Sniper 2 (TV film)

Ron Mita, Jim McClain

David Connell

Gary Chang
  • lennyd

Thomas Becket (Tom Berenger) je vyslán do jakési východoevropské země (hned po skonční jsem zapomněl, jestli byla skutečná nebo to byla nějaká Krakozie), a jelikož Sniper nemůže nikdy pracovat sám (ani teď jsem nepochopil proč zrovna na tohle musej bejt dva) tak dostane k výpomoci Colea (Bokeem Woodbine). Ale nic není jak se zdá, ačkoli "atentát" se povede, Thomas zjišťuje, že on byl vlastně jen návnadou pro něco daleko většího ... Uh, tak nevím co mi na filmu vadilo víc, jestli blbej scénář (z jednoduché mise se stává pomalu třetí světová) nebo hromada patosu (ke konci to obvyklé "Ty by ses pro mně vrátil taky") nebo Tom Berenger (který tady nepodává ani své obvyklé minimum). Takže to jakžtakž zachraňuje Bokeem, kterej se s ničím ne.ere :) I když ty tramvaje apod nejsou marný :)(20.2.2005)

Dvojka se nese v podobném duchu, jako předchozí díl. Jak co se průměrné kvality scénáře týče, tak i hereckých výkonů. Děj nám sice nabídne více akce, ale místy až moc přehnané scény mi trošku kazily celkový dojem. Tentokrát mi přišel závěr až moc natahovaný. Erika Marozsán byla hlavní ozdobou filmu, jen škoda, že se neodvázala trochu více (jak tomu bylo v jiných filmech) - Tom Berenger by to asi sám neutáhl.(19.3.2016)

Trošku moc nadsazené. Nemám nic proti černochům, ale Bokeen Woodbine - když se chcou ztrati a říká ať se rozejdou a splynou s davem...Na Balkáně podle mě moc černochů není, pochybuji, že by se tam ztratil?! A kamera mohla být taky o něco lepší, když už se jedna o snipery, trošičku více efektů ohledně střel.(2.5.2008)

Pokračování po 9 letech. Jedničku jsem viděl dávno, ale toto se jí hezky vyrovnává, velký rozdíl to není. Tahle dvojka je na podobné úrovni. Zde už je Tom Berenger o dost starší, tím mu role padla ještě víc. Takže jak začít ? Rozhodně je to mírný akční, nenáročný film. Úvod filmu je dobrý, hned zaujme a hned se jde na věc. Takže mě i neakční scény baví. Po pár minutách se jde hned do akce, kde má Berenger se svým partákem odstřelit jednoho zločince. Trochu se to zvrtne a začne velké nahánění. Jsem spokojený s akcí. Zde opravdu byla akce výborně natočena, především výbuchy. Přestřelky také. Hlavně efektné odstřelovačské scény. No, akce je zde poměrně dost. Mohlo zde být více počet zabitých sniperem. Třeba to chtělo velkolepější finále. Hudba normální, moc jsem ji tady nezaznamenal a ani teda nebyla moc potřebná. Příběh je obyčejný, ani zde moc není, mohl být lépe spracován. Ale celkem dobrý menší zvrat uprostřed filmu co je vlastěn úkolem mise. Herecké obsazení je na tom dobře. U mě vede Tom Berenger. Má respekt, opravdu hraje svojí roli dokonale. Je drsný, nekompromisný, zkušený odstřelovač, zabiják a také je spravedlivý. Zbytek herců celkem v pohodě. No, rád bych dal čtvrtou hvězdu, ale to by chtělo více zapamatovatelných scén. Zde je akce poměrně dost, ale přeci něco tomu chybí. Řekl bych, ta pravá atmosféra, napínavost. Prostě měl být na film kladem větší důraz, aby byl divák napjatý a to se zde nestalo. Ale nevadí, i tak mě snímek bavil. bavily mě postavy, především hlavní, Tom Berenger. Jeho zkušené zabíjení, dobře natočená akce, lehce emotivní úplný konec filmu. Žádný obrovský zápor to nemá. Takže maximálně na 2 shlédnutí úplně ideální film. Hodnotím na dobrých 67% = ***(21.6.2013)

• sellsakul

Po dobrej jednotke som sa tešil (aj obával) druhého pokračovania (a obával som sa oprávnene). Absolútne nič spoločné s prvým dielom, sniperských akcií pomenej a to o veľa, debilný dej, ktorý sa odohravá v debilnom prostredí. Film zachraňuje aspoň z časti BERENGER, ale nech robí čo môže, už mu aj tak nepomôže. Hrubo slabý odvar! Zo zľutovania dávam 2*.(30.8.2007)

• - Ve scéně, kde je Cole (Bokeem Woodbine) při přestřelce v lese, má u sebe MP5, chvíli na to drží AK-47. (BloodMax)

• - Přestože děj se odehrává v Bosně a Hercegovině, obyvatele nemluví místním slovanským jazykem, ale maďarštinou, tedy jazykem, kterým se mluví v místě, kde se film natáčel. (Ampi)

• - Keď električka vrazí do odstavených policajných áut, je pod pravým vidieť pripevnený oválny predmet, asi sud. (andykovac)