Reklama

Reklama

The Lone Gunmen

(seriál)
  • USA The Lone Gunmen
všechny plakáty
Drama / Thriller / Komedie / Sci-Fi
Kanada / USA, 2001, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Hudba:

Mark Snow

Hrají:

Bruce Harwood, Tom Braidwood, Dean Haglund, Zuleikha Robinson, Stephen Snedden, Jodelle Ferland, Michael McKean, Jim Fyfe, Alan Dale, Mark Valley (více)
(další profese)

Epizody(13)

Recenze (22)

chaometic 

všechny recenze uživatele

Ten první díl byl velice zajímavý. Bylo to o teroristickém útoku na New York a měla premiéru 4 března 2001. Trochu mě zamrazilo, tajný vládní projekt o leteckém terorizmu. Nicméně Nebylo to vůbec špatné,takže tři hvězdy si nezaslouží a na 5 hvězd to nemá takovou úroveň , škoda, že seriál zrušili kvůli nízké sledovatelnosti. Takže pánové osamělý střelec za 4...............Hvězdy ()

Raziel_cz 

všechny recenze uživatele

Nejlepší seriálová komedie ever. Osamělé střelce jsem měl v Aktech X možná i raději než Muldera a Scullyovou a jejich samostatná show, ač úplně jiná, než jsem čekal, je prostě boží. Žádné paranormální jevy, tady se řeší výhradně konspirace, a to je moje. Oproti zmíněnému seriálu vždycky humornou formou (a pozor, humor se tu vyskytuje nejen slovní, ale na američany překvapivě i vizuální – a opravdu vtipný), což Byersovi, Frohikovi a Langleymu stoprocentně sedne. Ano, je to přitažené za vlasy, ale jako komediální reflexe Carterova kultu, v níž si odlehčenou pózu užívá třeba i Mitch Pileggi jako kdo jiný než zástupce ředitele FBI Walter Skinner, to funguje skvěle. Navíc je seriál (předpokládám díky době vzniku) výrazně akčnější a tedy mnohem zábavnější než prakticky jakýkoliv díl pozdějších sérií Akt X. Místo budování atmosféry dávkuje zvraty a vtipné scény (a vtipné zvraty) a nejde se od něj odtrhnout. No a setkání Jimmyho Bonda a Foxe Muldera je prostě legendární. Plná palba. ()

Reklama

Radiq 

všechny recenze uživatele

Na to, že je to z univerza Akt X je to velmi primitivní, až hloupý seriál. Dobře to jde vidět na nové postavě Jimmyho Bonda, který je přesně takový... a není to vtipné, ale opravdu hloupé. Nerdovitost, vzhled a rozpačitost trojky Osamělých střelců má asi působit komediálně, ale ni. Taky záhadná Yves není vůbec žádná přidaná hodnota, protože tam leze jakoby na truc, aby vás většinou nějak srala. Celá ta atmosféra mi spíš připomínala kvalitou nějaké epizody pana Monka. Co mi přišlo zajímavé, tak když v pilotní epizodě předpověděli téměř identický útok letadlem na World Trade Center jen pár měsíců před skutečným útokem. Pak mě naštvala poslední epizoda All About Yves, kde se sice objevil i Mulder a ještě "Man in Black" Morris Fletcher, ale skončilo to jako "To be continued..." a my víme, že žádné "continued" už nebude. Klidně by mi stačilo, kdyby ještě ten jeden díl dotočili, aby to nějak uzavřeli. Ale opravdu by mi stačil jen ten jeden, za víc to totiž nestojí. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 70% - Osamělí střelci vždycky k X Files neodmyslitelně patřili a docela se divím, že trvalo tak dlouho než to tahle trojka sympaťáků zkusila sólo. Naštěstí to stihli v pravý čas a i když jim FOX dopřál jen třináctku samostatných epizod, přirostli mi k srdci ještě o pořádný kus blíž. Největší případy si na svá bedra nepřekvapivě vzali ve skvělém pilotu a napínavém finále a mezitím se někdy úspěšně (televizní šou s Langlyho dětským idolem nebo taneční soutěž v tangu) a někdy už méně a bohužel i trapně (konspirující opičáci nebo psychopatický doktor) potýkali s náměty pro svůj časopis. Je až s podivem, jak bláznivé nápady si scénáristé Shiban, Gilligan a Spotnitz dokázali pod Carterovým vedením do jednotlivých zápletek nacpat a nedivil bych se, kdyby většina diváků u nějakého třetího případu s hrůzou utekla. Některé fekální, miminkovské či zvířecí vtípky by člověk u seriálu, kde se na minutku mihne i samotný Fox Mulder, zkrátka nečekal. Zatímco v tajemné atmosféře Střelcům pomáhá rafinovaná Yves, humoru a téměř až rodinné náladě pomáhá moje nejoblíbenější postava - hloupoučký Jimmy Bond. Spousta fanoušků ho nemůže vystát, ale když vidím jeho nadšený výraz při sebemenší akci, nedokážu se na něj zlobit. Seriál jako celek je pak příjemnou jednohubkou a pro pravověrné fanoušky Akt X i malou povinností. Epizoda Jump the Shark z deváté série Akt X fungující jako finále seriálu: - 85% - Střelci nám zvadli, zchudli a lecčeho se museli vzdát, ale pořád jsou spolu. I ten Jimmy už se usmívá spíš smutně. Ale i přes nedostatek peněz a elánu tu pořád leží jedna opravdová výzva. Chris Carter se zachoval jako frajer, když jeden z posledních dílů Akt X věnoval zakončení osudů postav, z nichž některé fanoušci původního seriálu vůbec neznají. To, jak tahle honička s časem nakonec dopadla, asi všichni, kteří čtou tento komentář vědí. A přestože jsem se s Frohikem, Langlym a Byersem chtěl loučit v trochu jiné náladě, věřím, že díky Jimmymu a Yves nebudou nikdy zapomenuti. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Druhý spin-off Akt X, ve kterém si stihli zahostovat Walter Skinner i samotný lišák Murder. Vždycky jsem byl pro, aby Osamělí střelci dostali více prostoru, a ačkoliv jsem o tomto seriálu věděl, přemluvil jsem se k němu až teď, po mnoha letech. A rozhodně nelituju. Ústřední trojice je samozřejmě naprosto špičková a jejich noví parťáci také nejsou špatní - ale ne tak dobří. Celý seriál je navíc velmi odlehčený a našlapaný funkčním humorem a spoustou výtečných epizod, po prvních třech slabších dílech se to fakt pořádně rozjelo a seriál byla radost sledovat, zejména v druhé polovině série. Škoda, že to FOX tenkrát tak brzo zaříznul, jsem si jistý, že by to pár sérií určitě fungovalo - pro lidi neznalé Akt X je to samozřejmě zcela zbytečný počin, ale fanoušků původního seriálu je dost a nevím o nikom, kdo by neměl rád tuhle bandu sympaťáků. Nicméně, i těch 13 epizod je prostě super, zbyl v nich i čas na nějaký vývoj postav, o Střelcích se dozvíme i hromadu nových informací... prostě super, nic víc, nic míň. 75%. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama