Pobřežní hlídka

(TV seriál)
  • Česko Baywatch: Pobřežní hlídka (více)
Drama / Akční / Dobrodružný
USA, (1989–2001), 182 h 20 min (Minutáž: 45–95 min)

Douglas Schwartz, Gregory J. Bonann, Michael Berk, (více)

David Hasselhoff, Jeremy Jackson, Michael Newman, Pamela Anderson, Gregory Alan Williams, Alexandra Paul, Michael Bergin, David Chokachi, (více)

Série(11) / Epizody(241)

Krásní, mladí, opálení a ještě jednou krásní - takoví jsou plavčíci a plavčice v prosluněné Kalifornii. Tento dnes již bez mála kultovní seriál sleduje jejich starosti a radosti, práva a povinnosti, jak přicházejí a zase odcházejí a jak se vyrovnávají s náročnou prací záchranáře, kdy musejí bojovat nejen s neplavci, různými mořskými potvory, nebo nepřízní počasí, ale někdy i musí vzít zákon do svých rukou.

S téměř 1,1 miliardou diváků je podle Guneissovy knihy rekordů Pobřežní hlídka nejsledovanější seriál na světě, a k tomu ještě všech dob. (havLord)

TV spot

Dudek odpad!

Pobřežní hlídka je jeden z nejhorších seriálů, jaký jsem viděl. První díly byly sledovatelné, ale pak se seriál dostal tam, kam nutně musel, do nudného stereotypu, kde nám jsou ukazovány spíše pěkné ženy (nic proti) než zachraňování utopenců. Nutno však přiznat, že toto není jediný seriál, v kterém tomu tak je - on vlastně jakýkoli americký seriál odehrávající se alespoň z části napláži používá těchto záběrů pro udržení diváka u televizních obrazovek.Jsem opravdu zvědav, jak jej zfilmuje Steven Spielberg ()

T2

Rozpočet $1,5milióna║ Pobrežná hliadka a Mitch Buchannon v 90.rokov neskutočný kult, keď to bežalo na všetkých možných televíziách , najlepšia bolo určite prvá séria s Billy Warlockom a Eriku Eleniak, ostatné sa tiež dali bola to vtedajšia dobrodružná zábavka. /75%/ ()

Lima odpad!

Hasselhoff ví, jak se vydělávají prachy. Prostě se seženou nějaký kozatý modelky, k nim hezcí hošani s vypracovanou muskulaturou a nechají se pobíhat po pláži. Příběh v tomhle případě není vůbec důležitý. Ani při vypnutí mozku se bohužel nebavím, pouze k smrti nudím. Tak sorry, ale tuhle pračku na prachy prostě nežeru. ()

Jara.Cimrman.jr

"Kdo slouží na věži 12?" To nevím, ale určitě tam někdo v červených plavkách bude. Jinak tedy nejsem zcela přesvědčen o tom, že nabubřelé silikony jsou zárukou kvalitního seriálu, ale pokud se jim kamera svědomitě a detailně věnuje, tak to na tři hvězdy ode mne bez problémů stačí. Sestava zpomaleně běhajících záchranářek ve mně totiž často probouzela touhu tonout v blízkosti jejich stanoviště, ale při mé smůle by mne stejně zachránil Mitch skokem ze sousedního světadílu, takže škoda vody v plicích. ()

tron

Ťažko povedať, zhruba prvé dve série sa mi páčili, postupne to bolo ale už len o telách. Bol som u toho, keď to štartovalo a spočiatku to bol fakt dobrý seriál so slušnými scenármi a kvalitným kastingom. Ku kobncu už boli zápletky čoraz absurdnejšie (plavčíi v nich riešili VŠETKO) a u nových hercov záležalo naozaj už iba na tom, ako vyzerajú. Najviac mi v živej pamäti utkvela spomienka na to, ako Alexandru Paul zabil žralok. ()

• David Hasselhoff přiznal, že si k atraktivnějšímu vzhledu v plavkách dopomáhal zatahováním břicha. (Fenk)
  • David Hasselhoff (Mitch Buchannon) pôsobil aj ako jeden z producentov. Za jednu epizódu dostával priemerne 43 000 eur. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)
  • Natáčení se mělo přesunout z Kalifornie do Austrálie, ale kvůli velkému odporu Australanů se nakonec seriál přesunul na Havaj. (HappySmile)