poster

Dafne (festivalový název)

 • Itálie

  Dafne

 • anglický

  Dafne

Drama

Itálie, 2019, 94 min

Režie:

Federico Bondi

Scénář:

Federico Bondi

Kamera:

Piero Basso

Střih:

Stefano Cravero
(další profese)
 • venca163
  ***

  Tihle dauňáci se pořád na všechny kolem sebe hrozně utrhujou - a ukázat tuhle roztomilost bylo očividně jedinym poselstvim scénáře (jako třeba když Dafné rozdává moudra o těžkym životě jako by z oka vypadly Paulo Coelhovi). Na mě tahle tlačená pila nijak zvlášť nezapůsobila, sorry. Na téma "jsou to úplně normální lidi" mě mnohem víc pobaví třeba video Things People With Down's Syndrome Are Tired of Hearing. #kviff #54 (60%)(6.7.2019)

 • Streeper
  ****

  První co mě po zhlédnutí filmu napadlo, byla otázka, zda je herečka Carolina Raspanti, která ztvárnila roli Dafne taková i v osobním životě. Kolik toho dala ze sebe a kolik z toho bylo opravdu zahrané, protože byla vážně výborná. Na filmu bylo vidět, že Dafne k otci nemá takový vztah, jaký měla ke své matce a stejně tomu bylo i ze strany otce, proto je smrt matky tolik posílila a díky ní si k sobě také našli cestu. A právě to hledání bylo na filmu nejlepší, postupné budování vztahu bylo dojemné a hezké. Závěrečná cesta k domu, kde to vše začalo bylo krásné uzavření tragické ztráty.(9.7.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace