Pobřežní hlídka (TV seriál)

• Česko

Baywatch - Pobrežná hliadka

Baywatch

Drama / Akční / Dobrodružný

USA, 1989, 242x45 min

David Hasselhoff, Jeremy Jackson, Michael Newman, Pamela Anderson, Gregory Alan Williams, Alexandra Paul, Michael Bergin, David Chokachi, Yasmine Bleeth, David Charvet, Gena Lee Nolin, Kelly Packard, Jaason Simmons, Billy Warlock, Erika Eleniak, Brooke Burns, Jason Brooks, Nicole Eggert, Monte Markham, Jason Momoa, Donna D'Errico, Richard Jaeckel, Parker Stevenson, Krista Allen, John Allen Nelson, Kelly Slater, Simmone Mackinnon, Nancy Valen, Mitzi Kapture, Brande Roderick, Carmen Electra, Brandon Call, Holly Gagnier, Shawn Weatherly, Wendie Malick, Pamela Bach Hasselhoff, Vanessa Angel, Vincent Van Patten, Vincent Klyn, Elizabeth Berkley, Ali Hillis, Sarah Buxton, Sam J. Jones, Brooke Langton, Mädchen Amick, Victor Webster, Jason Dohring, Greg Grunberg, Charisma Carpenter, Jay Leno, Jason Marsden, Josie Davis, Dorian Gregory, Mark Lindsay Chapman, Nikki Cox, Shiri Appleby, Matt Battaglia, Paula Trickey, Neil Giuntoli, Joyce Giraud, Eileen April Boylan, Glenn Morshower, Brian Thompson, Brandy Ledford, Chris Gartin, Gerry Lopez, Erik Estrada, Ernie Lively, Mark Adair-Rios, Dennis Rodman, Kristian Alfonso, Christine Elise, Michelle Williams, Danny Trejo, Shannon Tweed, Gregory Scott Cummins, Grant Heslov, Hope Marie Carlton, Lauren Michelle Hill, Blake Gibbons, Don Most, Lauren Eckstrom, Kenneth Tigar, Julie Strain, David Spielberg, Bob Denver, Jack McGee, William Gregory Lee, Peter Kent, Jessica Bowman, Earl Boen, Mehgan Heaney-Grier, Naya Rivera, Lindsay Parker, Veronica Cartwright, Cary-Hiroyuki Tagawa, Salvator Xuereb, Rodney Rowland, Brian Gross, Charles Braverman, Greg Vaughan, Holliston Coleman, Jeff Garlin, Beverley Mitchell, Jacqueline Collen, Christopher Rich, Daniel Quinn, Hunt Block, Joseph Campanella, Marshall R. Teague, Jim McMullan, Loren Avedon, Garrett Warren, Leslie Easterbrook, Ryan Browning, Nancy Stafford, François Chau, Wendy Robie, A. J. Langer, Jennifer Holmes, Corey Schwartz, Bill McKinney, Susan Anton, Matt McColm, John Beck, Bailey Chase, Erin Gray, Art LaFleur, Constance Towers, Scott Gurney, Janel Parrish, Carrie-Anne Moss, Heather Stephens, Scott Waugh, Connie Stevens, Trevor Goddard, Rick Dean, Peter Phelps, Chris Pedersen, Jenny Lewis, Kathleen Kinmont, Stanton Barrett, Cliff Potts, Rance Howard, Tom Schanley, Justin Carroll, Katie Wright, Zack Norman, Peter Brown, Jordan Brower, Stephanie Fodor, Richard Hatch, Raye Birk, Kevin Page, Gabriel Damon, Kelly Monaco, Peter Reckell, Don Diamont, Conrad Janis, Tim Thomerson, Gary Kasper, Ángel Vargas, J.C. MacKenzie, Tom Bresnahan, Tracy Arnold, Kassie Wesley DePaiva, Deborah Walley, Daisy Fuentes, Chad Power, Kaela Dobkin, Teri Fruichantie, Randolph Mantooth, Colleen Coffey, Rib Hillis, James Martin Jr., Toni Basil, Ted Markland, Elizabeth Lambert, Alicia Arden, Ashley Cusato, Gordon Thomson, Caitlin Dulany, Hulk Hogan, Keith Neubert, Brooke Johnson, Denise Crosby, John Bradley, Lydie Denier, Rex Smith, Teri Austin, David Groh, Jack Riley, Bruce A. Young, Sabino Villa Lobos, Zahn McClarnon, Belinda Balaski, Christie Lynn Smith, Bert Remsen, Tava Smiley, Anthony C. Hall, Michael Galizia, Kathleen Luong, Guy Andrews, Darin Heames, Carl Ciarfalio, Mike Love, Brian Wilson, Ed McMahon, Jack Carter, Jordan Charney, Cindy Margolis, Peter Barton, John Quade, Juliet Sorci, Phillip Troy Linger, Monica Lacy, Richard Branson, Alan Fudge, Jerry Lambert, Eric Lawson, Lauren Shaw, Steven Anderson, Bobbie Phillips, Geraldo Rivera, Miko Hughes, Fran Ryan, Jullian Dulce Vida, Al Jardine, Brian Patrick Clarke, Wesley Jonathan, Hope Allen, Tony Genaro, Robert Jayne, Ricky Dean Logan, Brady Bluhm, Barry Pearl, Lombardo Boyar, Peter Mark Vasquez, Steven Ford, Glenn R. Wilder, Marty Ingels, Richard Coca, Jordan Warkol, Bobby Edner, Sven-Ole Thorsen, Tom Gallop, Saginaw Grant, Andrew Craig, Manu Tupou, Paul Linke, Julie Michaels, Judy Prescott, Joseph Cali, J.J. Cohen, Mik Scriba, Gary Kohn, Stacey Pickren, Stuart Nisbet, Shawn Michaels, Randy Savage, Franc Luz, Ric Flair, Hank Stone, Stephen Gregory Foster, Clarence Felder, Peter J. Lucas, Andrew Lowery, Joseph David Whipp, Gene LeBell, Jack Donner, Leon White, Ellen Bry, David Wagner, Cameron Finley, Floyd Levine, Billy Beck, Ken Thorley, Rickey D'Shon Collins, Joey Naber, Claude Earl Jones, Eve Brenner, Robert Colbert, Linden Chiles, Stoney Jackson, Madison Mason, Michael Greene, Gretchen Palmer, Jared Robinsen, Rick Cramer, Ricky Paull Goldin, James Paradise, George O'Hanlon Jr., Leslie Ackerman, Charles C. Stevenson Jr., Brian Palermo, Robert Trebor, Tom Villard, Wayne Tippit, Troy Christian, Roger La Rue, Erik Holland, Robert Wyland, Jorge Cervera Jr., Joyce Brothers, Ed Gale, Cliff Emmich, Richard Roat, Little Richard, Brian Haley, Daphne Cheung, David Jahn, Bart Braverman, Michael McManus, Janet Eilber, Antony Ponzini, Marla Adams, Mark Kubr, John D'Aquino, Thomas Bellin, Anndi McAfee, Steve Garvey, David Andriole, Amy Wheaton, Michael Bendetti, Diana Bellamy, Michael Berk, Douglas Schwartz, Michael Goodwin, Shadoe Stevens, Dick Martin, John Mahon, Nate Esformes, Keone Young, Larry Carroll
  • Illy

Jeden díl. Zhrzený trpaslík bloumá po pláži a zoufá, že se za něj vlastní syn netrpaslík stydí. Navíc je neplavec. Pak si promluví s osvaleným hlídkařem a sám se (blbec) snaží zachránit holčičku a pejska tonoucí na gumovém člunu. Trpaslík-neplavec sám počíná tonout. Skoro pozdě, ale přece je zachráněn svalovci, kteří ač se jistě štítí tohoto zkrouceného tvora, ho neohroženě zachrání. A syn si blbce-trpaslíka opět přivine k srdci. Jen škoda že jsem nebyl pod vlivem THC, to bych dal i pět hvězd.....(19.6.2012)

I přesto, jaká je to nehorázná bej(voč)KÁRNA, tak je to absolutní seriálová legenda! Devadesátky v plnym proudu, hezký lidi běhaj po pláži, v každym díle hromada nesmyslů a vtipnejch nelogičností u kterejch se fakt nedá neřechtat, sluníčko, pohodička... na odfrknutí od všední šedi neznám nic lepšího;) P.S.: Čtvrtou hvězdu přihazuju za to úžasný intro!(14.2.2011)

• Nach

Seriál mého dětství, kde jsou..... důůůůdy co se houpou!!!!.... Kde je spousta zajímavých zvratů, které (když se důůůůůdy dohoupou) vždy probíhají a končí stejně, že si jich ani kolikrát nevšimnete. Postavy jsou psychologicky tak zajímavé, že houpající se důůůůůdy nikdy nebudete ignorovat. A červená se pro vás stane (houpajícíma důůůůůdama) symbolem plavčíků, co vždy zachrání své (houpající důůůůůdy) plavce. Životní role Hasselhofa (kterého jsem si i přes houpající se důůůdy všiml). Naopak Jeremyho Jacksona jsem kvůli nim naprosto ignoroval. A spoustu žen, u nichž znám jenom jejich (houpající se důůůůůdy) poprsí. Prostě legendární seriál, který to skrze (houpající se důůůůdy) blbost dotáhl (k houpajícím se důůůdům) ke slávě. 40%(12.12.2016)

• Colonist

Jako malý jsem na to koukal. Ani nevím proč. Na těch ženských jsem tehdy ještě nic neviděl a kvůli ději (on ani žádný normální vlastně ani není) jsem to také nesledoval. No asi se mi líbila ta atmosféra pláží a Michael Knight bez svého auťáku. Stupiditu tohoto seriálu jsem konečně pochopil dvojdílem, kde se jedna z těch bab ubytuje v hotelu, kde straší. Ano, straší. Dokonce ten duch v ní vidí svou mrtvou přítelkyni a chce s ní skočit ze střechy. Oni do toho najednou začnou cpát i paranormální jevy (pak si zřejmě uvědomili, že to už je vážně kravina, a tak stvořili samostatné Baywatch Nights)! Je k neuvěření, že některé epizody režírovali Kim Manners a Rob Bowman, kteří vytvořili ty nejlepší epizody seriálu Akta X. Ani nevím, proč dávám dvě hvězdičky. Snad proto, že se na to teď dá koukat aspoň kvůli těm ženským a člověk si u toho dokonale vyčistí hlavu.(5.8.2007)

• sinp

Původně vážně zamýšlený seriál se po manévrech od protřelého televizního mazáka Davida Hasselhoffa proměnil v tak "jednoduchý" pořad, že se u diváků asi vytvořila hodně nízká aura o povolání plavčíků. Místo sázky na opravdovost je Pobřežní hlídka prodchnutá stupidními příběhy, které se naštěstí dobře kryjí za vyvinutost titulních modelek. Moc dobře rozumím odpadním i tříhvězdičkovým hodnocením, je to subjektivní. Někdy ani vypnutí mozku nestačí.(4.11.2005)

• - David Hasselhoff přiznal, že si k atraktivnějšímu vzhledu v plavkách dopomáhal zatahováním břicha. (Fenk)

• - Po natočení první sezóny seriálu nabyli tvůrci dojmu, že představitel Hobbieho (Brandon Call) dospívá příliš rychle a pro zachování plánované kontinuity děje se rozhodli zvolit na jeho místo jiného dětského herce. V tomto důsledku došlo k ukončení spolupráce s Brandonem Callem a na jeho pozici od druhé řady seriálu nastoupil herec Jeremy Jackon, který serval u seriálu v roli Hobbieho dalších osm let (od roku 1991-1999) a po tuto dobu odehrál 179 epizod. (FIBO)

• - Postavy "Newmie" a "Barnett" jsou opravdovými záchranáři. Původně byli produkcí najmuti jako poradci. (don corleone)