V šestém dílu Jerry kvůli opileckému parkuru uvalí na Maděru trest: zakáže mu práci s koňmi. A Jana nabízí k podpisu listiny Charty 77. Všichni s obsahem souhlasí, ale kdo se odváží podepsat? Má pravdu Brabenec, když cituje údajná slova Václava Havla, že on si může revoltu odvolit, protože má peníze a nemá děti? Vokoun před podpisem co nejpřísněji varuje. Za loajalitu bude uznalý: družstvo může začít třeba s chovem koní. Pravé nebezpečí Maděrovi a jeho blízkým teprve hrozí, nebezpečný aktér už je za oponou. Nikdo to netuší, první se s ním seznámí zatčený Imre, ale neví ještě, oč jde. (Česká televize)

topi80

Díl věnující se podepisování a nepodepisování se překvapivě stává dosud nejlepším z páté série. A to navzdory tomu, že můj vztah k Chartě 77 je značně rezervovaný, k čemuž přispělo zejména vybarvení se signatářů v letech nedávno minulých. Ti, kteří mají své hrdinství v seriálu za sebou, teď nahlíží na věc jinou optikou. Optikou otců, matek, členů komunity... A podobně bude na jednotlivé aktéry nahlížet divák. Podle toho, v jaké pozici se nachází on. A tak sledujeme zajímavé uzavření kruhu, kdy od Jerryho žádá pomoc Curly, který mu sám před lety říkal, že za své ohnutí a obětování vlastní části svědomí se nikdy nedočká vděku. ()