Parker Lewis musí vyhrát (TV seriál)

Parker Lewis Can't Lose

• slovenský

Parker Lewis neprehráva

Komedie

USA, 1990, 73x25 min

Corin Nemec, Billy Jayne, Maia Brewton, Abraham Benrubi, Timothy Stack, Ryan Stiles, Paul Johansson, Weird Al Yankovic, Juliet Landau, Andrea Roth, Cassandra Peterson, Margaret Blye, Anjul Nigam, Penny Johnson Jerald, Ozzy Osbourne, Shannon Tweed, Tim Griffin, Tamara Olson, Cynthia Mann, A. J. Langer, Luke Edwards, Mary Ellen Trainor, Linda Shayne, Khrystyne Haje, Kristin Dattilo, Donna Eskra, Michelle Burke, Deke Anderson, Martha Byrne, Michael Dorn, Livia Milano, Dennis Cleveland Stewart, Andrea Elson, Tanya Boyd, Gary Kasper, Aaron Lustig, Jordan Brady, Harry Anderson, Gerrit Graham, Charles Rocket, William Schallert, Arte Johnson, Marvin Young, Dennis Fimple, Lindsay Price, Monica Lacy, Jerry Mathers, Francis X. McCarthy, Bobbie Phillips, Scott Thomson, Evelina Fernández, Zachary Bostrom, Sam Whipple, Sonny Bono, Roger Aaron Brown, Bob Tzudiker, Noni White, Debra Stipe, Wendie Jo Sperber, Carmen Filpi, Vernon Weddle, Don Lake, Ritch Brinkley, Chris Demetral, Joel Swetow, Joseph David Whipp, Wesley Mann, Rickey D'Shon Collins, Eve Brenner, Clyde Phillips, Susan Angelo, Charles C. Stevenson Jr., Robert Trebor, Todd Shawn, Bruce Jarchow, Joyce Brothers, Delana Michaels, Jim Jansen, Michele Abrams, Leanna Creel, Jayson Kane, Brooke Theiss, Dom Irrera, Ray Walston, Alla Korot, Kristopher Logan, Monty Bane, Gary McGurk

Tom Spezialy

Russell Denove

Scénografie:

Ivo Cristante

Mis-ko ruluje! ....a Parker Lewis neprehráva! ;-) Pre andersona: nikdy som sa necítila ako "tínedžer konca milénia" a v tom čase som sa s koncovkou "-násť" dávno lúčila. Parker Lewis ma zachytil niekedy v prvej polovici 90. rokov, často na rakúskych staniciach, kde som nie každé slovo rozumela, ale zapáčila sa mi na ňom práve tá dokonalá ABSURDITA - od Parkerových havajských košieľ až po lietajúce sklo. K tej som mala svojím spôsobom vždy blízko :-) Človek musí mať zmysel pre absurditu, aby mohol milovať nielen také šuty ako Parker Lewis, ale aj Monty Pythonov či Douglasa Adamsa...(13.5.2005)

Ve své době vyhledávaná zábava, dnes již provinilá rozkoš a camp jak brno.(9.12.2010)

• tron

Jeden z mála seriálov, ktorý som ako decko zbožňoval, ale keď som ho uvidel ako veľký, čumel som ako teľa na nové vráta. Naviac, tie strašné, bez štipky nadhľadu natočené záverečné morálne poučenia, no fuj!(1.1.2005)

Kedze tento serial chodil, ked som bol na strednej skole, pozeral som to velmi rad, lebo som mal aspon trochu predstavu o tom, ako to vyzera na strednej skole v Amerike. Bol to dnesnym pohladom lepsi priemer, ale ak by to dnes islo, urcite by som si par dielov rad pripomenul. A kupodivu mi ani nejak nevadil slovensky dabing... ;)(1.2.2014)

• anderson

Vysoké hodnotenie tejto prapodivnej série ma (najmä u užívateľky Rex Mundi, ktorá nielenže sa štylizuje do úlohy intelektuálne nadradeného jedinca, ale podľa môjho názoru ním v mnohých ohľadoch - aspoň v porovnaní so mnou - aj je) totálne zaskočilo (tým ktorí ma otravujú poznámkami o tom, že sa nemám vo svojich komentároch "obtierať" o iných užívateľov si dovolím informovať o tom, že to budem robiť aj naďalej a ak sa mi niekto chce podobným spôsobom "revanšovať" dávam mu na to voľnú ruku). PARKER LEWIS sa totiž do našich zemepisných šírok dostal koncom 90-rokov kedy jeho "charizma" bola dávno za zenitom. Svojou "poetikou" je "zastydlý" hlboko v rokoch 80-tych, čo znamená, že si z nich vzal to najhoršie čo mohol. Ak sa pamätáte na image indivíduí menom BOY GEORGE či ALISON MOYET, tak toto je ich presná vizuálne hyperbolizovaná kópia. Humor je infantilný až trápny, a hlavný hrdina evidentne podstúpil lobotómiu dutiny lebečnej. Poznámky typu - "veď je to svojrázna paródia" - považujem za scestné, nakoľko x-té zdôraznenie riaditeľkinej drastickej povahy, x-tým rozbitím skla na jej kancelárii mi pripadá prinajmenšom nudné. Nehovoriac o grotesknej vizualizácii záberov pripomínajúcich staručkú televíznu sériu BATMAN s Adamom Westom. Do 6 roku života by som tomu dal aj nejaké hviezdičky, lenže toto malo osloviť tínejdžrov konca milénia ! Skrátka a dobre ODPAD! (11.7.2005)(11.7.2005)