V hlavní roli Pancho Villa osobně (TV film)

• Česko

V hlavní roli Pancho Villa

And Starring Pancho Villa as Himself

V hlavnej úlohe Pancho Villa osobne

Drama / Historický / Životopisný

USA, 2003, 112 min

Na televíznu produkciu to dosahuje celkom slušnú úroveň minimálne zrovnateľnú z drahou prepadákovou produkciou ako bolo Alamo(2004) ale rovnako ako spomínaný film to padá na nevyrovnanosti a na samotnej pútavosti podávaného príbehu, kde su postavy poväčšinou dosť ploché a je ich tak veľa že časom už neviete ani aký význam majú pre dej, no a tieto postavy vôbec nedokážu predať príbeh, horko ťažko si tu koľko toľko aury vybuduje Antonio Banderas ale ani to nestačí aby dej o veľkom revolucionárovi bol silným zážitkom pre sledujúceho a mohol si vôbec z filmu niečo nadštandartné odniesť. /40%/(18.8.2009)

Já byl mile překvapen a právě za překonaná očekávání je nejspíš čtvrtá hvězda. Poměrně neotřelý pohled na mexickou revoluci a jejího vůdce. Vývoj nahlížení hlavní postavy na Pancha Villu - od strachu, přes infantilní obdiv až k finálnímu vystřízlivění - je trefný a dobře zrcadlí věčný problém revolucí (alespoň těch "úspěšných"). Banderas chvílemi působí trochu směšně, ale mohlo to být i horší. Je škoda, že si u HBO nikdy definitivně neujasnili, zda chtějí produkovat materiál pro znuděné chroustače chipsů, či odbourat mantry o "průměrném divákovi" a takříkajíc "chytit bejka za koule"...(10.2.2010)

Film o filmu Pancho Villovi, tak by měl znít titulek tohoto filmu. Hlavním hrdinou totiž není ani tak Pancho Villa, jak by z názvu filmu mohlo vypadat, ale Frank Thoyer, který měl natočit film o tomto legendárním revolucionáři. Rozhodně jsem čekal nějaký životopisný úsek a příběh Pancha a ne snahu o natočení filmu o něm, to mně na tomto filmu docela vadilo. Samotný děj není nijak napínavý či převratný, dokonce chvílemi i částečně nudný, ale bojové scény jsou natočeny věrohodně a hlavně Antonio Banderas jako představitel Pancha byl skvělý, zaslouží si rozhodně 5 *****. Samotný film je průměr na 3 hvězdičky.(1.3.2012)

• JJ.Gibson

Jsem docela zklamaný, čekal jsem něco trochu ve stylu Zorra, ale nějak jsem se nedočkal. Navíc mi to přišlo docela kýčovité: filmaři se dohodnou s Pancho Villou, že ho budou filmovat, točí ho uprostřed bitvy, nijak nechránění a nikdo je nesejme. Ale asi se toto dá zkousnout. Nicméně stejně mě tento film nijak nezaujal... Mělo to spíše být jen o Pancho Villovi a ne o filmu s Pancho Villou.(21.5.2005)

Antonio Banderas ve výjimečném projektu HBO jako mexický národní hrdina Pancho Villa, který se domluvil s hollywoodskými filmaři, že jim umožní natočit boj jeho revoluční armády s nacionalistickými vojenskými oddíly. Scénář : Larry Gelbart. Kamera : Peter James. Hudba : Joseph Vitarelli a Stephen Endelman(12.5.2011)

• - Z rozpočtem 30 000 000 amerických dolarů byl snímek ve své době nejdražším televizním filmem. (Terva)