Devět královen

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Argentina, 2000, 109 min

Pablo Bossi

Sergio Zottola

Na film jsem se těšil, ale nic moc. Docela dost jsem se nudil. Jeden ze slabších podrazáckých filmů. Prostředí a reálie Argentiny nebyly vubec využité, což si myslím mohlo film hodně ozvláštnit. Celý film je vykonstruovaný, náhodně by to mohlo být, ale bez toho závěru. Slabých 50%. Bohužel ani herecky nenadchlo. Film měl být postaven na scénáří, ale bohužel zrovna scénář je nejslabší součást tohohle filmu.(14.8.2009)

Výborný podvodnícky film, tentokrát z Južnej Ameriky. Terčom dvoch parťákov/podrazákov je kolekcia známok "Deväť kráľovien". Zápletka je zaujímavá, rovnako ako aj fintičky oboch predstaviteľov + šikovná pointa na záver. Jediné, čo mi na tom vadilo, resp. čo mi pri takomto type filmu nesmie chýbať je hravosť a zábava s akou podvodníci uskutočňujú svoje triky. Niečo na spôsob hviezdneho dua Newman & Redford. Pauls a Darín však tento šarm a uličníctvo postrádajú a aj to vyvrcholenie mi prišlo také vážne. Trocha odľahčiť a bolo by to ešte lepšie.(6.5.2008)

Slavnějšími filmy inspirovaný špionážní kousek, který je příjemný svým exotickým prostředím, neznámými herci a docela svižnou režií již zesnulého Fabiana Bielinskyho. Bohužel po polovině filmu stále stejný koncept omrzí a ačkoliv zábavný konec má ambice velmi vysoké, Podraz je až nebezpečně nezapamatovatelným filmem.(14.10.2007)

• YURAyura

4/10 Začátek, když se postupně rozkrývaly jednotlivé charaktery na zajímavých podvodnických existencí, jsem kvitoval podobně jako spousta jiných drobných podrazáků ve smyslu povedeného studijního materiálu "Jak na to". Bohužel, s přibývajícím časem se elegance a styl vytratili a nahradil je jenom přímočarý tah na branku v touze udělat jihoamerický remake/poctu severoamerickému Podrazu. Jako hrobníka celého filmu považuji poslední scénu, která otevře oči i tomu nejzabedněnějšímu divákovi - skončit to o záběr dřív v metru a nechat si udělat obrázek každému zvlášť... Ani hlavní protagonisté nebyli nijak extra sympatičtí - možná odvedli svůj telenovelový standard na pořádný celovečerák to ale nestačilo.(4.7.2008)

Vcelku vtipný a zábavný film, který je trochu víc ukecaný, než by mu slušelo. Jak se ale rozjede velký kšeft, začal jsem špekulovat a přemýšlet, jestli jim to vyjde a jestli ne, tak proč ne a byl jsem nadmíru zvědav na konec. A ten mě tedy skutečně překvapil. Musel jsem se ještě chvíli po konci snímku pochechtávat, jen tak pro sebe, jak to nakonec hezky dopadlo. 3,5*(28.10.2008)