poster

The Lone Gunmen (TV seriál)

Drama / Thriller / Komedie / Sci-Fi

Kanada / USA, 2001, 13x45 min

 • novoten
  ****

  1. série - 70% - Osamělí střelci vždycky k X Files neodmyslitelně patřili a docela se divím, že trvalo tak dlouho než to tahle trojka sympaťáků zkusila sólo. Naštěstí to stihli v pravý čas a i když jim FOX dopřál jen třináctku samostatných epizod, přirostli mi k srdci ještě o pořádný kus blíž. Největší případy si na svá bedra nepřekvapivě vzali ve skvělém pilotu a napínavém finále a mezitím se někdy úspěšně (televizní šou s Langlyho dětským idolem nebo taneční soutěž v tangu) a někdy už méně a bohužel i trapně (konspirující opičáci nebo psychopatický doktor) potýkali s náměty pro svůj časopis. Je až s podivem, jak bláznivé nápady si scénáristé Shiban, Gilligan a Spotnitz dokázali pod Carterovým vedením do jednotlivých zápletek nacpat a nedivil bych se, kdyby většina diváků u nějakého třetího případu s hrůzou utekla. Některé fekální, miminkovské či zvířecí vtípky by člověk u seriálu, kde se na minutku mihne i samotný Fox Mulder, zkrátka nečekal. Zatímco v tajemné atmosféře Střelcům pomáhá rafinovaná Yves, humoru a téměř až rodinné náladě pomáhá moje nejoblíbenější postava - hloupoučký Jimmy Bond. Spousta fanoušků ho nemůže vystát, ale když vidím jeho nadšený výraz při sebemenší akci, nedokážu se na něj zlobit. Seriál jako celek je pak příjemnou jednohubkou a pro pravověrné fanoušky Akt X i malou povinností. Epizoda Jump the Shark z deváté série Akt X fungující jako finále seriálu: - 85% - Střelci nám zvadli, zchudli a lecčeho se museli vzdát, ale pořád jsou spolu. I ten Jimmy už se usmívá spíš smutně. Ale i přes nedostatek peněz a elánu tu pořád leží jedna opravdová výzva. Chris Carter se zachoval jako frajer, když jeden z posledních dílů Akt X věnoval zakončení osudů postav, z nichž některé fanoušci původního seriálu vůbec neznají. To, jak tahle honička s časem nakonec dopadla, asi všichni, kteří čtou tento komentář vědí. A přestože jsem se s Frohikem, Langlym a Byersem chtěl loučit v trochu jiné náladě, věřím, že díky Jimmymu a Yves nebudou nikdy zapomenuti.(1.10.2012)

 • Jíha
  ****

  Spin-off X-Files, který se od nich odlepil v tragický 8. sézoně a který se, přestože byl mnohem zábavnější, než to, co X-Files předváděly ve svých posledních cca čtyřech sezónách, dočkal jenom jediné řady. Na menším prostoru nerozvíjí žádný praštěný mytologie, který by stejně nemohl dotáhnout uspokojivě do konce, nepouští se do metafyzických spekulací, což je pole na kterým X-Files selhávaly od samýho začátku a pokud sklouzne k patosu, tak není trapnej, ale tak akorát dojemnej. No a taky je vtipnej. --- POZOR SPOILER --- O tom, jak mimo Akta X ke konci byly, svědčí ukončení The Lone Gunmen, který se odehrálo v rámci jejich poslední řady a kde hrdinové umřou! Celkem asi 75 %.(26.7.2011)

 • JohnCZ
  ***

  --- 1. SÉRIE --- Osamělí střelci jsou rozhodně fajn trojka, která v Aktech X vždycky pobavila. Přesto mi ale vytvoření spinoffu přijde poněkud zbytečné. A to je asi největší problém tohoto dílka. Má to sice jen pouhých 13 epizod, ale absence jakékoli příběhové linie dělá seriál vcelku tuctovým a zapomenutelným. Pro fandy Akt X je to však takřka povinnost, ostatní by si měli radši pustit něco jiného. A nakonec, jsem rád, že se objevily také nějaké známé tváře. Už jsem si skoro myslel, že žádný crossover nenastane. A... nastal. Jaký? To se nechte překvapit. Hodnocení sériálu: 2,5/5(8.9.2012)

 • zelvopyr
  *****

  Ano, tuhle partičku jsem si dost oblíbil. Brutálně doslovný humor, hrozně sympatické postavy. Nejsou to lůzři, jsou to nenapravitelní idealisti. Příjemné je, že dramatický postup Lone Gunmen je hodně jiný než v Aktech X, od kterých je seriál odvozen – je výrazně přímočařejší, jednotlivé epizody mají zhruba ve 4/5 děje své momenty prozření, kdy se ukáže, že je potřeba změnit úhel pohledu, a pak přichází katarze s poučením a morálním zadostiučiněním. Příběhy nejsou zase až tak triviálně podobné kus kusu, vyvíjí se hlavní linka, vyvíjejí se postavy. Škoda, že seriál byl násilně utnut, na druhou stranu těžko říci, zda by další sezóna nebyla nevyhnutelně výrazně mělčí.(7.2.2013)

 • chaometic
  ****

  Ten první díl byl velice zajímavý. Bylo to o teroristickém útoku na New York a měla premiéru 4 března 2001. Trochu mě zamrazilo, tajný vládní projekt o leteckém terorizmu. Nicméně Nebylo to vůbec špatné,takže tři hvězdy si nezaslouží a na 5 hvězd to nemá takovou úroveň , škoda, že seriál zrušili kvůli nízké sledovatelnosti. Takže pánové osamělý střelec za 4...............Hvězdy(29.10.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace