanci vyždímat pořádné emoce, tak uvidíme. Zatím se všechny díly v první řadě držely na podobné úrovni, každý díl byl nadprůměr, ale vyloženě ze židle mě to zase nezvedlo. // 2. SÉRIE (80 %): Ale jo, druhá řada už je určitě o chlup lepší a seriál se opravdu začíná dostávat více pod kůži. Především jsem si k postavám vytvořil větší sympatie (Nate) či naopak nesympatie (Brenda), ale minimálně všechny se začínají skvěle vykreslovat, což je asi nejpodstatnější (a navíc většina předvádí skvělé herecké výkony). Vývoj seriálu mě fakt začíná zajímat a ačkoli stále čekám na nějaký vyloženě "wow moment", tak již nyní se seriálu párkrát podařilo vyvolat celkem slušné emoce. Snad budou další řady podobně gradovat. // 3. SÉRIE (75 %): Budu se asi opět opakovat, ale i od třetí řady jsem čekal trochu víc. Je to stále "stejně dobré", tedy žádný díl mě v podstatě výrazně nezklame, všechny díly si drží svůj standard, ale jen málokdy mě něco opravdu nějak více zasáhne. Uvědomuji si, že řemeslně je to vysoce kvalitní počin, ale po emotivní stránce jsem upřímně čekal trochu víc.(23.7.2016)

Promyšlené, cynické, smutné, veselé, napínavé, legrační, chytré. Hlavním tématem seriálu sice je smrt, ale životnost z ODPOČÍVEJ v POKOJI přímo kape. Realisticky napsané i ztvárněné charaktery bravůrně zachycují ten čas, který nám byl dán a který nám všem utíká před očima. R.I.P. 25.3.2010.(28.10.2009)

V sedmém dílu III. série Brenda říká, že vše v životě záleží na správném načasování. Paradoxem je, že si tento seriál nemůžete nikdy pustit ve špatnou dobu. Je totiž dokonalý a pokud přece jen vyžaduje nějaké načasování, není to věc jeho, ale divákova. A v momentě, kdy budeme připraveni, budeme s rodinou Fisherových žít, užívat, prožívat a...umírat. Všech pět sérií, všechny díly: 100%(10.7.2010)

Pri prvých dvoch sériách som medzi jednotlivými epizódami mala veľké pauzy, z toho dôvodu, že na mňa tento seriál pôsobí veľmi deprimujúco. Ani nie pre hlavnú tému, ale skôr kvôli diálogom, konkrétne diálogy postáv Ruth, Claire, Brenda. Najobľúbenejšia postava - David. Od 3.série som dialógy spomenutých postáv vnímala inak... A raw portrayal of truth - an expression which perfectly describes this brilliant show. It seems to me that any other shows tries to please the audience with its 'perfect' characters (to illustrate one´s DREAM WORLD), but this show reveals THE REAL CHARACTERS - doesn´t ignore those very things, which makes us humans (imperfect creatures).(6.11.2012)

• MoiJe

Neni pre mna. Ale Krause je sympos;)(15.7.2008)

• - Populární vulgární všeříkající anglické slůvko "Fuck" v seriálu zazní 1196 krát. (Tom Riddle)

• - Jedenáctá epizoda čtvrté série (4x11) : Jediný díl, ve kterém na začátku zemře více osob ve stejný moment. Na vině je autonehoda. (DaViD´82)

• - Třetí epizoda čtvrté série (4x03) : Předposlední scéna dílu s Brendou a Joem se nevešla do původního natáčecího plánu a tak byla natočena zvlášť samotným autorem předlohy. (DaViD´82)