Dům v růžích (TV seriál)

Rose Red

Dom v ružiach

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2002, 254 min

Skvele napsana a zrucne natocena ducharina, ktera v ramci subzanru (strasidelne domy) patri rozhodne k tomu nejlepsimu. Mam moc rad vetsinu televiznich adaptaci kingovych knih, delsi stopaz a mene znami herci vetsinou lepe pomahaji vystihnout klasickou "kingovskou" atmosferu. Rose Red je toho idealni pripad, kdyby to melo hodinu a pul, tak by to bylo nekoukatelne asi jako Zamek hruzy, ale kdyz se necha pribeh klidne plynout a postavy se dostatecne vykresli je to o necem jinem. Pomerne casto mi film pripominal skvelou knizni serii Hodina carodejnic, kterou bych rad videl zfilmovanou v podobnem, nebo jeste delsim formatu. Musela by to byt nadhera. Posledni plus putuje smerem k hercum, predevsim Julian Sands v kladne roli mile prekvapil.(1.8.2005)

• zdenotvor

Prišlo mi to skôr ako nevydarená komédia.Herci mi liezli na nervy celu dobú a nenašiel som si tam nikoho kto by mi bol sympatický .Každým dielom som dúfal že sa dej rozbehne,ale nič sa nekonalo.Všetky 3 diely obrovské sklamanie.Jedna hviezdička za ten dom, pretože mam pre takéto prostredie slabosť a jedna za pár zaujímavých nápadov ktoré tento film priniesol.(18.6.2013)

Stephana Kinga považuju za Boha v literárním nebi, protože to, jak ten člověk dokáže napsat knihu, vtáhnout Vás do děje a poté Vám vytvoří jistou závislost na dané knize, je až neuvěřitelné. Jeho knihy čtu a považuji je za nejelpší knihy vůbec. Když se nějaká ta Kingova práce zfilmuje, tak to většinou dopadne velmi dobře, až na vyjímku jako byl " Cujo, pes zabiják". Dům v růžích jsem měl vidět díky naší milovaný N@vě ( ironie ), která to v pozdních hodinách odvysílala. A protože jsem velký fanda Kinga, tak jsem to musel vidět. Měl jsem trošku dilema. Koukat na to po dobu tří týdnu a nebo si to nahrát a poté to zkouknout na najednou. Samozřejmně, že jsem zvolil druhou variantu, protože kdybych měl zkouknout jednu část každý týden, tak by veškerá atmosféra byla pryč. Tento film má nepochybně dobrou atmosféru, na které přispívá hudba, jenž mně velmi zaujala. Scénář filmu je povedený a místy opravdu i strašidelný, zejména tedy třetí část. Jen mně nepřesvedčili herecké výkony, které jsou téměř nulové. Zase mně ale zaujali vizuální efekty. Důvod proč tedy dávám jen 3*? Je to prosté!! Sledoval jsem něco málo přes 4 hodiny filmu, kde se skoro furt kecalo ale byli to především nudné dialogy, sem tam nějaká ta strašidelná scéna a toť vše. Určitě jsem rád, že jsem to viděl ale než bych to měl vidět po druhé, tak si radši přečtu knížku!(22.9.2007)

Nejúžasnější filmové zpracování mého nejoblíbenějšího spisovatele (snad jen s výjimkou Mlhy, Zelené míle a možná i Jízdy na Střele). Po zhlédnutí prvního dílu, který diváka stylově uvede do děje, jsem byla velmi mile překvapena a napjatě jsem očekávala jeho pokračování. Druhý díl je mnohem tajemnější a naplno se projevuje Kingova pověstná psycho atmosféra. Ve třetím díle dochází - jak taky jinak - k mistrovskému vyvrcholení, neboli k totální destrukci či masakru většiny hlavních postav.;-)(15.12.2008)

Pustil sem si film pře 12ou, že to budu mít akorát než půjdu spát a s šokem sem po skouknutí filmu zjistil, že je 5 ráno. Miluju filmy s touto tématikou a tenhle je paranormálními jevy a duchařstvím prošpikovaný k dokonalosti. Má své chyby i konec bych pozměnil, ale čtyři musim dát, protože se mi ani nechce věřit tomu, že mi těch skoro 5 hodin uteklo takovým způsobem(9.9.2007)

• - Ohavná ruka, která šáhla na Emeryho z ledničky, patřila Aidan Kennedy, jedné z asistentek produkce. (HappySmile)

• - Koordinátor kaskadérů Craig Baxley Jr. zahrál místo Davida Dukese (profesor Carl Miller) jeho "zombie" scénu. Nosil masku vytvořenou pro Dukese. (HappySmile)

• - Herci museli navštěvovat taneční hodiny v Blue Skies Studios v Seattlu. (HappySmile)