Štěpánští studují Smetanovu operu Braniboři v Čechách. Nebudou ovšem zpívat, ale s o to větším elánem recitovat. Ševčík ukradl na náměstí náklaďák a chystal se přejet na lesní cestě Kandovu Mirku, protože chtěl Kandu připravit o nejbližšího člověka. Naštěstí se mu to nepodařilo. A pak mu Hejl prozradil, že v Ševčíkově zatčení nemá prsty Kanda, ale Putna. Ševčík začíná Putnu promyšleně psychicky týrat. Maděra a Jerry vyjednají v Karlových Varech na státním závodišti přípravu svých dvou koní, na jaře s nimi chtějí závodit. Na statek přijíždí milá a nečekaná návštěva, jejíž přítomnost poněkud zmírní ostatní nepříznivé zprávy a okolnosti, které se za okupace jen množí. Pobyt dočasných vojsk na našem území schválí nejvyšší zastupitelé země a leckterého obyvatele Svatého Štěpána napadá myšlenka na emigraci. (Česká televize)

nervoznideda

mladí jsou občas na facky, to chce jen životní zkušenost, on je život profackuje deda:-) Maděra je taky na facky, bože ten pan Stránský je kouzelný vypravěč , taky to neměl lehký má to za sebou RIP deda 3.6.2019 a Jana je na zabití nc:-) ()