Pobřežní hlídka (TV seriál)

• Česko

Baywatch - Pobrežná hliadka

Baywatch

Drama / Akční / Dobrodružný

USA, 1989, 242x45 min

David Hasselhoff, Jeremy Jackson, Michael Newman, Pamela Anderson, Gregory Alan Williams, Alexandra Paul, Michael Bergin, David Chokachi, Yasmine Bleeth, David Charvet, Gena Lee Nolin, Kelly Packard, Jaason Simmons, Billy Warlock, Erika Eleniak, Brooke Burns, Jason Brooks, Nicole Eggert, Monte Markham, Jason Momoa, Donna D'Errico, Richard Jaeckel, Parker Stevenson, Krista Allen, Angelica Bridges, John Allen Nelson, Kelly Slater, Simmone Mackinnon, Nancy Valen, Mitzi Kapture, Brande Roderick, Carmen Electra, Brandon Call, Holly Gagnier, Shawn Weatherly, Wendie Malick, Pamela Bach Hasselhoff, Vanessa Angel, Vincent Van Patten, Vincent Klyn, Elizabeth Berkley, Ali Hillis, Sarah Buxton, Sam J. Jones, Brooke Langton, Mädchen Amick, Victor Webster, Jason Dohring, Greg Grunberg, Charisma Carpenter, Jay Leno, Jason Marsden, Josie Davis, Dorian Gregory, Mark Lindsay Chapman, Nikki Cox, Shiri Appleby, Matt Battaglia, Paula Trickey, Neil Giuntoli, Joyce Giraud, Eileen April Boylan, Glenn Morshower, Brian Thompson, Brandy Ledford, Chris Gartin, Gerry Lopez, Erik Estrada, Ernie Lively, Mark Adair-Rios, Dennis Rodman, Kristian Alfonso, Christine Elise, Michelle Williams, Danny Trejo, Shannon Tweed, Gregory Scott Cummins, Grant Heslov, Hope Marie Carlton, Lauren Michelle Hill, Blake Gibbons, Don Most, Lauren Eckstrom, Kenneth Tigar, Julie Strain, David Spielberg, Bob Denver, Jack McGee, William Gregory Lee, Peter Kent, Jessica Bowman, Earl Boen, Mehgan Heaney-Grier, Naya Rivera, Lindsay Parker, Veronica Cartwright, Cary-Hiroyuki Tagawa, Salvator Xuereb, Rodney Rowland, Brian Gross, Charles Braverman, Greg Vaughan, Holliston Coleman, Jeff Garlin, Beverley Mitchell, Jacqueline Collen, Christopher Rich, Daniel Quinn, Hunt Block, Joseph Campanella, Marshall R. Teague, Jim McMullan, Loren Avedon, Garrett Warren, Leslie Easterbrook, Ryan Browning, Nancy Stafford, François Chau, Wendy Robie, A. J. Langer, Jennifer Holmes, Corey Schwartz, Bill McKinney, Susan Anton, Matt McColm, John Beck, Bailey Chase, Erin Gray, Art LaFleur, Constance Towers, Scott Gurney, Janel Parrish, Carrie-Anne Moss, Heather Stephens, Scott Waugh, Connie Stevens, Trevor Goddard, Rick Dean, Peter Phelps, Chris Pedersen, Jenny Lewis, Kathleen Kinmont, Stanton Barrett, Cliff Potts, Rance Howard, Tom Schanley, Justin Carroll, Katie Wright, Zack Norman, Peter Brown, Jordan Brower, Stephanie Fodor, Richard Hatch, Raye Birk, Kevin Page, Gabriel Damon, Kelly Monaco, Peter Reckell, Don Diamont, Conrad Janis, Tim Thomerson, Gary Kasper, Ángel Vargas, J.C. MacKenzie, Tom Bresnahan, Tracy Arnold, Kassie Wesley DePaiva, Deborah Walley, Daisy Fuentes, Chad Power, Kaela Dobkin, Teri Fruichantie, Randolph Mantooth, Colleen Coffey, Rib Hillis, James Martin Jr., Toni Basil, Ted Markland, Elizabeth Lambert, Alicia Arden, Ashley Cusato, Gordon Thomson, Caitlin Dulany, Hulk Hogan, Keith Neubert, Brooke Johnson, Denise Crosby, John Bradley, Lydie Denier, Rex Smith, Teri Austin, David Groh, Jack Riley, Bruce A. Young, Sabino Villa Lobos, Zahn McClarnon, Belinda Balaski, Christie Lynn Smith, Bert Remsen, Tava Smiley, Anthony C. Hall, Michael Galizia, Kathleen Luong, Guy Andrews, Darin Heames, Carl Ciarfalio, Mike Love, Brian Wilson, Ed McMahon, Jack Carter, Jordan Charney, Cindy Margolis, Peter Barton, John Quade, Juliet Sorci, Phillip Troy Linger, Monica Lacy, Richard Branson, Alan Fudge, Jerry Lambert, Eric Lawson, Lauren Shaw, Steven Anderson, Bobbie Phillips, Geraldo Rivera, Miko Hughes, Fran Ryan, Jullian Dulce Vida, Al Jardine, Brian Patrick Clarke, Wesley Jonathan, Hope Allen, Tony Genaro, Robert Jayne, Ricky Dean Logan, Brady Bluhm, Barry Pearl, Lombardo Boyar, Peter Mark Vasquez, Steven Ford, Glenn R. Wilder, Marty Ingels, Richard Coca, Jordan Warkol, Bobby Edner, Sven-Ole Thorsen, Tom Gallop, Saginaw Grant, Andrew Craig, Manu Tupou, Paul Linke, Julie Michaels, Judy Prescott, Joseph Cali, J.J. Cohen, Mik Scriba, Gary Kohn, Stacey Pickren, Stuart Nisbet, Shawn Michaels, Randy Savage, Franc Luz, Ric Flair, Hank Stone, Stephen Gregory Foster, Clarence Felder, Peter J. Lucas, Andrew Lowery, Joseph David Whipp, Gene LeBell, Jack Donner, Leon White, Ellen Bry, David Wagner, Cameron Finley, Floyd Levine, Billy Beck, Ken Thorley, Rickey D'Shon Collins, Joey Naber, Claude Earl Jones, Eve Brenner, Robert Colbert, Linden Chiles, Stoney Jackson, Madison Mason, Michael Greene, Gretchen Palmer, Jared Robinsen, Rick Cramer, Ricky Paull Goldin, James Paradise, George O'Hanlon Jr., Leslie Ackerman, Charles C. Stevenson Jr., Brian Palermo, Robert Trebor, Tom Villard, Wayne Tippit, Troy Christian, Roger La Rue, Erik Holland, Robert Wyland, Jorge Cervera Jr., Joyce Brothers, Ed Gale, Cliff Emmich, Richard Roat, Little Richard, Brian Haley, Daphne Cheung, David Jahn, Bart Braverman, Michael McManus, Janet Eilber, Antony Ponzini, Marla Adams, Mark Kubr, John D'Aquino, Thomas Bellin, Anndi McAfee, Steve Garvey, David Andriole, Amy Wheaton, Michael Bendetti, Diana Bellamy, Michael Berk, Douglas Schwartz, Michael Goodwin, Shadoe Stevens, Dick Martin, John Mahon, Nate Esformes, Keone Young, Larry Carroll, Michael Masters, Gordon Jump, Beverly Sanders, DeJuan Guy, Kay E. Kuter, John Wesley, Lou Rawls, Dawn Jeffory, Hayley Hasselhoff, Gerald Gordon, Candace Hutson, Terri Ivens, Karen Kondazian, John O'Hurley, Zachary Browne, Geoffrey Scott, Bob Bancroft, Spencer Rochfort, Sandra Ellis Lafferty, Jeffrey Byron, Lou DiMaggio, Jay Baker, Alex Trebek, Drew Pillsbury, John DiSanti, Miguel Pérez, Quinn O'Hara, Judith Ledford, Carlos Lauchu, William Joyce, Mari Morrow, Edith Fields, John Sanderford, Wiley M. Pickett, Jeanine Jackson, Jenna Gering, Idalis DeLeón, John-Eliot Jordan, Harris Laskawy, Marques Johnson, Vikki Carr, Cali Timmins

Celkem oblíbený seriál z dětství s nezapomenutelnou úvodní melodií. Pamela s Davídkem mě svým šíleným přeskakováním vln často inspirovali a samotný děj není pro teenagera nijak špatný. Napětí nescházelo a akce byla slušná, i když si nedokážu představit, jak bych u toho dokázal vydržet nyní. Z nostalgie hodnotím Baywatch jako nadprůměr, lepší než některé trapné detektivky.(3.1.2008)

Mitch Buchannon, se svým silikonovým týmem s plováky, na přelomu osmdesátých a devadesátých let ovládl TV obrazovky komerčních stanic celého světa. Nedokážu si přesně vzpomenout na to, proč jsem tento seriál sledoval, ale jsem si jist tím, že když holky méně mluvily a více běhaly po pláži, tak se sledovatelnost seriálu výrazně zvedala.(29.12.2008)

• Wishkah

Plážová přehlídka silikonových prsou v upnutých plavkách a nabušených maníků neustále do půl těla svlečených. A mezitím vším erotičnem pobíhá hrdý a asexuální Mič Bjůkenen. V dobách mého raného a nerozvážného mládí by ten seriál možná dosáhl až na čtyři hvězdičky, ale z dnešního pohledu nedosáhne ani na jednu. Úsměvné(30.9.2010)

• C0r0ner

Pobřežní lýtka jsou skvělou parodií na už skvělou parodii. Mitch Buchannon a jeho banda blbounů a silikonů je opravdu groteskní uskupení procházející obrovskou porcí dílů bez jakékoli snahy nabídnout divákovi cokoli jiného, než smích nad vlastní hloupostí. Ano, nasmál jsme se dost, ale to by se nejspíš u Drama/Akční/Dobrodružný stávat nemělo. 10%(13.7.2016)

• sidonka

Velice praktická záležitost. Hlavní výhodou je že ačkoli 95% seriálového dílu promeškáte, děj i závěr si snadno domyslíte. Seriál je též dobrý jako motivační kulisa při cvičení či ho lze použít při přípravě dietního salátu když chcete zhubnout do plavek. Lze při tom libovolně odcházet z místnosti, stahovat zvuk nebo telefonovat a pořád jste tak nějak v obraze. Říct, že jsem tento kultovní kousek nikdy "nesledovala" by byla lež. Dnes nestačím žasnout nad tím co všechno jsem kdysi dokázala, byť jedním okem, pozorovat. Ale ono se zas tak není čemu divit. Natočili to přece v roce 1989. Asi to byla přece jen vítaná změna pro televizní puberťačku (po všech těch socialistických Ženách za pultem, které milovaly Sovětský svaz a záleželo jim především na tom aby v práci plnily plán).(18.1.2013)

• - Počas nakrúcania sa na seriáli podieľalo 43 režisérov, 61 scenáristov, 17 kaskadérov a 64 hercov v hlavných úlohách. (krasomama)

• - Jde o nejdéle běžící seriál, který nikdy nevyhrál Emmy. (don corleone)

• - Herci mali v zmluvách klauzulu, podľa ktorej nesmeli pribrať ani schudnúť viac než dva a pol kila. Platilo to pre mužov aj pre ženy. (Willy38)