Epizody(4)

Mol

IT'S NO EXCUSE BUT.. YOU KNOW, I HAD FUCK ALL. BUT I'LL NEVER FORGIVE MYSELF FOR WHAT I DONE AND I KNOW YOU'LL NEVER FORGET. AND I PROMISE YOU I WILL SPEND THE REST OF MY LIFE TRYING TO EARN YOUR FORGIVENESS! I JUST WANT YOU TO KNOW.. FROM THE BOTTOM OF MY HEART..I'M SORRY. Skins už jsou úplně pryč a ze všech jsou jen feťáci co poslouchají disco. Kel je navíc ještě ke všemu děvka. Všiml jsem si během sérií, že Shaun je kunďák co uloví na svý ginger vlasy a šilhavý oči každou, za to Lol s Woodym se konečně uklidnili a působí rozumně, jako jediní v celé rodině. Harvey jedinej je pořád stejně dobrej, rozumnej a vtipnej I'M GOING TO GO FOR WANK AND A SHIT AND A BATH. DOWNSIZE IT A LITTLE BIT. CONDENSE IT DOWN A BIT, BROTHER, BECAUSE THAT'S JUST RIDICULOUS! U Comba se stala neskutečná změna, i když i já bych z takovýho člověka měl pořád obavy, kdy mu zase rupne v bedně. Smell to se nebudu ani vyjadřovat.. to samé Gadget. Trev a zbytek party tu jsou jen navíc a nejvíc baví Flip a Higgy. To je parta debilů. WELL, IT'S A PURRING DRAGON. SOMETIMES HE JUST NEED TO LAND, FOLD HIS WINGS AND JUST CALM DOWN A BIT. Zásadní scéna celé série? Milky a Combo sedící naproti sobě, kdesi na opuštěném místě plného racků a popíjí spolu hrníčky čaje. Nejdojemnější scéna celé série. WHAT THIS? FUCKING HELL. THERE'S PROMISES, COMBO THAT WERE MADE. ALL MY FAMILY SAT AROUND MY BED DIDN'T KNOW IF WAS GOING TO MAKE IT! YOU DID THAT. I'M SORRY! I FORGIVE YOU I JUST HOPE ONE DAY YOU'LL BE ABLE TO FORGIVE ME. SO I'M WITH YOU BOYS, THEN, YEAH? ()

*CARNIFEX*

Nebyť záverečnej tretiny asi ťažko by som sa hodnotením dostal na 4. hviezdu, keďže táto 3. séria je ďaleko viac uškriekaná ako prvé dve. Taktiež absolútne nechápem, čo to malo znamenať v prípade druhej epizódy, ktorá je doslova ako odtrhnutá od diania a len zbytočne natiahla stopáž. Ale koniec koncov, tá posledná zas veľa vynahradila .. ()

erased

Rok '90. Of course, the result is inescapably political. In capturing the wit and spirit of people who don’t usually get a look in outside of soaps or sitcoms, Meadows exposes a class system in which it would have been as easy for him to end up “concreting” as making films. How many other Shane Meadows are there out there, telling brilliant stories in white vans or the local pub? We’ll never know. But beside This is England, most other TV drama suddenly looks bloodless and artificial. (-Chris Harvey, The Telegraph) ()

Helo

Retardovanej motorkářskej gang je zpátky! Tentokrát nepřišla tak radikální změna žánru, jakožto spíš styl a časový rozsah vyprávění. Návrat humoru a udržení psychologický hloubky z toho pak dělá super podívanou, kterou jen trochu zazdil ten závěr. Jinak je to ve všech ohledech opět silná podívaná s několika nehorázně mrazivýma nebo srdcervoucíma scénama. A jako celek (film + 86 + 88 + 90) je to dílo nemající vyzyvatele. ()

Trevor

Časti rozdelené ako ročné obdobia priniesli so sebou vcelku dôstojný záver série a hlavne to čo ho zdobilo najviac - pekne zobrazenie prostredia a doby, sociálnych pomerov a slovníka komunity, v ktorej sa celý dej odohráva. Rozuzlenie s Combom sa síce dalo vytušiť, ale aj tak mierne sklamalo. ()

Pajky3

Určitě znáte ty seriály, které ve vás po dokoukání zanechají takový ten hnusný pocit k přemýšlení a zasadí vám pořádnou ránu. This is England je přesně takový. '90 se sice stále zaměřuje hlavně na dvojici Lol a Woody, ale prostor dostávají i ostatní a tentokrát si ho příběhově pro sebe krade hlavně Kelly. I když musím uznat, že když se na scénu vrátí Combo a začne se uzavírat jeho příběh, tak šlo všechno ostatní stranou. Tenhle kus příběhu je přesně to ránou s hnusným pocitem. Jsem zvědav jestli za pár let udělají další sérii a poví nám, co se s touhle partou dělo dál. ()

Santino7

Zavŕšenie vynikajúceho britského generačného cyklu, na ktoré som svojho času čakal tak úpenlivo (a dlho!), až mi to nakoniec akosi úplne vypadlo z hlavy, a dostal som sa k tomu skôr úplnou náhodou až teraz (nuž predsalen radšej neskoro ako nikdy:). Neľutujem však ani omylom, po videní predošlých THIS IS ENGLAND to bola pre mňa takpovediac "must-see" záležitosť, a hoci ma to miestami nebralo až do takej miery ako ony predošlé (respektíve už asi uplynula tá doba, kedy som do toho bol zažratý na maximum, zbožňujúc to do špiku kostí), bola z toho jednoznačne cítiť potrebná vyzretosť a výrazný posun, ktorým si jednotlivé postavy od pilotného filmu postupne prešli, čiže skončilo to, myslím si, vskutku dôstojne (a správne). Zo začiatku mi to síce chvíľami prišlo ako mierna nuda, no akonáhle sa to celé začalo rozbiehať a naberať akýsi spád, tak to svojou dramatizáciou a viacerými nutnými konfrontáciami, respektíve vysporiadaním sa s minulosťou, rozhodne stálo za to. Nuž a záver mrazivý, priam bravúrny a už teraz sa teším, ako si niekedy s odstupom času pozriem postupne celú túto britskú dobovú sondu pekne odznova (počnúc úvodným filmom, cez '86, '88 až po túto záverečnú mini-sériu datovanú do '90). Obrovská srdcovka, ktorú, myslím si, Shane Meadows môže právom považovať za akési svoje osobné životné dielo. Nuž a len tak pomimo - zaradením práve poslednej série do kategórie mojich obľúbených seriálových počinov nemám na mysli, že by bola spomedzi všetkých "TIE" záležitostí tou najlepšou, výber bol skôr symbolický, a značí moju obľubu tohto generačného cyklu celkovo so všetkými jeho súčiastkami. 95% ()

herák

zajímalo by mě co se v poslední scéně posledního dílu honilo Milkymu hlavou..pátou hvězdu sebrala dojemná scéna se sestrama ()

GTS_PUNK

Po ročníkoch ´86 a ´88 som samozrejme nemohol vynechať ani poslednú minisériu odohrávajúcu sa v roku ´90, na začiatku poslednej dekády 20. storočia. Jednotlivé diely, ktoré sú štyri, sú v tomto prípade rozdelené do jednotlivých ročných období a mapujú, čo sa s hlavnými hrdinami stalo za posledné dva roky. Aj keď už dospeli, stále vo väčšine z nich prebýva rebelská duša a preto sa nemožno čudovať, že prvé dva diely - jar a leto, je dej pomerne zaseknutý na fajčení, pití a užívaní ľahkých drog. Celková dramatická atmosféra, ktorú dokázal Shane Meadows vybudovať v ročníku ´88, je fuč a nadväzovať sa na ňu začne až v tretej epizóde, čiže na seriálovú jeseň. Vtedy sa Combo dostáva z väzenia a jednotlivé postavy sa musia s celou vzniknutou situáciou, na ktorú možno už mnohí zabudli, vysporiadať. Najviac sa celá táto situácia dotkne sestier - Lol a Kelly, ktoré sa kvôli udalostiam z minulosti dostanú do rozbroja, rozdelia sa ich cesty a druhá menovaná je na tom tak zle, že skončí na drogách. Tie ju neskôr dostanú až na ulicu, keď ju z bytu vyhodia aj najbližší priatelia a so sestrou sa uzmieri až v záverečnej časti. A práve záverečná časť je to, čo zachránilo celú sériu. Metrážovo sa jedná už o film, ale hlavne je tam konečne cítiť dramatická atmosféra. Udalosti ešte z filmu pred seba postavia Comba a Milkyho - odpustenie konfrontuje pomstu a scéna z kaviarne doháňa diváka až k slzám, cez ktoré sa dostane až na svadbu Lol a Woodyho, kde sa opäť stretnú (takmer) všetky charaktery, ktoré si divák zamiloval, aby oslavovali, uzmierovali sa a žili ďalej so svojimi tajomstvami. This Is England '90 je povinnosť, ak ste videli predchádzajúce minisérie. Ale upozorniť vás musím na to, že dej sa tu rozbieha najpomalšie, chvíľami vás dokonca môže nudiť, ale na jeseň (tretia časť) sa to rozbehne a záver si užijete tak, ako žiadnu časť predtým. Od filmu až na záver roku ´90 to bola s partiou mladých skinheadov, z ktorých sa stali dospelí ľudia s iným pohľadom na svet, veľmi príjemná a často emotívna jazda. A tú jazdu si opäť raz niekedy veľmi rád zopakujem. Ďakujem. ()