Hai Phuong

Akční

Vietnam, 2019, 98 min

Le-Van Kiet

Morgan Schmidt

Vietnamská martial arts rubačka se schopnou Veronicou Ngo, která je víceméně Tony Jaa v ženském vydání. Hlavní hrdince unesou dceru a protože je ex- gangster rozhodne se všechny doslova vymlátit. V první polovině to má sice pomalejší tempo, ale potom je to slušná jízda s přehlednou a efektní akcí, kde nejvíce vyčnívá samotné finále. Bavil jsem se, ale při mých nárocích to vychází pouze za lepší dobrou. Kdo nemá nakoukáno bude spokojen a samozřejmě díky Netflixu za nákup. 70%(26.5.2019)

• Chrustyn

Prakticky totožné jako malajský film paní K. Nijak nevýrazná rubačka s ženskou hlavní hrdinkou. Kope jí to slušně, ale vše ostatní podkopává jí. Nemám nic proti bezpříběhovým rubačkám, ale musí mít co nabídnout.(8.8.2019)

Pripomenulo mi to Thajské eskapády Tonyho Jaa z filmu Tom yum goong. Len namiesto Tonyho tu je nasratá ženská. Nedrmolí sa Thajsky ale ešte srandovnejšou Vietnamčinou. A tým najpodstatnejším rozdielom je, že hlavná hrdinka celý čas nevrieska, kde mám slona, ale kde mám dcéru? Síce to dejovo nie je tak strohé ako Tom yum goong, ale napriek úvodnej dvadsaťminútovke v ktorej sa Veronica Ngo mazlí so svojím slonom, ehm pardon dcérou, si ma postavy nezískali natoľko, aby som bol v napätí jak dopadnú. No a bitky sú tiež len žánrový štandard. Sú síce dosť rôznorodé a akčné scény obsahujú aj naháňačky alebo poskakovanie po vlaku, ale celkovo mi v bitkách chýbali bolestivé kontakty. Často sa používajú rôzne zrýchlovačky a spomalovačky, ktoré majú dodať chvatom tvrdosť a dynamiku, ale na mňa pôsobili umelo a málokedy som veril, že sa tam fakt mlátia. Výsledkom je tuctový priemer na jedno pozretie. 5/10.(13.6.2019)

Co to vietnamští soudruzi v jejich zemi dopustili? Tohle že je dnešní vietnamská realita? Vydírání, vymáhání dluhů, prostituce, únosy dětí na orgány, nadvláda gangů... no potěš prso. Ještě přejmenovat Saigon zpátky na Saigon a po budování socialismu nezůstane ani stopa. Každopádně na vietnamskou "rozvojovou" kinematografii slušná práce. Je ovšem otázka, nakolik to je film vietnamský a nakolik zahraniční (minimálně co se know-how týče). Ale to je úplně fuk. Spíš mě dost zklamala středoproudová šablonovitost děje a hlavně krotkost řežebných scén. Krve je pomálu a mrtvoly se dají spočítat na prstech. Abych hodnotil výš, musela by matka-mstitelka svoje nepřátele natvrdo filetovat sekáčky a párat noži, namísto kopání a bušení pěstičkami. Aspoň že odkráglovala tu hnusnou mužatku.(16.8.2019)

S ženskými mstitelkami jako by se v poslední době roztrhl pytel. Po Jižní Koreji povstala jedna i ve Vietnamu. Fúrie sice nepřináší nic nového, příběhů o únosech dětí bylo natočeno již několik, přesto se mi to líbilo. Na Vietnam měl film propracovanější scénář, nešlo jen o bitky, mělo to spád, rychle odsýpalo a nenudilo, povedená akce, sympatické postavy a zajímavý prostředí. Oproti Koreji a Číně to zas bylo něco trošku jiného, neokoukaného. Přeloženo.(6.6.2019)

Je unesena malá dívka, ale ukáže se , že je omylem unesen někdo jiný. Její matka je bývalá drsná vedoucí gangu a udělá vše pro to, aby dceru přivedla zpět domů. Hodně šťávy je vymačkáno z energických honiček a roztomilých bojových scén. Příběh je jednoduchý a předvídatelný. Dobře vystaveny emoce vztahu matky a dcery člověka vtáhne.(30.6.2019)

Krásně ostrý obraz, dobrý zvuk + sympatická hrdinka + dost dobrý příběh ... Občas je třeba samozřejmě trochu přimhouřit oči, když padesátikilová poměrně lehce vyřídí pětasedmdesáti kilového .. ale .. je to jen film, tak ...(25.5.2019)

I když tomuhle filmu dávám ty 3*** jako skoro každej tady, tak musím říct, že to byl dost fajn asijskej flick. Přistupoval jsem k tomu dost skepticky, jako ke každýmu zboží z Vietnamu. Ále ! Nakonec to bylo dost zajímavý. Dějově srajda. To stejný, jako když Tonny Jaa vyrazil do města hledat slona, tak tady mladá manka jde zas hledat unesenou dcerku. Tu unesla mafie, na orgány, bla-bla.. No ta manka vypadá i docela dobře, jako že ...na asiatky moc nejsem, ale byla v poho. Proto mě sralo, že ji tvůrci filmu oblíkli do neskutečně NE-erotickýho a-sexuálního čínskýho mundůru, kterej ani jednou nepřevlíkla. Fakt škoda jí, mohla bejt trochu víc sexy. No souboje docela v pohodě. Právě mi to dost připomínalo první RAID, ale jen trochu připomínalo. Něco to z něj mělo a bylo to fajn. Když se nebojovalo, bylo to strašný. Nuda a dementní dialogy a odnikud nikam. Pak se k holce od půlky přidá týpek, policajt (ne nevrznou si a ten mundůr ta holka fakt nesundá...) a pomůže jí vykopat záporáky. je tam skvělej fight s takovou hlavní zápornou gorilou, tzn. bossem. A to je taky ženská, ta je aspoň trochu sexy, ale zas má hnusnej xicht... No tak ten fight je fákt v pohodě a co jí udělá ta kladná za "finish-him!" , to je fakt pecka!! Tak jako dalo se to, lepší než třeba i ten nedávno novej korejskej REVENGER.(5.8.2019)

Obstojné bitky, ale inak len a len priemer. Prirovnávali to k ženskému Ikovi Uwaisovi, ale to ani zďaleka. Tak na úrovni Chocolate 11 rokov dozadu.(15.7.2019)

• Mamlas

Hysterická ženská furt někde chodí, furt se mlátí a všechny zmlátí. Monotónní, otravně blbé, pomalé, nudné.(2.7.2019)

Solidní rubačka, ale na špičky ve svém žánru nemá ani náhodou. Přílišná snaha o dojemný děj by se ještě dala překousnout, ale souboje neukazují žádné excelentní techniky, spíš přímou surovost, kterou křehké holce moc neuvěříte. A pak ta "nesmrtelnost". Když se Stallone se svojí postavou už po padesáté zvedne ze země po smrtící ráně, tak se usmějete a řeknete si dejme tomu. Když se malá vietnamka už po padesáté zvedá po smrtící ráně, tak zůstává už jen hlava v dlaních.(17.7.2019)

Just Another Pissed Mother - aneb - máš to dobrý, když máti bejvala gangsta. Je to o pár pater lepší než Maria, akce je dobře natočená, Veronice Ngo to bez problémů věříte, komba sice nejsou bůhví jak košatý, ale zase jsou efektivní. A závěrečnej shoot-out je hodně poladěnej, to sem fakt čuměl. Rovný čtryry.(26.5.2019)

celkem vydařená akční podívaná. Já doporučuji,plusem je i krásné prostředí(13.6.2019)

Tentokrat vietnamska filmova produkcia,ktora sa mi celkom pacila,akcna zalezitost,v ktorej matke unesenu dceru a ona sa rozhodne patrat na vlastnu past,bojove umenie v podani herecky bolo na dobrej urovni,bojove sceny boli fajn,trosku zamrzi uvodna cast,ktora trosku nudila,ale potom sa to rozbehne a zaverecna polhodina bola vyborna...:-)(30.6.2019)

Když vymahačce dluhů unesou dceru.Průměrná bojová oddechovka.(19.6.2019)

Každý jistě pamatuje serii Smrtonosné pasti kdy Bruce Willis vždy domlácený,dořezaný,postřelený si šel stále za svým.Veronica Ngo je to samé,jen místo pindíka má čárku.Slušný akční nářez.(2.7.2019)

Síce sa od bojových umení vo filme dištancujem, dávam tri hviezdy za krásne slová herečky Veroniky Ngo z filmu o svojej dcére: "porodiť Mai a stať sa matkou bola tá najlepšia vec, čo som urobila."(9.7.2019)

Začátek docela utahaný, až jsem to chtěl vypnout. Nakonec jsem ale rád, že jsem to neudělal, protože ono se to časem rozjede. Film obsahuje spoustu akční choreografie, která zůstala stále relativně přehledná a velice dobře se na ní koukalo. Příběh je blbý, ale člověk na tenhle typ filmů nekouká kvůli příběhu, že? Pro mě se jedná o příjemné překvapení. Podobné (ale lepší) korejskému Aknyeo. 3***(4.6.2019)

Na Vietnamsky film jsem byl dost překvapenej :) povedený pomalej rozjezd ze zacatku tolik zbytecnosti ze jsem v kině usínal ale pak už to mělo tempo a konečně se tam něco dělo trocha vtipu tam take nechyběla :) no i do Vietnamu se dostava vlna fenismu :D(12.6.2019)

Po shlédnutí jsem usoudil, že ve vietnamské večerce již nebudu flirtovat s paní prodavačkou, nebo by mi mohla jedním úderem ukopnout nějaký orgán. Příběh je klasické klišé ..... "jsem možná na špatném místě, ale vy jste unesli špatné dítě". Bojová scéna mezi ženami je velmi pěkně udělaná. Na 4 hvězdy to není ale *** 1/2 to je.(12.6.2019)

<< předchozí 1 2