Fyre Fraud

Dokumentární

USA, 2019, 96 min

Billy McFarland (a.z.), Ja Rule (a.z.), Bella Hadid (a.z.), Stephen Colbert (a.z.), Jimmy Kimmel (a.z.), Otis Redding (a.z.), Mark Zuckerberg (a.z.), Kim Kardashian West (a.z.), Usáma bin Ládin (a.z.)

Po fantastickom dokumente Fyre: The Greatest Party That Never Happened tu máme verziu čislo dva. Nie je to pokračovanie, len iní dokumentaristi. V porovnaní jednoznačne odporúčam pozrieť prvý dokument. Tento sa viac sústredí na tvorcu festivalu, veľká časť dokumentu je venovaná po-festivalovému rozhovoru s ním. Prvý dokument čerpá viac z autentických mobilových, či kamerových záznamov počas jednotlivých etáp prípravy festivalu. Tie sú tu rozobraté menej detailne, rovnako menej detailne je rozobratá posledná fáza dokumentu, zaujímavá najmä pre človeka z 'brandže' a to samotná logistika stavby festivalu. Tento dokument je na natočený o pár mesiacov neskôr, takže na rozdiel od prvého, prezradí aj legislatívne rozuzlenie.(20.4.2019)