Reklama

Reklama

V hlavní roli Pancho Villa osobně

(TV film)
  • Česko V hlavní roli Pancho Villa (více)

Obsahy(1)

Antonio Banderas v titulní úloze revolucionáře, jehož příběh chce natočit Hollywood. Radikální mexický revolucionář Pancho Villa (1878-1923) je jednou z nejznámějších historických postav počátku 20. století. Mnohými byl považován za mexického národního hrdinu, jinými za obyčejného banditu a jeho život se stal legendou i díky několika filmovým zpracováním, mj. Viva Villa! (1934; r. Jack Conway) s Wallacem Beerym, Pancho Villova jízda (1968; r. Buzz Kulik) s Yulem Brynnerem nebo Pancho Villa (1972; r. Eugenio Martín) s Tellym Savalasem, k nimž možná přibude plánovaný snímek režiséra Tonyho Scotta, jenž hodlá do hlavní úlohy obsadit Javiera Bardema. Přes existenci mnoha biografických materiálů jen málo lidí ví o Villově epizodě s rodícím se filmovým průmyslem, kterou popisuje film z produkce HBO, nazvaný V hlavní roli Pancho Villa (2003; r. Bruce Beresford). Film začíná v roce 1914, kdy Villa nabídne za příslušnou úplatu (aby měl na žold svých bojovníků) práva ke svému životnímu příběhu Harrymu Aitkenovi, majiteli společnosti Mutual Films (pro niž mj. pracuje i D.W. Griffith). Nabídka je po kratším váhání přijata s tím, že vznikne sedmidílný výpravný snímek (tedy o sedmi desetiminutových cívkách, což byla víc než dvojnásobná metráž tehdy běžných filmů) s dokumentárními záběry skutečných bojů. Aitkenův synovec Frank Thayer je jmenován producentem a vyslán do Texasu, aby získal Villovu důvěru. Příběh zvláštního přátelství obou rozdílných mužů také tvoří páteř neobvyklého snímku, který nabízí neotřelý pohled nejen na mexickou revoluci a její protagonisty, ale také na počátky filmového průmyslu v dobách, než se z New Jersey přestěhoval do Hollywoodu. Nesmírně přesvědčivě si v titulní úloze vede proslulý španělský herec Antonio Banderas, který byl za svůj výkon nominován na Zlatý glóbus i na Cenu Emmy. Režisérem byl známý australský tvůrce Bruce Beresford (Řidič slečny Daisy). Antonio Banderas ve výjimečném projektu HBO jako mexický národní hrdina Pancho Villa, který se domluvil s hollywoodskými filmaři, že jim umožní natočit boj jeho revoluční armády s nacionalistickými vojenskými oddíly. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

stub 

všechny recenze uživatele

Já byl mile překvapen a právě za překonaná očekávání je nejspíš čtvrtá hvězda. Poměrně neotřelý pohled na mexickou revoluci a jejího vůdce. Vývoj nahlížení hlavní postavy na Pancha Villu - od strachu, přes infantilní obdiv až k finálnímu vystřízlivění - je trefný a dobře zrcadlí věčný problém revolucí (alespoň těch "úspěšných"). Banderas chvílemi působí trochu směšně, ale mohlo to být i horší. Je škoda, že si u HBO nikdy definitivně neujasnili, zda chtějí produkovat materiál pro znuděné chroustače chipsů, či odbourat mantry o "průměrném divákovi" a takříkajíc "chytit bejka za koule"... ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Antonio Banderas ve výjimečném projektu HBO jako mexický národní hrdina Pancho Villa, který se domluvil s hollywoodskými filmaři, že jim umožní natočit boj jeho revoluční armády s nacionalistickými vojenskými oddíly. Scénář : Larry Gelbart. Kamera : Peter James. Hudba : Joseph Vitarelli a Stephen Endelman ()

Reklama

JJ.Gibson 

všechny recenze uživatele

Jsem docela zklamaný, čekal jsem něco trochu ve stylu Zorra, ale nějak jsem se nedočkal. Navíc mi to přišlo docela kýčovité: filmaři se dohodnou s Pancho Villou, že ho budou filmovat, točí ho uprostřed bitvy, nijak nechránění a nikdo je nesejme. Ale asi se toto dá zkousnout. Nicméně stejně mě tento film nijak nezaujal... Mělo to spíše být jen o Pancho Villovi a ne o filmu s Pancho Villou. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Na televíznu produkciu to dosahuje celkom slušnú úroveň minimálne zrovnateľnú z drahou prepadákovou produkciou ako bolo Alamo(2004) ale rovnako ako spomínaný film to padá na nevyrovnanosti a na samotnej pútavosti podávaného príbehu, kde su postavy poväčšinou dosť ploché a je ich tak veľa že časom už neviete ani aký význam majú pre dej, no a tieto postavy vôbec nedokážu predať príbeh, horko ťažko si tu koľko toľko aury vybuduje Antonio Banderas ale ani to nestačí aby dej o veľkom revolucionárovi bol silným zážitkom pre sledujúceho a mohol si vôbec z filmu niečo nadštandartné odniesť. /40%/ ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

Sequel k tomuto televiznímu produktu se bude jmenovat „V hlavní roli Tonda Banderas“ a bude to film o tom, jak se točil film o tom, jak se točil film o Pancho Villovi. Maglajz co? Totiž… Trošku jsem se nemohl zbavit pocitu, že film měl být původně o něčem jiném. Jenže televizní produkce si zaplatila drahého Banderase na dva natáčecí dny. První den se mu asi soustavně odlepoval knír a tak museli všechny scény sfouknout narychlo, než jim Tonda nasedne do tryskáče a odtryská natáčet nějakou jinou kravinu. Pochopitelně toho stihli natočit čtvrtku. A tudíž tvůrčí tým přehodnotil situaci, sešli se scénáristé, koukli na to, co mají „v kufru“, a ke stávajícímu materiálu učvochtili zbytek filmu. Jinak si vážně nedokážu vysvětlit vznik téhle prapodivnosti. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Z rozpočtem 30 000 000 amerických dolarů byl snímek ve své době nejdražším televizním filmem. (Terva)

Reklama

Reklama