V hlavní roli Pancho Villa osobně (TV film)

• Česko

V hlavní roli Pancho Villa

And Starring Pancho Villa as Himself

V hlavnej úlohe Pancho Villa osobne

Drama / Historický / Životopisný

USA, 2003, 112 min

Antonio Banderas ve výjimečném projektu HBO jako mexický národní hrdina Pancho Villa, který se domluvil s hollywoodskými filmaři, že jim umožní natočit boj jeho revoluční armády s nacionalistickými vojenskými oddíly. Scénář : Larry Gelbart. Kamera : Peter James. Hudba : Joseph Vitarelli a Stephen Endelman(12.5.2011)

Já byl mile překvapen a právě za překonaná očekávání je nejspíš čtvrtá hvězda. Poměrně neotřelý pohled na mexickou revoluci a jejího vůdce. Vývoj nahlížení hlavní postavy na Pancha Villu - od strachu, přes infantilní obdiv až k finálnímu vystřízlivění - je trefný a dobře zrcadlí věčný problém revolucí (alespoň těch "úspěšných"). Banderas chvílemi působí trochu směšně, ale mohlo to být i horší. Je škoda, že si u HBO nikdy definitivně neujasnili, zda chtějí produkovat materiál pro znuděné chroustače chipsů, či odbourat mantry o "průměrném divákovi" a takříkajíc "chytit bejka za koule"...(10.2.2010)

Na televíznu produkciu to dosahuje celkom slušnú úroveň minimálne zrovnateľnú z drahou prepadákovou produkciou ako bolo Alamo(2004) ale rovnako ako spomínaný film to padá na nevyrovnanosti a na samotnej pútavosti podávaného príbehu, kde su postavy poväčšinou dosť ploché a je ich tak veľa že časom už neviete ani aký význam majú pre dej, no a tieto postavy vôbec nedokážu predať príbeh, horko ťažko si tu koľko toľko aury vybuduje Antonio Banderas ale ani to nestačí aby dej o veľkom revolucionárovi bol silným zážitkom pre sledujúceho a mohol si vôbec z filmu niečo nadštandartné odniesť. /40%/(18.8.2009)

• JJ.Gibson

Jsem docela zklamaný, čekal jsem něco trochu ve stylu Zorra, ale nějak jsem se nedočkal. Navíc mi to přišlo docela kýčovité: filmaři se dohodnou s Pancho Villou, že ho budou filmovat, točí ho uprostřed bitvy, nijak nechránění a nikdo je nesejme. Ale asi se toto dá zkousnout. Nicméně stejně mě tento film nijak nezaujal... Mělo to spíše být jen o Pancho Villovi a ne o filmu s Pancho Villou.(21.5.2005)

• UncleG

Sequel k tomuto televiznímu produktu se bude jmenovat „V hlavní roli Tonda Banderas“ a bude to film o tom, jak se točil film o tom, jak se točil film o Pancho Villovi. Maglajz co? Totiž… Trošku jsem se nemohl zbavit pocitu, že film měl být původně o něčem jiném. Jenže televizní produkce si zaplatila drahého Banderase na dva natáčecí dny. První den se mu asi soustavně odlepoval knír a tak museli všechny scény sfouknout narychlo, než jim Tonda nasedne do tryskáče a odtryská natáčet nějakou jinou kravinu. Pochopitelně toho stihli natočit čtvrtku. A tudíž tvůrčí tým přehodnotil situaci, sešli se scénáristé, koukli na to, co mají „v kufru“, a ke stávajícímu materiálu učvochtili zbytek filmu. Jinak si vážně nedokážu vysvětlit vznik téhle prapodivnosti.(18.8.2009)

• - Z rozpočtem 30 000 000 amerických dolarů byl snímek ve své době nejdražším televizním filmem. (Terva)