Devět královen

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Argentina, 2000, 109 min

Pablo Bossi

Sergio Zottola

Juan je malý podvodníček. Při jedné akci je takřka v průšvihu, když ho z ní vyseká Marcos. Dají se do kupy, a snaží se podvodama vydělat kapku peněz. Jednoho dne se jim naskytne obrovská příležitost. Dostane se jim do rukou zfalšovaný arch známek "Devět královen (Nueve Reinas). Podaří se jim ho prodat?... Téměř typický "nic není tak jak vypadá" film. Film si bere co může z podobných filmů (Podraz, atd), a jen velice málo přidává sám. A pokud tohleto víte, tak jste celou dobu napjati "kdo vlastně koho" podrazí, takže vás závěrečných pět minut až tak nepřekvapí. Nebo jo?(26.6.2004)

Kdybych k tomuto filmu býval nedělal titulky, dal bych za pět. Film, jež sleduji po pár vteřinách si zkrátka nelze užít a to ani poté, co se podívám na celý. Hlavní hrdina Gastón Pauls (to jméno slyším poprvé a nejspíš i naposledy) zahrál svoji postavu bravurně. Z vyjukaného zajíčka se na konci vyklube podlý a vyčuraný zlodějíček.(14.6.2004)

...Vytvořili svět přesvědčivější než skutečnost... "Na začátku je odvážný plán, na konci obrovský balík peněz. Před sehranou dvojicí je ted´úkol : ukrást a výhodně prodat vzácný aršík známek nazvaný "Devět královen." Špičkoví podvodníci rozjíždějí smrtonosně elegantní hru, v níž neváhají překvapovat jeden druhého. Týmová práce se rychle mění na souboj, ve kterém vítězí ten šikovnější. Marcos (Ricardo Darin) a Juan (Gastón Pauls) se představí - v mistrovsky rozehrané akční krimi, na argentinský styl - o jednom z nejchytřejším podrazu století. Výborný námět, věrohodně zahrané. U mě spokojenost 85%(18.11.2013)

mozno s 4* trocha prehanam (vsak - aj tychto con artist/heist filmov je uz dnes hodne) ale - mne sa to ozaj pacilo az vynimocne :) snad aj preto ze to bolo ine - argentinske. kolko argentinskych filmov si z poslednej doby pamatate? cize - prostredie, jazyk, styl - je to take "ine". no a samozrejme najviac potesi prekvpaivy zaver. o to v takomto style filmu predsa ide. a tu je to naplanovane ozaj dobre. je jedno ze cely film tusite ze je v tom nejaky podraz, aj tak pochopite az ku koncu filmu o co vlastne ide a - aj tak koniec (snad prijemne) prekvapi. ci uz mate radi nezavisle (proste neamericke), art, alebo len "podvodnicke" filmy - nueve reinas odporucam kazdemu...(25.8.2012)

Výborný podvodnícky film, tentokrát z Južnej Ameriky. Terčom dvoch parťákov/podrazákov je kolekcia známok "Deväť kráľovien". Zápletka je zaujímavá, rovnako ako aj fintičky oboch predstaviteľov + šikovná pointa na záver. Jediné, čo mi na tom vadilo, resp. čo mi pri takomto type filmu nesmie chýbať je hravosť a zábava s akou podvodníci uskutočňujú svoje triky. Niečo na spôsob hviezdneho dua Newman & Redford. Pauls a Darín však tento šarm a uličníctvo postrádajú a aj to vyvrcholenie mi prišlo také vážne. Trocha odľahčiť a bolo by to ešte lepšie.(6.5.2008)