Dům v růžích (TV seriál)

Rose Red

Dom v ružiach

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2002, 254 min

Dům v růžích je docela nevyrovaný seriál (3-dílný film, chcete-li). Na jedné straně tu jsou nic moc herci, místy nuda a někdy vyloženě trapné, klišoidní scény či pochybné jednání hlavních postav (k tomu si musím já osobně přidat ještě otřesný dabing, ale uznávám, že to je můj problém). Pak je tu však spousta pozitiv, jako výtečné budování strašidelné atmosféry, několik povedených lekaček, mrazivé napětí, slušné efekty a výborně dokreslující hudba. Podtrženo sečteno, těch kladů je přecejenom o trošku víc, proto hodnotím slabšími 4*.(25.5.2011)

Podle mě je "Dům v růžích" nejlepším zpracováním hororových příběhů o domech vůbec. Jsou zde perfektně vykreslené postavy, příběh i okolnosti a vše je slepeno děsivou pozvolnou gradací. Paradoxně v Kingově případě vždy prospívá hororu délka, která někoho může nudit, ale King nikdy není o akci a rychlém vyprávění. Tento film mám moc rád. 95% = 5/5(24.8.2010)

Rozhodně nejlepší Kingova minisérie k těm třem, ke kterým napsal scénář. Typický příběh o typickém děsivém domě, který je inovativní jen a pouze v tom, že tentokrát sídlo neleží na kopci, na samotě nebo na kraji města, ale přímo v centru hned vedle dálnice. Má propracovanou historii, zajímavé osudy jeho obyvatel a typickou partičku vědců, lidí s nadpřirozenýma schopnostma i obyčejných nadšenců, kteří se ho vydají prozkoumat. A musím říct, že ty postavy byly skutečně sympatické. První díl slouží skutečně jen jako seznámení s domem a postavami (a má nejlepší atmosféru), ve druhém díle ho poprvé navštívíme naplno a ve třetím se rozjede typické strašení, které nabírá na intenzitě, a díky kterému každý začíná víc a víc bláznit... a samozřejmě taky někteří umřou. Typické téma a schéma strašidelného domu v tom ńejklasištějším kabátě podal King na jedničku a je škoda, že žádná předloha k tomu neexistuje. Ovšem na druhou stranu je to možná dobře, protože tahle minisérie je prostě originál od Kinga, který tu má i perfektní cameo. Výtečná hororová minisérie, které bych možná i něco vytknul, kdyby se mi chtělo, ale mně se nechce. Na to je až moc dobrá. 90%.(24.6.2019)

Na seriál je to opravdu dost dobrý a hlavně atmosféra postupně houstne. Masky neříkám, že jsou nejlepší, ale jsou působivé a v tomhle případě bohatě vystačili. Nevím co bych vytknul, snad jen to, že se seriál bohužel nevyhnul několika hluchým místem, kdy už vás to trochu začne nudit, ale posléze si Vás nečekaně opět posadí do křesla a potemnělou atmosférou Vás nutí dodívat se na tenhle skvost. Byl jsem na rozpacích jestli mám dát 4 nebo 5 hvězdiček, hlavně jsem se rozhodoval mezi atmosférou a hluchýma místama, ale musím uznat že těch hluchých míst tam bylo nejvíc v ten nejnevhodnější moment, takže se přikláním ke 4 hvězdám. A jakožto Kingův fanoušek, hodnotím toto zpracování za velice nadprůměrné.(8.6.2007)

Neskutečně dlouhej horor, ale naštěstí to je rozdělený do tří částí, tak to nakonec ani tak hrozný nepřijde, ale všechno to pospojovat, tak jdu s hodnocením určitě níž, protože na 4 hodiny to nemá až zas tak pestrej děj, aby to dokázalo udržet pozornost po celou dobu. Určitě je taky dobře, že film nevyloží všechny trumfy naráz a dokáže to pěkně dávkovat, možná bych trochu vylepšil první část, která je spíš taková seznamovací, na to že to má tak hodinu a půl by to chtělo ještě něčim ozvláštnit. V dlaších částech už atmosféra houstne a film začíná být mnohem zajímavějším, ale i tak jsem se moc nebál, zkrátit to tak o 100 minut, tak to mohlo vypadat o hodně líp(25.7.2006)

• - Matt Ross musel pro svou roli Emeryho přibrat, i tak ale ještě musel nosit kostým, aby byl tlustší. (HappySmile)

• - Skleněná podlaha v Domu v růžích odkazuje na Kingův příběh The Glass Floor (1967). (HappySmile)

• - Dům v růžích má mnoho společného s dřívějším Kingovým příběhem Osvícení (1980). Oba vypráví o velkém strašidelném domě s bohatou historií promítající se do těch, kteří do něj vstoupí. (HappySmile)