Vrahův advokát (TV film)

Death in the Soul

Krimi / Drama

Francie, 2018, 97 min

• Unrealik

Vůbec mě to nezaujalo.(24.2.2019)

• Johnny.ARN

V pohode snímka. Akurátne dlhá, dobre spletitá, s nie úplne jasným dejom od začiatku. Neni to ani zbytočne nudné, lebo k súdu sa dostanú v poslednej minúte, zvyšok je investigatíva. 2 z 5(30.3.2019)

Už z názvu filmu vyplývá, že hlavní myšlenkou je postup advokáta při obhajobě otce, který skutečně zastřelí svého syna Alexa a hned to přizná policii. Pravdu ale odhalí až hájící advokát, když zjistí, že duševně nemocný Alex vraždil dívky a pod tíhou hrozných snů chtěl spáchat sebevraždu. Alexův otec po dlouhém mlčení nakonec tuto pravdu potvrdí a vysvětlí svůj motiv jako nutnost zabránit synovy sebevraždě a dalším vraždám dívek, které Alex v jakési schizofrenní nepříčetnosti páchal. Advokát, aby dosáhl osvobození Alexova otce, Alexovu smrt u soudu vylíčit jako jeho sebevraždu a původní přiznání Alexova otce, že on zabil svého syna, vysvětlil porotě tak, že otec "zabil" svého syna tím, že nedokázal zabránit jeho sebevraždě. Podle mého názoru i advokát i otec konaly vůči Alexovi neeticky, protože ani jeden z nich nemluvili u soudu pravdu. Scénář tohoto filmu je nesporně zajímavý, ale já bych ho ještě rozšířil o vysvětlení, jak dopadlo vyšetřování vražd Alexových obětí. I když je film zpracován s českým dabingem, vytýkam mu, že text na lístku, který advokát poslal otci do věznice, nebyl přeložen, takže nevím, co v něm bylo napsáno. Poslední větu uvedenou v obsahu filmu, považuji za nepravdivou.(31.8.2019)

• k4n9ur

Nesympatický film který jsem přesto že mě celkem zajímal konec, nedokoukal.(16.4.2019)

• rublik05

Celý film se vleče jak slimák přes cestu. Od začátku až do konce velmi intenzivní nuda. Naprosto zbytečný film a ztráta času.(6.3.2019)