EastEnders

Velká Británie, 1985, 8 355 x 30 min

Režie:

Paul Annett, Susan Tully, Michael E. Briant, Tom Hooper, Graeme Harper (více)

Scénář:

Tony Jordan, Jeff Povey, Carol Noble, James Payne, Sarah Phelps (více)

Leslie Grantham, John Altman, Craig Fairbrass, Susan George, Preeya Kalidas, Joe Absolom, Linda Henry, Jonny Lee Miller, Jon Lee, Martin Kemp, Scott Maslen (více)

Krasus

Nekonečná dávka emocí,hloupých dialogů a zbytečných postav.V Anglii to žerou,k nám se to radši ani nedostalo. ()

Trinculo

Z důvodu historické hodnoty. Tento seriál je přelomovým dílem v žánru "soap opery". Byl částečně budován jako vzdělávací a nabízející žádoucí rolové modely, pro lidi z dělnických čtvrtí. K dosažení větší autenticity se zde používala technika, kterou používali i výrobci zpravodajství na BBC. Paradoxně se tak vytváří nádherné simulakrum autentického života na "předměstí", které nějakou dobu žilo s divákem. ()

Cycake

Tři hvězdičky za to, že to není nekonečný seriál postavený na příběhu chudé dívky a bohatého krasavce, kteří po překonání všech nástrah nakonec skončí spolu, aby potom následuje další milión epizod, kdy se jejich vztah bortí a látá. Pokus o sondu do života "working class" se stal i startovním bodem mnoha velmi dobrých herců. Shrnuto, britská verze soap opery kombinující obě tradice. ()