Enterprise se vydává na planetu Angel One, aby pátrala po přeživších z nákladní lodi Federace. (SkyShowtime)

kwoky

Planeta, kde vládnou ženy a kde si opět tak trochu hrajeme s tím, co je a není Prime directive. A k tomu podivná chřipkovitá nákaza na palubě Enterprise. Beata jako hlava planety nebyla moc uvěřitelná, ale jinak jsem s tímhle dílem spokojený. A chraptící kapitán v závěru pobavil. ()

sirien

Popravdě - chápu, co se komu na téhle epizodě nelíbí a pokud to někomu leze krkem tak to určitě nebudu rozporovat. Ano, je to naprosto lacině klišeoidní pseudo-feministické "zrcadlo" společnosti, které je povrchní až to bolí, ano, je to předvídatelný od prvního momentu do posledního "zvratu", a ano, jsou tam nějaký laciný vtípky, ale - ve skutečnosti to je asi nejlepší zpracování tohodle námětu co sem kdy viděl. Rozhodně nejlepší ve Star treku (DS9/TOS). Křečovitost a laciné vtípky jsou držené na snesitelné úrovni, je tam nějaká dějová linka, sekundární dějová linka to tak nějak oživuje, závěr neni trapně akční, ale poměrně civilizovaně optimistickej a dokonce obsahuje určitou ne-úplně-lacinou úvahu ve svém rozuzlení (jako, žádnej zázrak, ale...) ()

RedRose

Společnost která nelétá warpem, součást federace? Trochu přiohnutá základní směrnice. Jinak feministická planeta, dneska už fakt otravné téma, ale v době vzniku to bylo celkem fajn. ()