Reklama

Reklama

The Golden Girls

(seriál)
  • Austrálie The Golden Girls
Komedie
USA, (1985–1992), 70 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Tvůrci:

Susan Harris

Hrají:

Bea Arthur, Betty White, Rue McClanahan, Estelle Getty, Harold Gould, Herb Edelman, Robert Culp, Vito Scotti, Alan Blumenfeld, Frances Bay (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(180)

Recenze (8)

Mr.Ripley 

všechny recenze uživatele

Klenot mezi televizními seriály. Ikona pro své fanoušky i po 32 letech. Láska na první pohled. Dorothy, Rose, Blanche, Sophia. Po poslední epizodě v mém srdce zůstalo prázdno, ale ne dlouho. Ke GG se budu vracet rád a kdykoliv, protože podobný unikát dodnes nebyl překonán (ač se tomu Hot in Cleveland hodně blíží). _____ S01: 80% / S02: 80% / S03: 80% / S04: 70% / S05: 75% / S06: 80% / S07: 80% ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Zlatá děvčata sice nejsou sitcom nejvtipnější či nejchytřejší (byť humor ani inteligence jim neschází), ze všech mnou kompletně viděných sitcomů (cca 50+) ale s přehledem patří mezi ty vůbec nejpohodovější. Příjemná atmosféra z toho sálá na míle daleko, bez ohledu na to, s jak závažným tématem se zrovna děvčata potýkají. A že je těch závažných témat celá řada. Ona ostatně už výchozí situace není nejveselejší. Blanche (Rue McClanahan) zemřel manžel, a tak v zájmu udržení svého domu podá inzerát na dvě spolubydlící. Ozve se jí rovněž čerstvě ovdovělá Rose (Betty White) a z rozpadu osmatřicetiletého manželství se dostávající Dorothy (Bea Arthur). Všechny si padnou do noty, takže když vyhoří domov důchodců Shady Pines, a Dorothina matka Sophia (Estelle Getty) potřebuje bydlení, není problém. To je teprve začátek, ale čtveřice postarších dam (ve věkovém rozpětí cca 48-85 let) si je za všech okolností vzájemně rodinou, ať už zrovna řeší milostné vztahy, závažnou nemoc, těhotenství nezletilých, svatbu gayů nebo světový mír (bez legrace!). Vysoká a strohá Dorothy se suchým a sarkastickým humorem stírá koho může, za všech okolností dobrosrdečná a naivní Rose má nekonečnou zásobu historek z rodného městečka, stárnoucí jižanská kráska a svůdnice Blanche střídá chlapy jako ponožky, a drobounká Sophia, která po mrtvici přišla o schopnost autocenzury, sype z rukávu jednu urážlivou hlášku za druhou. Scénář sám o sobě by asi nebyl vyložené zlato, představitelky děvčat (které jsou dnes naprosto zaslouženě sitcomovými legendami) ovšem předvádějí něco neuvěřitelného a nesmrtelného, k čemu se kdykoli rád vrátím. ()

Reklama

veru_needy 

všechny recenze uživatele

The Golden Girls je úžasně příjemný sitcom, který svým opravdu vtipným humorem bude asi už navždy spadat mezi zlaté počiny komediálních seriálů. Prostě zalíbení na první pohled. Dorothy, Rose, Blanche, Sophia. Každá z těchto dam je něčím vyjímečná, jedinečná a povahově rozhodně k popukání. Dorothy je dáma od rány, sarkasmus jí koluje krví. Rose, ta je místy tak naivní, že byste jí i vraždu odpustili. Blanche, tak trochu dáma do větru, bez chlapů a seberealizace ani ránu. Sophia, ta ač je nejstarší, energie na rozdávání slovních ran má opravdu převršel. A to jen díky těmto dámám má tento seriál srdce na správném místě. Co se mi dále dosti líbí, je, že tento sitcom je schopen se uplně normálně všeobecně zaobírat tématy a situacemi, které by si ostatní televizní seriály na triko rozhodně nevzaly. Ničeho se opravdu nebojí a zaroveň to dokáží podat v tom nejhezčím a nejpřirozenějším způsobem, který nikoho nedráždí ale naopak ho příjemně pobaví. - "No matter how bad things get, remember these sage words: You're old, you sag, get over it."- ()

danecek24

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (4) - 43. ročník (za rok) 1985 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Estelle Getty, 44. ročník 1986, 45. ročník 1987 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál) + nominace (17) - 43. ročník 1985 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Beatrice Arthur, Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Rue McClanahan, Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Betty White, 44. ročník 1986 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Beatrice Arthur, Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Estelle Getty, Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Rue McClanahan, Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Betty White, 45. ročník 1987 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Beatrice Arthur, Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Rue McClanahan, Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Betty White, 46. ročník 1988 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Beatrice Arthur, Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Betty White, 47. ročník 1989, 48. ročník 1990 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 49. ročník 1991 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Estelle Getty ()

adamulefa 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemný sitcom, zaujímavý hlavne svojím nápadom a hereckým obsadením. Nie nadarmo je prezývany aj "Babička všetkých sitcomov". A to nie je preto, že by bol z roku 1921, ale pretože v hrá sympatická štvorica stareniek, ktoré si vychutnávajú v Miami na Floride jeseň života. Netrávia čas ako slovenské dôchodkyne štrikovaním, pozeraním telenoviel alebo volením Fica, ale narozdiel od nich si poriadne užívajú život. Bývaju v krásnom veľkom dome priamo na pláži, chodia sa kúpať k moru, randia a navštevujú dokonca diskotéky. Niekedy to čo všetko stvárajú príde možno až prehnané ale na vtipe to rozhodne neuberá. Seriál je takisto známy tým, že v ňom začínal Quentin Tarantino, ktorý si v jednej epizóde zahral imitátora Elvisa. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (16)

  • V životních příbězích děvčat je během sedmi let vysílání velké množství drobných nesrovnalostí. Důvodem je kompletní obměna scénáristického týmu po konci třetí sezóny. (Tom Riddle)
  • Betty White a Estelle Getty získaly 7 nominací na cenu Emmy, kdežto Bea Arthur a Rue McClanahan byly na cenu Emmy nominovány jen 4x. (slatkac)
  • Cynthia Fee nazpívala ústřední melodii k seriálu s názvem "Thank You for Being a Friend". (slatkac)

Související novinky

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Zbožňovaná herečka a komediální ikona Betty White zemřela ve věku 99 let pár hodin před koncem roku 2021. Do stých narozenin jí přitom zbývalo už jen pár týdnů. Herečka byla poslední přeživší členkou… (více)

Reklama

Reklama