Ramanam

Street Dancer 3D je vlastně ABCD 3. Čistě taneční snímek se všemi pozitivy i klasickými neduhy předchozích „dílů“. Pozitiva jsou jasná - užijeme si moc příjemná taneční čísla a v tomto případě i zcela jasně nejlepší hudební doprovod. Ten musím jednoznačně jen a jen chválit. Neduhy a nedostatky jsou opět ukryté v příběhu a postavách. Příběh je velmi povrchní a zjednodušený. Vztahy, smýšlení a vývoj postav rovněž. Nemáme šanci se s nimi nijak výrazně sžít, což považuji za jeden ze základních faktorů, který silně ovlivní můj výsledný prožitek. Když se navíc dozvíte, že je to celé vlastně skrytě neskrytá reklama na jinak jistě záslužnou charitativní činnost jednoho Sikha, tak vás již tak nevýrazné „nadšení“ opustí nadobro. Naštěstí se nepřešlo do politické agitky a naříkání si, jak jsou ti Britové zase zlí na nelegální migranty. Tak jsem si mohl oddechnout. I z toho je jasné, že si moc Indie neužijeme, jelikož je děj situován do Londýna. Dvě taneční skupiny. Jedna je složená z legálních indických přistěhovalců, druhá z pákistánských. Vzájemná řevnivost. Soutěž a konkurenční silná skupina. Bezdomovecká vsuvka a máme tu finále. Vývoj je jasný již dopředu, tak nic složitého nečekejte. V. Dhawan opět ukáže svoji hruď, S. Kapoor tančí. N. Fatehi rovněž, ovšem nic více. Čekal jsem, že dostane konečně prostor i na hraní, tak nic. P. Deva toho rovněž moc nenahrál, ale v tomto případě mi to ani nevadilo. 3D efekty jsem si užít nemohl, takže jsem jen tušil. Výsledek je poněkud rozpačitý, ale když jsem se zaměřil na již zmíněnou pozitivní stránku, tak jsem mnohé odpouštěl. Tři trsající hvězdy si to však dozajista zasloužilo. Nenáročná odpočinkovka. ()