Dům v růžích (TV seriál)

Rose Red

Dom v ružiach

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2002, 254 min

"Dom v ružiach", rozľahlé, staré sídlo rodu Rimebauerovcov, navštívi vysokoškolská profesorka Joyce s tímom amatérskych parapsychológov za účelom preskúmať podivné javy, ktoré sa v ňom behom rokov stali. Ukáže sa, že to nebol zrovna najlepší nápad. Stephen King napísal zaujímavý scenár o strašidelnom dome uprostred Seattlu. No po technickej stránke je to dosť rozporuplné dielo. Chviľami výborné, atmosferické a miestami zasa až príliš lacné. Forma televízneho miniseriálu tomuto príbehu dosť uškodila. ***(4.1.2012)

Ne že by se jednalo o dokonalý film-jedná se o film "pouze" výborný - dějově nikam nespěchá, postupně buduje atmosféru (v tomhle ohledu je velmi zajímavá první část, v které se skutečně děje velké...no- víme co) a nakonec to rozjede. Dokázal jsem se stotožnit s postavami (které byly dle mého velice zajímavé po osobnostní i paranormální stránce), bál jsem se (místy i hodně), prostě celkově jsem si ty tři části více než užil. King si zaslouží více prostoru a ten mu tady byl dopřán. Zdařilá adaptace.(4.12.2008)

V celku zajímavá duchařina. Místy byli některé scény utahané, ale to proto, že byl děj rozdělen do 4 hodin. V první části, té seznamovací nám byla představena bohatá historie onoho záhadného domu. Ve druhé jsme se konečně přehoupli na ten pravý hororový děj. A ve třetí v té rozuzlovací části, jsem byl nejvíce napjatý. Mystérium tomu opravdu nechybělo. Ta část se mi líbila nejvíce. Když shrnu, tak 70%. Krásná práce.(6.3.2011)

Stephana Kinga považuju za Boha v literárním nebi, protože to, jak ten člověk dokáže napsat knihu, vtáhnout Vás do děje a poté Vám vytvoří jistou závislost na dané knize, je až neuvěřitelné. Jeho knihy čtu a považuji je za nejelpší knihy vůbec. Když se nějaká ta Kingova práce zfilmuje, tak to většinou dopadne velmi dobře, až na vyjímku jako byl " Cujo, pes zabiják". Dům v růžích jsem měl vidět díky naší milovaný N@vě ( ironie ), která to v pozdních hodinách odvysílala. A protože jsem velký fanda Kinga, tak jsem to musel vidět. Měl jsem trošku dilema. Koukat na to po dobu tří týdnu a nebo si to nahrát a poté to zkouknout na najednou. Samozřejmně, že jsem zvolil druhou variantu, protože kdybych měl zkouknout jednu část každý týden, tak by veškerá atmosféra byla pryč. Tento film má nepochybně dobrou atmosféru, na které přispívá hudba, jenž mně velmi zaujala. Scénář filmu je povedený a místy opravdu i strašidelný, zejména tedy třetí část. Jen mně nepřesvedčili herecké výkony, které jsou téměř nulové. Zase mně ale zaujali vizuální efekty. Důvod proč tedy dávám jen 3*? Je to prosté!! Sledoval jsem něco málo přes 4 hodiny filmu, kde se skoro furt kecalo ale byli to především nudné dialogy, sem tam nějaká ta strašidelná scéna a toť vše. Určitě jsem rád, že jsem to viděl ale než bych to měl vidět po druhé, tak si radši přečtu knížku!(22.9.2007)

Podle mě je "Dům v růžích" nejlepším zpracováním hororových příběhů o domech vůbec. Jsou zde perfektně vykreslené postavy, příběh i okolnosti a vše je slepeno děsivou pozvolnou gradací. Paradoxně v Kingově případě vždy prospívá hororu délka, která někoho může nudit, ale King nikdy není o akci a rychlém vyprávění. Tento film mám moc rád. 95% = 5/5(24.8.2010)

• - Matt Ross musel pro svou roli Emeryho přibrat, i tak ale ještě musel nosit kostým, aby byl tlustší. (HappySmile)

• - Fanoušci knih Stephena Kinga můžou zaznamenat několik odkazů na jeho první knihu Carrie, která také vypráví o dívce se schopností telekineze. Pršící kameny a již zmíněná dívka Annie pochází přímo z knížky "Carrie." (HappySmile)

• - Série se lehce opírá o Sarah Winchester a "záhadný" dům Winchesterů. Příběh se nápadně podobá knize Shirley Jackson, která byla zfilmována pod názvem Zámek hrůzy (1963). Stephen King se také zmiňuje, že to byla jedna z jeho nejoblíbenějších knih. (HappySmile)