Colonist

Už jsem v to moc nevěřil, ale konečně tu zas máme povedený díl. U minulých epizod jsem několikrát zmínil, že dějová stránka je mi ukradená, ale u "Madam, I'm Adam" musím svá slova vzít zpátky. Tohle má poměrně zajímavý a dobře napsaný příběh, jehož rozplétání mě bavilo. Na začátku to vypadá, že půjde o mimozemšťany nebo o paralelní světy, ale nakonec z toho vyjde něco úplně jiného. V poslední třetině příběhu se opět dostáváme do vod absurdnosti a bizáru, je to však ještě v přijatelné míře. Když tedy nepočítám podivnosti s liliputy a další křečovitý happy end, který tu vůbec nemusel být (podle mě by bylo Charliemu ve virtuálním světě mnohem líp...ona ta jeho manželka bude taky pěkný kvítko). Jelikož je díl hodně založen na příběhu, frekvence vtipů zde není tak vysoká. A to není na škodu. Infantilní humor tu tentokrát nenajdeme, byť to občas balancuje dost na hraně. Nemůžu říct, že bych se u této epizody řehtal smíchy, ale občasné pousmání mi ke štěstí stačí. Na víc tento seriál stejně asi nemá (vtipná nálož jako v 1x03 se už pravděpodobně opakovat nebude). Nebylo to k popukání, ale jako nenáročná oddechovka to svůj účel splnilo. Málem bych zapomněl - hostující Stephen Tobolowsky podal solidní výkon, uměl tu postavu prodat. On je též jedním z důvodů, proč tento díl funguje. Čtyři hvězdičky si "Madam, I'm Adam" bez výčitek zaslouží. Tohle vážně nebylo blbé. Kdybych seriál někomu doporučoval, tak mu poradím, že 1x04 a 1x05 může klidně vynechat, ale 1x06 ať si pustí. A jen tak mimochodem -  po "Pilotu" je toto první epizoda, u které si dovedu představit, že se odehrává ve stejném světě jako Akta X. Ostatně je tu zmíněn přímo Mulder. Chvíli to trvalo, ale seriál si konečně vzpomněl, čí je spin-off :-) ()