Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Ač patřil četař Thomas Beckett k nejlepším střelcům v armádě, byl pro svůj věk velením námořní pěchoty poslán do výslužby. Když se jednoho dne objeví u jeho dveří agent CIA s nabídkou, aby se vydal na přísně tajnou akci, neváhá ani chvíli, třebaže má pocit, že jedním z důvodů je jeho postradatelnost v případě neúspěchu. Ten pocit ještě zesílí, když je mu jako pomocník přidělen voják John Cole odsouzený k smrti za zabití důstojníka. Jejich úkolem je odstranit generála Valstoria, který je osobně odpovědný za etnické čistky. Beckett a Cole, kteří si na první pohled nepadli příliš do oka, se po vysazení setkají se Sophií, členkou místního ilegálního hnutí odporu, která je ukryje ve svém bytě. Další den stárnoucí Beckett úspěšně splní svůj úkol a společně s Colem se pokusí zmizet autobusem z oblasti prohledávané vojáky. Vojáci zastaví autobus a chtějí Američany zatknout, těm se sice podaří uprchnout, ale Cole je během honičky dopaden a odvlečen do vězení. Přestože se nemají příliš v lásce, čest Beckettovi nedovolí opustit parťáka. Obrátí se na Sophii a ta společně s partyzány naplánuje záchrannou operaci. O několik dnů později obklíčí vojenské vozidlo, které převáží Colea a jeho spoluvězně. Beckett zabije řidiče i stráže, ostatní pomohou z vozu oběma mužům. Tím druhým je politický vězeň a národní hrdina Pavel. Beckett netuší, že Coleovo zajetí bylo součástí strategie Pentagonu a plánu k mnohem významnější operaci, jejíž součástí bylo právě osvobození Pavla. (TV Nova)

(více)

Recenze (59)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Dvojka se nese v podobném duchu, jako předchozí díl. Jak co se průměrné kvality scénáře týče, tak i hereckých výkonů. Děj nám sice nabídne více akce, ale místy až moc přehnané scény mi trošku kazily celkový dojem. Tentokrát mi přišel závěr až moc natahovaný. Erika Marozsán byla hlavní ozdobou filmu, jen škoda, že se neodvázala trochu více (jak tomu bylo v jiných filmech) - Tom Berenger by to asi sám neutáhl. ()

deckardx 

všechny recenze uživatele

Kdyz jsem si cetl oficialni text distributora : "....akčnom pokračovaní Sniper 2, ktoré je jedným z najnapínavejších a najviac vzrušujúcich trilerov všetkých dôb. " tak sem se trosku zasmal.. Po shlednuti filmu vam muzu zarucit, ze to NENI jeden z nejvic vzrusujicich a nejnapinavejsich thrileru vsech dob... Odpad to taky uplne neni, ale ten distributor musel asi na necem ujizdet, kdyz si dovolil napsat toto... Tohle je naprosto srackoidni film, ktery zachranuje jenom velmi dobre kulisy a prostredi.. ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Náhodou, celkom dobré. Jednotka má skôr kultovú auru, než skutočné kvality (ale mám ju rád), takže dvojka sa príliš nenatrápila, aby dokázala byť solídnym pokračovaním. Scenár sa v polovici zlomí v akúsi rebelskú báchorku, ale je tu dosť snajperských scén, ktoré majú svoju atmosféru... Páčila sa mi tá priamočiarosť, keď sa tvorcovia ani nesnažia zakryť, že USA si hlavného hrdinu objednávajú na politickú vraždu... Ak prehltnete fakt, že do východnej Európy posielajú "nenápadného" černocha, budete sa (príjemne béčkovo) baviť... ()

swamp 

všechny recenze uživatele

Tom Berenger nám zestárl o devět let a jde to na něm vidět. Krize středního věku a rozdvojené vidění mluví za své. Sniper 2 je sice o něco lepší, než jeho předchůdce, ale stále se jedná o dosti podřadný film. Celkem mě pobavily Škodovky 120, jakožto nejběžnější civilní auto v Srbsku, a to i v rukou policie. Nemluvě o tom, že všude jsou maďarské nápisy a SPZ, tam se totiž natáčelo a přece si tvůrci filmu nebudou dělat námahu s takovými drobnostmi, že?! Ale asi ty Škodovky nebudou tak bezpečné, když po jakémkoliv letmém ťuknutí vybouchnou naprosto nevídaným způsobem. A taky jsem nepochopil, proč do akce v Srbsku vybrali k Beckettovi jakožto společníka negra - tomu říkám splynutí s okolím. :D ()

ripo 

všechny recenze uživatele

Zobrazovať balkánsku krajinu s autami jazdiacimi v Budapešti s maďarskými poznávacími značkami vraví samo o sebe o "kvalitách" tohoto filmu. Trápny film, tváriaci sa , že je cool. A mimochodom ten popis k filmu spôsobuje záchvaty smiechu .... ( " ... ktoré je jedným z najnapínavejších a najviac vzrušujúcich trilerov všetkých dôb..." ) ()

Galerie (42)

Zajímavosti (15)

  • Ochranka, která chránila Beckettuv cíl, je vyzbrojena lehkými německými samopaly Heckler&Koch MP5 ráže 9 mm a sovětskými útočnými puškami AK-74 SU ráže 5,45x39 mm. (c.tucker)
  • Americký záchranný vrtulník je polský W3A Sokol, který používá i armáda České republiky. Nikdy vsak ne ve válečných misiích, protože je spíše vhodnější jako zdravotnický vrtulník pro civilní použití. Navíc americká armáda tento typ nepoužívá. (c.tucker)
  • Hlavní postava, seržant Beckett, používá převážnou část filmu německou druhoválečnou odstřelovací pusku Kar-98 ráže 7,9 mm známou též jako Mauser. (c.tucker)

Reklama

Reklama