Sniper 2 (TV film)

Dean Tschetter

Kostýmy:

Janie Bryant
  • ripo

Zobrazovať balkánsku krajinu s autami jazdiacimi v Budapešti s maďarskými poznávacími značkami vraví samo o sebe o "kvalitách" tohoto filmu. Trápny film, tváriaci sa , že je cool. A mimochodom ten popis k filmu spôsobuje záchvaty smiechu .... ( " ... ktoré je jedným z najnapínavejších a najviac vzrušujúcich trilerov všetkých dôb..." )(21.5.2006)

Druhý díl si drží také vysokou akční úroveň. Tentokrát je žoldácké duo posláno na území nikoho, kde se k moci nenápadně drápá nebezpečný zločinec a za sebou nechává jen hromady mrtvých. Jenže seržant Beckett během mise zjistí, že zabití generála je jen klamným manévrem a že se tu hraje ještě jedna hra! 60%(29.7.2016)

• sellsakul

Po dobrej jednotke som sa tešil (aj obával) druhého pokračovania (a obával som sa oprávnene). Absolútne nič spoločné s prvým dielom, sniperských akcií pomenej a to o veľa, debilný dej, ktorý sa odohravá v debilnom prostredí. Film zachraňuje aspoň z časti BERENGER, ale nech robí čo môže, už mu aj tak nepomôže. Hrubo slabý odvar! Zo zľutovania dávam 2*.(30.8.2007)

• lennyd

Thomas Becket (Tom Berenger) je vyslán do jakési východoevropské země (hned po skonční jsem zapomněl, jestli byla skutečná nebo to byla nějaká Krakozie), a jelikož Sniper nemůže nikdy pracovat sám (ani teď jsem nepochopil proč zrovna na tohle musej bejt dva) tak dostane k výpomoci Colea (Bokeem Woodbine). Ale nic není jak se zdá, ačkoli "atentát" se povede, Thomas zjišťuje, že on byl vlastně jen návnadou pro něco daleko většího ... Uh, tak nevím co mi na filmu vadilo víc, jestli blbej scénář (z jednoduché mise se stává pomalu třetí světová) nebo hromada patosu (ke konci to obvyklé "Ty by ses pro mně vrátil taky") nebo Tom Berenger (který tady nepodává ani své obvyklé minimum). Takže to jakžtakž zachraňuje Bokeem, kterej se s ničím ne.ere :) I když ty tramvaje apod nejsou marný :)(20.2.2005)

V celku pravděpodobně slabší než první díl, přesto ale slušně koukatelné. Bergenger se pro tuhle roli narodil nehledě na to, co tady každý píše. Sniperské scény nejsou to co byly v prvním dílu, zejména proto, že velká část filmu je pouze akční film, kde snipeři prakticky nejsou, a to je rozhodně škoda.(16.4.2012)

• - Hlavní postava, seržant Beckett, používá převážnou část filmu německou druhoválečnou odstřelovací pusku Kar-98 ráže 7,9 mm známou též jako Mauser. (c.tucker)

• - Srbské špeciálne jednotky používajú helikoptéru NATO slúžiacu v Bosne a Hercegovine. (andykovac)

• - Americký záchranný vrtulník je polský W3A Sokol, který používá i armáda České republiky. Nikdy vsak ne ve válečných misiích, protože je spíše vhodnější jako zdravotnický vrtulník pro civilní použití. Navíc americká armáda tento typ nepoužívá. (c.tucker)