poster

A Dog Called Money (festivalový název)

Dokumentární

Irsko / Velká Británie, 2019, 90 min

Režie:

Seamus Murphy

Scénář:

Seamus Murphy

Kamera:

Seamus Murphy

Hudba:

PJ Harvey

Hrají:

PJ Harvey

Producenti:

Katie Holly
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • poz3n
    ***

    Pro fanoušky PJ Harvey patrně zábavný dodatek k jejímu albu, pro diváka, který její hudbu jen povrchně zná, případně ji nezná vůbec, je těch 90 min zacyklené dramaturgie příliš. Střídající se systém "pár abstraktních záběrů cizí země doplněné o lyrický komentář" a "pár záběrů z nahrávání souvisejícího songu" je zajímavý třeba 20 minut. Na stopáž celovečerního filmu to nemá dostatečnou dynamiku temporytmu a dramaturgickou rozmanitost a co si budeme povídat, ani nějaké nosné téma. //KVIFF 2019// 5/10(1.7.2019)

  • Dadel
    ****

    PJ Harvey je, jak je všeobecně známo, jedna z nejlepších zpěvaček všech dob, a tenhle dokument ukazuje nahrávání jejího posledního alba The Hope Six Demolition Project. Zpěvačka jezdila po Afghánistánu, Kosovu, Washingtonu D.C. a dalších místech lidské bídy a utrpení, a své dojmy přetvářela do písní. Takže pokud album znáte, film vám odhalí v textech věci, kterých jste si předtím ani nevšimli. Pokud PJ Harvey neznáte, tak asi nemá cenu na to koukat, protože jako cestopis to nestojí za moc a bude vás tam obtěžovat ta divná zpívající ženská, a od mého hodnocení si odečtěte 3-4 hvězdičky a stáhněte si její alba ASAP.(7.7.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace