Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Ač patřil četař Thomas Beckett k nejlepším střelcům v armádě, byl pro svůj věk velením námořní pěchoty poslán do výslužby. Když se jednoho dne objeví u jeho dveří agent CIA s nabídkou, aby se vydal na přísně tajnou akci, neváhá ani chvíli, třebaže má pocit, že jedním z důvodů je jeho postradatelnost v případě neúspěchu. Ten pocit ještě zesílí, když je mu jako pomocník přidělen voják John Cole odsouzený k smrti za zabití důstojníka. Jejich úkolem je odstranit generála Valstoria, který je osobně odpovědný za etnické čistky. Beckett a Cole, kteří si na první pohled nepadli příliš do oka, se po vysazení setkají se Sophií, členkou místního ilegálního hnutí odporu, která je ukryje ve svém bytě. Další den stárnoucí Beckett úspěšně splní svůj úkol a společně s Colem se pokusí zmizet autobusem z oblasti prohledávané vojáky. Vojáci zastaví autobus a chtějí Američany zatknout, těm se sice podaří uprchnout, ale Cole je během honičky dopaden a odvlečen do vězení. Přestože se nemají příliš v lásce, čest Beckettovi nedovolí opustit parťáka. Obrátí se na Sophii a ta společně s partyzány naplánuje záchrannou operaci. O několik dnů později obklíčí vojenské vozidlo, které převáží Colea a jeho spoluvězně. Beckett zabije řidiče i stráže, ostatní pomohou z vozu oběma mužům. Tím druhým je politický vězeň a národní hrdina Pavel. Beckett netuší, že Coleovo zajetí bylo součástí strategie Pentagonu a plánu k mnohem významnější operaci, jejíž součástí bylo právě osvobození Pavla. (TV Nova)

(více)

Recenze (59)

mzss1 

všechny recenze uživatele

Pokračování po 9 letech. Jedničku jsem viděl dávno, ale toto se jí hezky vyrovnává, velký rozdíl to není. Tahle dvojka je na podobné úrovni. Zde už je Tom Berenger o dost starší, tím mu role padla ještě víc. Takže jak začít ? Rozhodně je to mírný akční, nenáročný film. Úvod filmu je dobrý, hned zaujme a hned se jde na věc. Takže mě i neakční scény baví. Po pár minutách se jde hned do akce, kde má Berenger se svým partákem odstřelit jednoho zločince. Trochu se to zvrtne a začne velké nahánění. Jsem spokojený s akcí. Zde opravdu byla akce výborně natočena, především výbuchy. Přestřelky také. Hlavně efektné odstřelovačské scény. No, akce je zde poměrně dost. Mohlo zde být více počet zabitých sniperem. Třeba to chtělo velkolepější finále. Hudba normální, moc jsem ji tady nezaznamenal a ani teda nebyla moc potřebná. Příběh je obyčejný, ani zde moc není, mohl být lépe spracován. Ale celkem dobrý menší zvrat uprostřed filmu co je vlastěn úkolem mise. Herecké obsazení je na tom dobře. U mě vede Tom Berenger. Má respekt, opravdu hraje svojí roli dokonale. Je drsný, nekompromisný, zkušený odstřelovač, zabiják a také je spravedlivý. Zbytek herců celkem v pohodě. No, rád bych dal čtvrtou hvězdu, ale to by chtělo více zapamatovatelných scén. Zde je akce poměrně dost, ale přeci něco tomu chybí. Řekl bych, ta pravá atmosféra, napínavost. Prostě měl být na film kladem větší důraz, aby byl divák napjatý a to se zde nestalo. Ale nevadí, i tak mě snímek bavil. bavily mě postavy, především hlavní, Tom Berenger. Jeho zkušené zabíjení, dobře natočená akce, lehce emotivní úplný konec filmu. Žádný obrovský zápor to nemá. Takže maximálně na 2 shlédnutí úplně ideální film. Hodnotím na dobrých 67% = *** ()

mustafa odpad!

všechny recenze uživatele

Typický béčko, ale hodně strašný béčko. Ve filmu hrají herci, kteří se celý film snaží dělat vážné grimasy, ale viditelně jim to nejde. Příběh je doslova strašný a tváří se jako by měl mít nějaký hlubší smysl, já ho tedy nenašel. Věty typu: "Buďto půjdete se mnou nebo beze mě" či "Ve válce není nikdo dobrý" jsou opravdu trapné a politováníhodné. Sice jenom kritizuju, ale opravdu na tomto filmu nevidím žádný klad, možná maximálně to, že jsem viděl další film, který můžu kritizovat. ()

Reklama

Phos4rus 

všechny recenze uživatele

Ach jo. Proc lidi, kteri toci vojensky film, nepozvou na nataceni aspon nejakeho vojina. Klidne i ze zakladni sluzby. Vzdyt to jsou hole nesmysly! Takhle nekvalitni becko jsem dlouho nevidel. Sice zde hraje Tom Berenger, ktereho mam rad(jako herce, samozrejmne), ale ten to svym "prkenym" hranim nezachrani. 1 hvezda pro toma, odpad pro film... ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Náhodou, celkom dobré. Jednotka má skôr kultovú auru, než skutočné kvality (ale mám ju rád), takže dvojka sa príliš nenatrápila, aby dokázala byť solídnym pokračovaním. Scenár sa v polovici zlomí v akúsi rebelskú báchorku, ale je tu dosť snajperských scén, ktoré majú svoju atmosféru... Páčila sa mi tá priamočiarosť, keď sa tvorcovia ani nesnažia zakryť, že USA si hlavného hrdinu objednávajú na politickú vraždu... Ak prehltnete fakt, že do východnej Európy posielajú "nenápadného" černocha, budete sa (príjemne béčkovo) baviť... ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Pre mňa prakticky na úrovni jednotky. Len sa tu menej nepobehuje v džungli ale v meste. Je tu našťastie viac normálnych akčných scén a aj pár pekných výbuchov, ale stále tu otravuje ten sniperský koncept a Berenger ma v tejto úlohe vôbec nebaví. No a Zanea nahradil ešte otravnejší Bokeem Woodbine. Na to, že to je TV film, tak pôsobí výpravnejšie ako jednotka. Kazí to len pár debilných scén so zadnou projekciou. Takže tom dávam rovnakých 4/10 ako jednotke. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (15)

  • Hlavní postava, seržant Beckett, používá převážnou část filmu německou druhoválečnou odstřelovací pusku Kar-98 ráže 7,9 mm známou též jako Mauser. (c.tucker)
  • Srbské špeciálne jednotky používajú helikoptéru NATO slúžiacu v Bosne a Hercegovine. (andykovac)
  • Použitý vrtulník SFOR je sovětský typ Mil Mi-17 "Hip". (c.tucker)

Reklama

Reklama