poster

Nečekejte, že zařvu (festivalový název)

 • Francie

  Ne croyez surtout pas que je hurle

 • angličtina

  Just Don't Think I'll Scream

Dokumentární

Francie, 2019, 75 min

Režie:

Frank Beauvais

Scénář:

Frank Beauvais
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nichts
  *****

  První film na kterym jsem byl, děsně se mi líbil, ale neviděl jsem ho. Prostě jsem nezved oči od titulků, vypravěč se nezastaví a vzhledem, k tomu, že obraz doprovází komentář a ne obráceně, tak nejde vynechat ani větu. Jinak nejde o terapeutické užití filmové obsese, právě naopak. Vypravěč to explicitně identifikuje jako závislost, řekněme obsesivní eskapismus, ve které mu patrně nedovolí pokračovat život velkoměsta.(4.7.2019)

 • boogieman
  ***

  Vždy som v hlave premýšľal nad podobným typom filmu, kedy by found footage dopĺňala udalosti reálneho života, alebo fiktívneho príbehu (nie je to samozrejme nič originálne). Z tohto hľadiska je mi snímok veľmi sympatický. Prepojenie obrazov a narácie je skôr povrchné - to by až tak nevadilo, aj tak to muselo byť peklo všetko zostrihať - to že to celé nejak drží pokope je úspech sám o sebe. Niekedy sú prepojenia obrazov s rozprávaním celkom vtipné, alebo nápadité. Myslím si však, že tento film dokáže divák v plnosti doceniť iba ak sa nemusí pozerať na titulky - voiceover je neustávajúci, komplexný, a nedá vydýchnuť - divák sa tak nedokáže dlhodobo sústrediť na vzťah obrazov k hovorenému slovu. A keďže neviem po francúzsky, môj zážitok bol značne ochudobnený. Inak by to bolo o pol až jednu hviezdičku viac. 3.5*.(20.4.2020)

 • dubinak
  *

  Pan Frank Beauvais mě synopsí filmu vcelku nalákal, protože s ním mám jedno společné, lásku pro filmy. Naneštěstí má pan "režisér" úplně jinou vizi o umění než já. Tento dokument v sobě nese několik zásadních chyb. Je tu příliš obrazu, který potřebujete vidět, tolik titulků, které musíte číst a jeden velký příběh, který nikoho nezajímá. Beauvais zkrátka nedokázal jakkoliv spojit zvuk a obraz dohromady, aby z toho vznikla nějaká větší umělecká hodnota díla. Někoho tento životopis třeba bude bavit, ale věřím, že lépe by Beauvais udělal, kdyby o něm napsal knihu. Já tyto osobní onanie ale přímo nesnáším a ještě ke všemu, když je vypráví nejspíš mentálně labilní lidé. Na tomhle zkrátka nebylo zhola nic zajímavého a jestli si říkáte, že si aspoň zahrajetet hru Poznej film, tak to se asi taky konat nebude, protože záběry jsou příliš neurčité, symbolické a nezajímavé. Zkontrolovat si počet viděných filmů můžete v titulkách. KVIFF 2019(5.7.2019)

 • Sayko
  ***

  Beauvaisovo výborný nápad propojit své myšlenky se scénami z filmu byl výborný až do chvíle, kdy jsem zjistil, že vlastně neumím francouzsky. 75 minut psychologického, depresivního povídání o autorově životě ve francouzštině. Za celý dokument jsem se neodtrhl od titulků a bylo na mě všech těch myšlenek tak nějak moc. Vražedné tempo tohoto snímku a autorův monotónní hlas bez jakéhokoliv obohacení hudbou je i přes vážně zajímavou myšlenku příšerným kazem. Bohužel. /MFFKV2019/(6.7.2019)

 • Matty
  *****

  Frank Beauvais po rozpadu vztahu upadl do chmur a odebral se na alsaský venkov. Tam, izolovaný od civilizace, začal vzniklou prázdnotu vyplňovat obsedantním sledováním filmů. Během několika týdnů jich viděl na čtyři sta. Svou zkušenost následně proměnil v informačně hutný audiovizuální deník, tvořený chytře volenými fragmenty zhlédnutých filmů a autorovým komentářem. V necenzurovaném proudu myšlenek se prolíná rekapitulace osobního života s obecnějšími úvahami o politice, práci a umění. Jazyk, kterým Beauvaisův film poskládaný z jiných filmů promlouvá, vám bude zřejmě tím bližší, čím větší jste cinefilové a čím více máte zkušeností s depresemi, pasivitou, úzkostí a prokrastinací. 90%(10.11.2020)