Hrátky s ohněm

• USA Playing with Fire (více)

Když úzkoprsý velitel Jake Carson (John Cena) přispěchá se svým elitním týmem zkušených hasičů (Keegan-Michael Key, John Leguizamo a Tyler Mane) na záchranu tří sourozenců (Brianna Hildebrandová, Christian Convery a Finley Rose Slaterová) ze spárů ničivého požáru, rychle si uvědomí, že je žádný výcvik nemohl připravit na dosud nejnáročnější práci ze všech – hlídání dětí. Životy, zaměstnání a dokonce i požární sklad hasičů, jimž se nedaří vypátrat rodiče nezbedných ratolestí, se rázem obrátí vzhůru nohama. Záhy zjistí, že děti jsou – stejně jako oheň – divoké a nepředvídatelné. (HBO Europe)

T2 odpad!

Rozpočet $29,9miliónaTržby USA $44,451,847Tržby Celosvetovo $68,151,103Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Strašná ale strašná blbyna. Nechával som tomu voľný priebeh, však vieme čo dokážu amíci ukuchtiť ale po pól hodine som bol už úplne otrávený tým tupým prízemným humorom, fakt zle, ruky preč. /5%/ ()

tron

„Možnože práve kvôli tomuto je parahasičov tak málo.“ Taký výborný kasting nemajú ani niektoré oscarové filmy. John Cena je absolútny komediálny talent (podobne, ako kolega Dave Bautista) a kto tvrdí, že nie, toho zožerie ružový poník. Vynikajúci sú však aj ostatní a to vrátane detí, tínedžerov (Briannu Hildebrand určite poznáte z Deadpoolov ako nezameniteľnú Negasonic Teenage Warhead), žien (resp. expertiek na žaby prepáčte ropuchy), divne sfarbených psov a tichých obrov so sekerou (avšak s krásnym hlasom). Scenár je strašne predvídateľný, ale to ani nemá zmysel komentovať a vôbec mi to nevadilo. Veľmi by som to neradil medzi komédie á la Policajt zo škôlky 1 + 2, pretože John Cena je síce nenormálne namakaný, ale toto je skôr tímovka (Tyler Mane, John Leguizamo a Keegan-Michael Key sú mu totálne vyrovnanými partnermi a je radosť pozorovať ich spoločnú chémiu a to, ako sa navzájom dopĺňajú). Z toho dôvodu to určite viac, ako Ochrancu s Vinom Diesleom, pripomína Troch mužov a nemluvňa resp. Troch mužov a malú dámu. ()

Heywood

V kategorii dětských filmů je to rozhodně nadprůměrná komedie, u které mátě pocit, že děti to bavilo a herce ještě více. A o to v tomhle filmu šlo, o drama, napětí, tajný útěk a nakonec šťastný závěr, protože děti musí mít šťastné konce a jim byl film určen. A pár dobrých sekvencí pro dospělé se taky našlo (tažená sekera jako z The Shining byl fórek excelentní o jakoby maršálu Malinovském ani nemluvě a tohle tvůrci z našich Pelíšků nejspíše vůbec neznají). ()

Malarkey

Tato komedie splnila vše, na co byla určena. Přišla v nelehké době a pobavila jako žádná jiná. Navíc se v ní sešel trojlístek hereckých komiků, kteří se hledali, až se našli – John Cena, Keegan-Michael Key a John Leguizamo. Super nápad, krásné horské prostředí a neotřelá sranda, která plní veškeré požadavky dobré komedie. Zdejší hodnocení úplně nechápu. ()

BOURQUE

Klasický príbeh v podpriemernom predvedení a to jak na strane hereckej tak aj režisérskej. Je jasné, že tvorcovia filmu nemali nejaké zvláštne ciele, ale to ešte neznamená, že ten výsledok by nemohol byť na trošku vyššej úrovni. Keď už úroveň – tak z tohto hľadiska zábavné scény mnohokrát nemajú dostatočnú úroveň. Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

• Počas záverečných titulkov nasledujú nevydarené scény. (figis20)
  • Natáčení probíhalo od 4. února do 29. března 2019 ve Vancouveru v Kanadě. (ČSFD)