V hlavní roli Pancho Villa osobně (TV film)

• Česko

V hlavní roli Pancho Villa

And Starring Pancho Villa as Himself

V hlavnej úlohe Pancho Villa osobne

Drama / Historický / Životopisný

USA, 2003, 112 min

• UncleG

Sequel k tomuto televiznímu produktu se bude jmenovat „V hlavní roli Tonda Banderas“ a bude to film o tom, jak se točil film o tom, jak se točil film o Pancho Villovi. Maglajz co? Totiž… Trošku jsem se nemohl zbavit pocitu, že film měl být původně o něčem jiném. Jenže televizní produkce si zaplatila drahého Banderase na dva natáčecí dny. První den se mu asi soustavně odlepoval knír a tak museli všechny scény sfouknout narychlo, než jim Tonda nasedne do tryskáče a odtryská natáčet nějakou jinou kravinu. Pochopitelně toho stihli natočit čtvrtku. A tudíž tvůrčí tým přehodnotil situaci, sešli se scénáristé, koukli na to, co mají „v kufru“, a ke stávajícímu materiálu učvochtili zbytek filmu. Jinak si vážně nedokážu vysvětlit vznik téhle prapodivnosti.(18.8.2009)

Na televíznu produkciu to dosahuje celkom slušnú úroveň minimálne zrovnateľnú z drahou prepadákovou produkciou ako bolo Alamo(2004) ale rovnako ako spomínaný film to padá na nevyrovnanosti a na samotnej pútavosti podávaného príbehu, kde su postavy poväčšinou dosť ploché a je ich tak veľa že časom už neviete ani aký význam majú pre dej, no a tieto postavy vôbec nedokážu predať príbeh, horko ťažko si tu koľko toľko aury vybuduje Antonio Banderas ale ani to nestačí aby dej o veľkom revolucionárovi bol silným zážitkom pre sledujúceho a mohol si vôbec z filmu niečo nadštandartné odniesť. /40%/(18.8.2009)

V roce 1914 se skutecne Villa nabidl filmarum, aby mohl financovat svoji revoluci. Tenhle film stoji na slusnych realnych zakladech, vcetne toho, ze Raoul Walsh hral mladeho Villu. Bohuzel se tehdejsi film The Life of General Villa nedochoval, takze tezko muzem posoudit, jak je tento film presny. Samozrejme nekdy tu az prilis prehani vliv americkych filmaru, napriklad kdyz zautoci z takoveho smeru, aby se kvuli slunci lepe tocilo. To nejzabavnejsi je, jak propagandisticky film natoci uvnitr tohoto filmu, ackoli film samotny ukazuje Villu take jako vraha. Banderase vubec rad nemam, ale tady odvadi skvelou praci. 65%(18.8.2009)

Film o filmu Pancho Villovi, tak by měl znít titulek tohoto filmu. Hlavním hrdinou totiž není ani tak Pancho Villa, jak by z názvu filmu mohlo vypadat, ale Frank Thoyer, který měl natočit film o tomto legendárním revolucionáři. Rozhodně jsem čekal nějaký životopisný úsek a příběh Pancha a ne snahu o natočení filmu o něm, to mně na tomto filmu docela vadilo. Samotný děj není nijak napínavý či převratný, dokonce chvílemi i částečně nudný, ale bojové scény jsou natočeny věrohodně a hlavně Antonio Banderas jako představitel Pancha byl skvělý, zaslouží si rozhodně 5 *****. Samotný film je průměr na 3 hvězdičky.(1.3.2012)

• Lukoboss

No já si nemůžu pomoct, ale mě to prostě nevtáhlo. Je to film o tom, jak se točil film o tom a tom, proto a proto. Kromě Banderase, který prostě hraje dobře, tam nic zajímavého nebylo. Ani ty bitvy nebyly nejlepší, příběh mně přišel poslepovaný z několika filmů a atmosféra se vytrácela, pokud vůbec nějaká byla. Škoda no..(18.8.2009)

• - Z rozpočtem 30 000 000 amerických dolarů byl snímek ve své době nejdražším televizním filmem. (Terva)