Reklama

Reklama

The Lone Gunmen

(TV seriál)
Drama / Thriller / Komedie / Sci-Fi
Kanada / USA, 2001, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Hudba:

Mark Snow

Hrají:

Bruce Harwood, Tom Braidwood, Dean Haglund, Zuleikha Robinson, Stephen Snedden, Jodelle Ferland, Michael McKean, Jim Fyfe, Alan Dale, (více)
(další profese)

Epizody(13)

Recenze (20)

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 70% - Osamělí střelci vždycky k X Files neodmyslitelně patřili a docela se divím, že trvalo tak dlouho než to tahle trojka sympaťáků zkusila sólo. Naštěstí to stihli v pravý čas a i když jim FOX dopřál jen třináctku samostatných epizod, přirostli mi k srdci ještě o pořádný kus blíž. Největší případy si na svá bedra nepřekvapivě vzali ve skvělém pilotu a napínavém finále a mezitím se někdy úspěšně (televizní šou s Langlyho dětským idolem nebo taneční soutěž v tangu) a někdy už méně a bohužel i trapně (konspirující opičáci nebo psychopatický doktor) potýkali s náměty pro svůj časopis. Je až s podivem, jak bláznivé nápady si scénáristé Shiban, Gilligan a Spotnitz dokázali pod Carterovým vedením do jednotlivých zápletek nacpat a nedivil bych se, kdyby většina diváků u nějakého třetího případu s hrůzou utekla. Některé fekální, miminkovské či zvířecí vtípky by člověk u seriálu, kde se na minutku mihne i samotný Fox Mulder, zkrátka nečekal. Zatímco v tajemné atmosféře Střelcům pomáhá rafinovaná Yves, humoru a téměř až rodinné náladě pomáhá moje nejoblíbenější postava - hloupoučký Jimmy Bond. Spousta fanoušků ho nemůže vystát, ale když vidím jeho nadšený výraz při sebemenší akci, nedokážu se na něj zlobit. Seriál jako celek je pak příjemnou jednohubkou a pro pravověrné fanoušky Akt X i malou povinností. Epizoda Jump the Shark z deváté série Akt X fungující jako finále seriálu: - 85% - Střelci nám zvadli, zchudli a lecčeho se museli vzdát, ale pořád jsou spolu. I ten Jimmy už se usmívá spíš smutně. Ale i přes nedostatek peněz a elánu tu pořád leží jedna opravdová výzva. Chris Carter se zachoval jako frajer, když jeden z posledních dílů Akt X věnoval zakončení osudů postav, z nichž některé fanoušci původního seriálu vůbec neznají. To, jak tahle honička s časem nakonec dopadla, asi všichni, kteří čtou tento komentář vědí. A přestože jsem se s Frohikem, Langlym a Byersem chtěl loučit v trochu jiné náladě, věřím, že díky Jimmymu a Yves nebudou nikdy zapomenuti. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Ano, tuhle partičku jsem si dost oblíbil. Brutálně doslovný humor, hrozně sympatické postavy. Nejsou to lůzři, jsou to nenapravitelní idealisti. Příjemné je, že dramatický postup Lone Gunmen je hodně jiný než v Aktech X, od kterých je seriál odvozen – je výrazně přímočařejší, jednotlivé epizody mají zhruba ve 4/5 děje své momenty prozření, kdy se ukáže, že je potřeba změnit úhel pohledu, a pak přichází katarze s poučením a morálním zadostiučiněním. Příběhy nejsou zase až tak triviálně podobné kus kusu, vyvíjí se hlavní linka, vyvíjejí se postavy. Škoda, že seriál byl násilně utnut, na druhou stranu těžko říci, zda by další sezóna nebyla nevyhnutelně výrazně mělčí. ()

Reklama

chaometic 

všechny recenze uživatele

Ten první díl byl velice zajímavý. Bylo to o teroristickém útoku na New York a měla premiéru 4 března 2001. Trochu mě zamrazilo, tajný vládní projekt o leteckém terorizmu. Nicméně Nebylo to vůbec špatné,takže tři hvězdy si nezaslouží a na 5 hvězd to nemá takovou úroveň , škoda, že seriál zrušili kvůli nízké sledovatelnosti. Takže pánové osamělý střelec za 4...............Hvězdy ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

--- 1. SÉRIE --- Osamělí střelci jsou rozhodně fajn trojka, která v Aktech X vždycky pobavila. Přesto mi ale vytvoření spinoffu přijde poněkud zbytečné. A to je asi největší problém tohoto dílka. Má to sice jen pouhých 13 epizod, ale absence jakékoli příběhové linie dělá seriál vcelku tuctovým a zapomenutelným. Pro fandy Akt X je to však takřka povinnost, ostatní by si měli radši pustit něco jiného. A nakonec, jsem rád, že se objevily také nějaké známé tváře. Už jsem si skoro myslel, že žádný crossover nenastane. A... nastal. Jaký? To se nechte překvapit. Hodnocení sériálu: 2,5/5 ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Druhý spin-off Akt X, ve kterém si stihli zahostovat Walter Skinner i samotný lišák Murder. Vždycky jsem byl pro, aby Osamělí střelci dostali více prostoru, a ačkoliv jsem o tomto seriálu věděl, přemluvil jsem se k němu až teď, po mnoha letech. A rozhodně nelituju. Ústřední trojice je samozřejmě naprosto špičková a jejich noví parťáci také nejsou špatní - ale ne tak dobří. Celý seriál je navíc velmi odlehčený a našlapaný funkčním humorem a spoustou výtečných epizod, po prvních třech slabších dílech se to fakt pořádně rozjelo a seriál byla radost sledovat, zejména v druhé polovině série. Škoda, že to FOX tenkrát tak brzo zaříznul, jsem si jistý, že by to pár sérií určitě fungovalo - pro lidi neznalé Akt X je to samozřejmě zcela zbytečný počin, ale fanoušků původního seriálu je dost a nevím o nikom, kdo by neměl rád tuhle bandu sympaťáků. Nicméně, i těch 13 epizod je prostě super, zbyl v nich i čas na nějaký vývoj postav, o Střelcích se dozvíme i hromadu nových informací... prostě super, nic víc, nic míň. 75%. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama