Hai Phuong

Akční

Vietnam, 2019, 98 min

Le-Van Kiet

Morgan Schmidt

I když tomuhle filmu dávám ty 3*** jako skoro každej tady, tak musím říct, že to byl dost fajn asijskej flick. Přistupoval jsem k tomu dost skepticky, jako ke každýmu zboží z Vietnamu. Ále ! Nakonec to bylo dost zajímavý. Dějově srajda. To stejný, jako když Tonny Jaa vyrazil do města hledat slona, tak tady mladá manka jde zas hledat unesenou dcerku. Tu unesla mafie, na orgány, bla-bla.. No ta manka vypadá i docela dobře, jako že ...na asiatky moc nejsem, ale byla v poho. Proto mě sralo, že ji tvůrci filmu oblíkli do neskutečně NE-erotickýho a-sexuálního čínskýho mundůru, kterej ani jednou nepřevlíkla. Fakt škoda jí, mohla bejt trochu víc sexy. No souboje docela v pohodě. Právě mi to dost připomínalo první RAID, ale jen trochu připomínalo. Něco to z něj mělo a bylo to fajn. Když se nebojovalo, bylo to strašný. Nuda a dementní dialogy a odnikud nikam. Pak se k holce od půlky přidá týpek, policajt (ne nevrznou si a ten mundůr ta holka fakt nesundá...) a pomůže jí vykopat záporáky. je tam skvělej fight s takovou hlavní zápornou gorilou, tzn. bossem. A to je taky ženská, ta je aspoň trochu sexy, ale zas má hnusnej xicht... No tak ten fight je fákt v pohodě a co jí udělá ta kladná za "finish-him!" , to je fakt pecka!! Tak jako dalo se to, lepší než třeba i ten nedávno novej korejskej REVENGER.(5.8.2019)

Je unesena malá dívka, ale ukáže se , že je omylem unesen někdo jiný. Její matka je bývalá drsná vedoucí gangu a udělá vše pro to, aby dceru přivedla zpět domů. Hodně šťávy je vymačkáno z energických honiček a roztomilých bojových scén. Příběh je jednoduchý a předvídatelný. Dobře vystaveny emoce vztahu matky a dcery člověka vtáhne.(30.6.2019)

Tentokrat vietnamska filmova produkcia,ktora sa mi celkom pacila,akcna zalezitost,v ktorej matke unesenu dceru a ona sa rozhodne patrat na vlastnu past,bojove umenie v podani herecky bolo na dobrej urovni,bojove sceny boli fajn,trosku zamrzi uvodna cast,ktora trosku nudila,ale potom sa to rozbehne a zaverecna polhodina bola vyborna...:-)(30.6.2019)

Začátek docela utahaný, až jsem to chtěl vypnout. Nakonec jsem ale rád, že jsem to neudělal, protože ono se to časem rozjede. Film obsahuje spoustu akční choreografie, která zůstala stále relativně přehledná a velice dobře se na ní koukalo. Příběh je blbý, ale člověk na tenhle typ filmů nekouká kvůli příběhu, že? Pro mě se jedná o příjemné překvapení. Podobné (ale lepší) korejskému Aknyeo. 3***(4.6.2019)

Vietnamská martial arts rubačka se schopnou Veronicou Ngo, která je víceméně Tony Jaa v ženském vydání. Hlavní hrdince unesou dceru a protože je ex- gangster rozhodne se všechny doslova vymlátit. V první polovině to má sice pomalejší tempo, ale potom je to slušná jízda s přehlednou a efektní akcí, kde nejvíce vyčnívá samotné finále. Bavil jsem se, ale při mých nárocích to vychází pouze za lepší dobrou. Kdo nemá nakoukáno bude spokojen a samozřejmě díky Netflixu za nákup. 70%(26.5.2019)

• - Natáčelo se v Ho Či Minovu Městu ve Vietnamu. (BMW12)