poster

Nejzazší výspa (S01E04) (epizoda)

 • USA

  The Last Outpost

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1987, 45 min

 • Loki_Six
  ***

  "Sometimes the best way to win a fight is not to be there.(5.9.2020)

 • sirien
  **

  Jakože... ne? Samotný koncept zápletky dvou "zablokovaných" lodí a bluff-diplomatického střetu dobrý, ztráta energie a postupný nárůst problémů na lodi taky (byť poněkud nevyužitý). Ale to řešení... zaprvé ten výsadek plnej Ferengskejch idiotů - Wheaton měl pravdu že to je jendo z nejtrapnějších představení záporáků ever. Zadruhé rozhovor s mocným čarodějem dávné rasy co rozhodně není další "můžu si dělat co chci" přesílená bytost a co všechno rozsekne podle Rikerových vůbec-ne-skriptovaně-působících hlášek... bitches pls, to ten díl fakt vodkurvilo. (Jasně, v TOS by to byly slabší 4* - ale tady už nejsme v TOS, že ne?)(10.12.2020)

 • DocBrown
  ****

  Viz zajímavosti - Wil Wheaton, představitel Wesleyho Crushera, to označil jako "pravděpodobně nejtrapnější představení záporáků v historii televizního vysílání", ... řekla nejtrapnější postava seriálu. Naopak parádní a vtipné představení. A jeden z Ferengů je Armin Shimerman, budoucí Quark. Naštěstí se postupně Ferengové vyvinuli v důstojnější a důmyslnější rasu. Is this a female. You work with your females, arm them and force them to wear clothing. Sickening!(10.3.2017)

 • Frantisek.Fu
  ***

  65%(24.9.2019)

 • Setcet
  ****

  Ti Američané píší krásné pohádky o komunistickém ráji. Možná proto, že si nemuseli projít socialistickým peklem. Zatím.(10.1.2021)

 • - Ferengové, kteří se poprvé objevují v této epizodě, měli být původně hlavními nepřáteli Federace. Tato myšlenka byla po odvysílání epizody zavrhnuta, protože na nich nebylo nic hrozivého. Wil Wheaton, představitel Wesleyho Crushera, to označil jako "pravděpodobně nejtrapnější představení záporáků v historii televizního vysílání". (mirliflore)