Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Úvodní filmová část seriálového vyprávění nás seznamuje s hrdiny, v jejichž středu stojí bývalý západní letec Antonín Maděra (M. Dejdar) a parta sotva odrostlých mládenců. Děj je zasazen do našeho pohraničí, do Krušných hor. Sem se na počátku příběhu z Anglie vrací hlavní hrdina, aby v rodné vsi zapomněl na útrapy i hrůzy války a mohl tu „žít, pracovat a mít rád své bližní", jak sám říká. Že přichází do jiného Svatého Štěpána, než byl ten, který musela jeho rodina v roce 1939 opustit, tušil. Ale to, co ho zde opravdu čeká, nemohl odhadnout ani ve svých nejbujnějších představách... (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

SmoldaMara 

všechny recenze uživatele

Ty víš o válce h..no, když jsi ji viděl jen z nebe a ty jsi se zase celou válku schovával v koncentráku - hvězda navíc. ()

inachisio 

všechny recenze uživatele

Na můj vkus příliš dlouhý úvod, ale se složitým tématem a obsáhlostí prvního dílu se filmaři popasovali dobře. ()

Reklama

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dokoukal jsem na tomto serveru ozbvláště démonizované Rodáky a rozhodl jsem se navázat tímto seriálem, abych měl na stejné období pohromadě soudružský i nesoudružský pohled. V tomto prvním díle mě vytočily náznaky dnes módního výkladu dějin "chudáci sudetští Němci a zlí Češi" a původně jsem to tady pořádně promítl do hodnocení. Ale v dalších dílech se s Němci nikdo nijak nese... (tedy, nepáře), takže vše odpouštěno. Rozvíjí se nám poutavý příběh, který mě asi nepustí, dokud seriál nedokoukám. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Natáčeno v obci Úterý, Nová Ves, Hrazany a Úštěk. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama