Zdivočelá země (TV seriál)

Drama / Dobrodružný / Historický

Česko, 1997–2012, 41 h 15 min (Minutáž: 52–107 min)

Hynek Bočan

Předloha:

Jiří Stránský (kniha)

Martin Dejdar, Jana Hubinská, Jakub Zdeněk, Jiří Langmajer, Jakub Wehrenberg, Jan Teplý ml., Radim Kalvoda, Zbyněk Fric, Václav Chalupa, Čestmír Řanda ml., Jiří Schmitzer, Jiří Lábus, David Suchařípa, Oldřich Vlach, Petra Špalková, Tomáš Hanák, Bohumil Klepl, Rudolf Hrušínský ml., Vladimír Ráž, David Matásek, Jan Kraus, Markéta Hrubešová, Adam Novák, Karel Heřmánek, Václav Knop, Oliver Cox, Milan Enčev, Ivan Řezáč, Monika Absolonová, Jiří Maria Sieber, Vlastimil Venclík, Sabina Laurinová, Jan Teplý st., Zuzana Dřízhalová, Hana Vagnerová, Martin Faltýn, Vladimír Hrabánek, Ivo Niederle, Miroslav Táborský, Otakar Brousek ml., Pavel Kříž, Adam Mišík, Tereza Bebarová, Zdeňka Sajfertová, Denisa Demeterová, Filip Tomsa, Veronika Jeníková, Anna Marie Valentová, Matyáš Valenta, Rozálie Kotyková, Matěj Hádek, František Němec, Radek Holub, Tomáš Pavelka, Igor Bareš, Milan Duchek, Jiří Sedláček, Aleš Spurný, Petr Forman, Claudia Vašeková, Filip Cíl, Viola Zinková, Dáša Kouřilová, Renata Rychlá, Igor Táborský, Jana Malásková, Jiří Dvořák, Jan Vlasák, Pavlína Mourková, Jan Kalous, František Kreuzmann ml., Jan Kafka, Jaromír Dulava, Václav Mareš, Jan Nemejovský, Petr Skarke, Leoš Suchařípa, Aleš Cibulka, Ivo Novák, Pavel Nečas, Jiří Wohanka, Mário Kubec, Jiří Kodeš, Lenka Kodešová-Skopalová, Petr Konáš, Josef Kundera, Eliška Nezvalová, Lenka Jelínková, Hynek Čermák, Andrea Sousedíková, Otakar Brousek st., Petr Vacek, Pavel Landovský, Pavel Nový, Jaroslav Satoranský, Jiří Strach, Břetislav Rychlík, Ivan Vyskočil, Ivo Kubečka, Zdeněk Vencl, Bronislav Kotiš, Václav Legner, Jan Schmid, Jiří Hálek, Jaroslav Šmíd, Karel Hábl, Robert Jašków, Jiří Král, Jiří Zeman, Markéta Plánková, Jaromíra Mílová, Galim Kajumov, Jaromír Meduna, Rafael Pražák, Otto Lackovič, Jan Zadražil, Václav Rašilov, Karel Zima, Jiří Racek, René Přibil, Jan Škvor, Radek Škvor, Petr Pelzer, Lukáš Hlavica, Miroslav Středa, Oldřich Navrátil, Stanislav Tříska, Kamil Halbich, Václav Vodák, Jiří Juřina, Jitka Smutná, Zdeněk Žák, Jindřich Hinke, Karel Bělohradský, Klára Jirsáková, Vanda Švarcová, Simona Stašová, Jiří Knot, Ladislav Potměšil, Miroslav Vladyka, Alexander Kučerenko, Michal Hudák, Zdeněk David, Jiří Havel, Josef Šebek, David Schneider, Ivan Richter, Karel Habart, Radan Rusev, Adolf Filip, Viktor Fatka, Jan Čenský, Zdeněk Pecháček, Gennadij Kajumov, Eduard Jenický, Lubor Šplíchal, Zdeněk Velen, Ivan Podobský, Miroslav Kaman, Pavel Cajzl, Petr Srna, Tereza Nekudová, Lenka Kubálková, Jan Šťastný, Lubomír Kostelka, Aleš Háma, Jana Boušková, Marek Vašut, Vladislav Beneš, Vlastimil Kaňka, Karolína Brošová, Marek Němec, Lucia Siposová, Braňo Holiček, Ladislav Gerendáš, Lucie Šteflová, Jiří Stránský, Berenika Kohoutová, Ivan Hruška, Ladislav Lahoda, Jaroslav Tomsa, Viktor Dvořák, Martin Veliký, Josef Hervert, Martin Hofmann, Růžena Merunková, Jaroslav Hanuš, Martin Zahálka, Marek Dobeš, Robert Tyleček, Tomáš Masopust, Jiří Hána, Josef Zyka, Jan Pohan, Ladislav Hampl, Zdeněk Maryška, Monika Zoubková, Martin Stránský, Martin Davídek, Jan Klár, Veronika Gajerová, Dušan Jamrich, Anna Javorková, Martin Písařík, Pavel Rímský, Ladislav Trojan, Alexandr Postler ml., Ladislav Županič, Miloslav Tichý, Stanislav Majer, Ladislav Dušek, Petr Kocourek, Jaroslava Pokorná, Martin Donutil, Ctirad Götz, Zbigniew Kalina, Jitka Sedláčková, Miroslav Večerka, Roman Štabrňák, Milan Slepička, Ladislav Goral, Martin Hub, Martina Popperová, Jindřich Khain, Viera Pavlíková, Henrich Šiška, Zdena Herfortová, Lukáš Jůza, Jan Křížek, Tomáš Kyselka, Zdeněk Dušek, Zdeněk Hruška, Radka Tesárková, Miroslav Babuský, Petr Klimeš, Simona Prasková, Ondřej Ruml, Rozita Erbanová, Jana Malá, Jan Konečný, Filipína Cimrová, Filip Müller, Alžběta Volhejnová, Dominika Býmová, Sergej Hudák, Taťána Kučerenková, Roman Vejdovec, Přemysl Houška, Jan Hartl, Josef Somr, Michael Vykus, Romuald Štěpán Rob, Jevgenij Vrublevskij, Václav Vydra nejml., Jan Kolařík, Lubomír Lipský st., Jaroslav Vlach, Luboš Veselý, Jaroslav Plesl, Miroslav Šnajdr, Tomáš Juřička, Hynek Bočan, Miroslav Hanuš, Jiří Panzner

Komentáře uživatele nervoznideda k tomuto TV seriálu

všechny serie nemají chybu tu dobu jsem zažil vždycky mě to rozčílí pane Stránský děkuji no coment :-)(28.7.2017)

Putna hraje blbce už od začátku skvěle:-)(30.5.2019)

• Epizoda 3 (S01E03) (epizoda) (1997)

Putna Lábus mě štval od začátku nenažraný zmetek :-) už to vidím po xté a stále mě to baví, je to lepší než televize na tu jsem zanevřel, bud kraviny a samá reklama na to je můj čas škoda :-)(6.8.2018)

• Epizoda 4 (S01E04) (epizoda) (1997)

oldřich vlach brabenec toho komouše hraje skvěle:-)(6.8.2018)

brabenec byl blbej komouš, ale lábus navíc ještě vyžírka ahoj deda:-) srali mě oba :-)nc:-)co dělá Lábus furt na statku ?:-)3o.5.2o19(23.10.2017)

je mi 76 let od roku 1948 poslouchám jen samý bláboly od komoušů a od nové garnitury taky jen kecy deda :-) pan Stránský to napsal skvěle ,když vidím zemi vždycky jsem na infarkt honza:-) tento díl je prima:-) vlach a komounistický odznak to sedí, hrát blbce je taky umění:-)25.10.2019(7.8.2018)

Putna jde po čuchu nc:-)slyšet gottwalda na staromáku je čok:-)25.10.19 ty komoušský odznaky mě serou taky je pamatuji to mi bylo 7 let :-)(30.5.2019)

mladá děvčata jsou krásná, putna hejl brabenec jsou k sežrání spíš k nasrání deda :-) i kanda je mi sympatičtější než magor maděra nc honza:-) ale dobře jsem se pobavil:-) dělnická třída ho brzo smete, tak to jsem se smál ten hejl je třída taky na smeták:-)jo a putna lábus mi pije krev, jen ho vidím :-) gotwald a stalin na zdi to znám ze školy, chce se mi zvracet ten Stránský je sekáč :-)18.2.2o2o(24.11.2018)

zemi jsem viděl mockrát ,při sledování obdivuji rejžu a pana stránského moc se jim to povedlo:-) na komunistické ikony gottwalda stalina a na odznaky ksč jsem alergický:-) skoro se mi chce zvracet, ale nemám co:-)kdo hrál tu ženskou u výslechu zatím jsem ji nenašel:-)nič len posratý naftalín:-)19.2.2020(24.11.2018)

mě tento seriál dostává vždycky do transu dábelský deda honza už jsem ho viděl moc krát :-) a Putnovi tu roli přeji na víc stejně nemá:-)31.5.2019 i dnes 25.10.19:-)byl jsem v 61 18 měsíců v karviné na dolu doubrava, tak vím jak to na dole chodí :-)25.10.19 i ted pláču a je mi 78 let deda:-)charaktery čechů jsou zahrány moc dobře Kanda, Brabenec a ostatní taky a komouš Putna drží hubu :-) 9.5.2o2o(17.5.2018)

co udělal Hanák? že vzal roli stbáka ,role je role a prachy potřebujeme všichni :-)26.10.19(26.10.2019)

tento díl je perfektní, pan Stránský je skvělý vypravěč, deda :-)(26.9.2016)

tak tento díl je skvělý nemám slov deda:-) panu Stránskému výborný vypravěč a Bočanovi taky, to nemělo chybu, mám dojem, že se všichni dobře bavili :-) Hejl je skvělý i dnes 19.2.2020(8.8.2018)

modli se jak nejlíp umíš " andělíčku můj strážníčku " tu jsem se taky modlil, kdysi to je tak dávno škoda :-) dožil jsem se roku 2019, nevím zda za trest či odměnu , neb také platí: že koho bozi milují, ten umírá mlád , tak co si vybrat odměnu či trest pane Bože děkuji honza :-) 12.8.19 je mi líto Oldřicha Vlacha , když vzal roli komunistického hajzla ,ale hrál ji skvěle a Kanda ho měl zabít :-)12.8.19(25.11.2018)

"aby byl potrestán člen strany a nedotklo se strany" chci blít ,brabenec hraje správného komunistu to švorcová ta byla taky, ale takoví fanatici jsou nebezpeční viz francie tam jim to taky leze na mozek :-) bože prosím chran nás od blbců je tu bordel, závist, koryta při tom jde o velké prachy, my plebejci víme hovno ,nemůžu tu novou svoloč ani cítit snad to babiš ustojí já mu fandím, klaus, šel také do prdele toho bych i posral včetně toho jeho kripla, co se mu moc nepovedl ,křivák i s držkou fuj, a furt se sere do politiky a my jim lezem do rekta pro méně vzdělané do prdele děti ahoj :-)už dlouho jsem neviděl klause jr že by komentoval jeho kecy už ani nečtu deda:-) lábus a vlach hrají tak skvěle až mi krev bublá deda:-)to byla svinská doba, trochu jsem zažil ani na to nechci vzpomínat:-)to mládí je nádherné, ale rychle uteče ani si toho nevšimneme a máme doma manželky, a krásné ženy chodí okolo škoda , byla to krásná doba a my jsme zbli škoda deda:-)(25.11.2018)

Žabák je vynikající a Maděra taky, pane Stránský děkuji :-)(12.8.2019)

tak to je smutný díl :-) blbí haranti nc:-)(2.6.2019)

na srpen 68 pamětníci nezapomenou nikdy a komouše jsme měli věšet na kandelábry měli jsme jich dost, je to 50 let to prostě rusákům nezapomeneme nikdy deda honza:-) a Jana je pěkná rypna :-)konečně vytáhli voj. techniku už jsem se tak dlouho nezasmál:-) Dan je taky mladej a blbej pan Stránský dej mu bože lehký nebe to napsal moc hezky:-) a Maděrovi začíná sračkovatět mozek, chudák Ilonka:-)27.10.2019(25.7.2018)

mladí jsou občas na facky, to chce jen životní zkušenost, on je život profackuje deda:-) Maděra je taky na facky, bože ten pan Stránský je kouzelný vypravěč , taky to neměl lehký má to za sebou RIP deda 3.6.2019 a Jana je na zabití nc:-)(3.6.2019)

lábus toho blbce hraje skvěle deda:-) a maděra taky ,až je mi ilonky líto, dan je geroj na facky:-) konečně dostane lábus na držku:-)a Lojza Beneš je taky zmetek :-)(26.7.2018)

pane stránský děkuji nc deda:-)lojza beneš krásně hraje blbce :-) )(26.11.2018)

Ilonka to trochu posrala , zatloukat zatloukat ale pan Stránský to změnil na lepší drama díky:-)a Ivana taky :-)(14.8.2019)

je mi 77 let a ze staré doby se mi chce zvracet, prostě jsme museli přežít nová doba 28 let taky stojí za pendrek deda:-) a maděrovi měkne mozek to nemá chybu :-) důchodový věk někdo neunese:-) to svinstvo znám, ano držel jsem hubu a krok, musel jsem to přežít pan stránský to popsal skvěle deda:-) a panu bočanovi děkuji 27.11.2018(27.7.2018)

pan stránský to napsal skvěle, Maděra dělá bordel kvůli důchodu, ilonka zase kvůli svatbě jíry s katkou moc se mi to líbilo deda honza:-)Maděro jdi do hajzlu!(27.11.2018)

perfektní díl co nemá chybu vivat ksč deda:-)(21.5.2018)

jelena je slepice kanda má úroven deda :-) prostě to nemá chybu :-)(10.8.2018)

Jana svazačka taky lítá ode zdi ke zdi, ta je snad blbější než Hejl :-)(11.8.2018)

Maděrovi sračkovatí mozek ten Stránský je výborný vypravěč nc:-) Bajčak :problémy zmiznu:-)Jana je tak aktivní že je na facky hraje tu káču skvěle, až je mi jí líto :-)(11.8.2018)

brabenec je skvělá figura , správný představitel komoušů a putna taky deda:-)(28.11.2018)

klepl a táborský byli vybráni velice dobře nc deda :-) a tajemník KSČ Vokoun taky , v tv ukázali jak se při natáčení dobře bavili to jim přeji, a mě při sledováni stoupá tk bravo povedlo se, pane Stránský bravo deda:-)Zdivočelou zemi vidím už po xté :-)(12.8.2018)

fantastické finále stránský nepsal píčoviny deda:-)22.2.2020 teď už máme co jsme chtěli deda:-) a dobře nám tak! :-)(23.5.2018)