Epizoda 3 (S02E03) (epizoda)

Drama / Dobrodružný / Historický

Česko, 2001, 53 min

• kingik

Statek - lágr - statek - lágr...a to pořád dokola. A nejméně dalších dvacet dílů se to nezmění a nepohne z místa. To ještě rozšíří řady obávaný Žabák. To fakt někoho baví na to čumět?! V lágru žádné velké strádání, herci vypasení jak na dovolené, na statek zase pořád někdo přijíždí a zase odjíždí pod pohrůžkami ještě krutějších návratů. A aby to bylo extra dramatické, Maděra nedostane amnestii. Klepl hraje "tajného", svým projevem to tlačil do komedie. Naprosto neměnný kolorit a ráz zaručen. Mnohým hercům jejich projev nevěřím, zvláště Dejdar je prostě netalentovaný a typově se do éry komunismu vůbec nehodí. Vrcholem je estébácká hrozba Hanák, ten opravdu budí hrůzu svými příjezdy na statek, ale hereckou. Pane Bočane, klidně se dožijte dvojnásob osmdesátky, jen u některých vašich režijních počinů jsem se bavil víc. Tady se u jednoho dílu, respektive v této fázi seriálu, nudím natolik, až už na další nemám chuť. Abych nekončil negativně, seriál má své kvalitní fáze. Výslechy, mlácení, nástup do lágru, to bylo perfektní. Nástup Žabáka jednotvárně unylý ráz pozvedne. 4/10(30.4.2018)

• - Natáčeno v obci  Úterý, dvoře Chýnov u Radiče, Uherském Dole. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)