Kapitán Picard a komandér Riker cestují na Zemi, aby vyšetřili spiknutí. (SkyShowtime)

Artran

Spíš komedie, než horor a navíc nikterak originální. Jako nadsázka ale celkem zábavné. Slabší čtyři hvězdičky. EDIT: Musím přehodnotit na pět. Tahle epizoda je zcela záměrný (a tím i na Star Trek zcela nezvyklý) camp. ()

PKD

Pokud by se tehdy spojili Gordon a Carpenter, vypadalo by to asi nějak takhle. Též jsem svého času nadával, že to není min. 2.díl. A ten squelle hororově B otevřený konec bez dalšího pokr.? No, škoda, mluviti. A že jsme nikdy neviděli ty 3 lodě. Aspoň, že nám ve 3.s. ukázali díky Enterprise-C, jak vypadá třída Ambassador, což byla 1 z těch lodí u Dytallix B. Jen 1 věc nikdy nepochopím....jak mohla likvidace (že by inspirace Scanners?) vel.Remmicka projíti schvalovací komisí tehdejšího Paramountu? Páč při zpětné znalosti všech zákl. ST tv s. až do STE samoz., jde o něco nevídaného až šokujícího. Na klasický Star Trek tedy určitě. Brouci v hlavě z ST II....hadr. ,,Ten se tomu nebude líbit. Líbíte se tomu vy.´´   ()

majo25

Sprisahanie v samotnom vedení Federácie? No, mohli si to nechať aj na neskôr, nevyničiť si námet už v úvodnej sérii a možno roztiahnuť ho do viacerých epizód. Aj keď pôsobí úsmevne, ako pupkatí dedkovia sa hrnú do akčných súbojov, dabléri sú zasa až príliš ľahko prekuknutí, ale za originalnu a pre ST NG netypicku epizódu nemôžem ísť nižšie. Myšlienka, akcia, dokonca gore efekty. A v ktorej epizóde dostane Worf takto ľahko na frak? ()

Ironfood

Základní nápad dobrý, ale zpracování odfláknuté a navíc poněkud zbrklé - lepší by byl dvojdíl nebo kdyby se to táhlo více díly jako vedlejší věc. Rozuzlení neoriginální, člověk si skoro říká, jestli to nebyl pokus o parodii. ()

DocBrown

Na závěr první série konečně první pětihvězda, TNG v plné síle. Ten konec slušně hororový, asi jedno z posledních použití animace loutek ve Star Treku. No odpustím i ty směšně pomalé phasery. ()

sirien

Slušná adaptace Vládců loutek, promarněná příležitost propojit to s TOS adaptací téhož. Začátek má dobrou atmosféru, ale pak to nějak... ztratí sílu a bohužel to najede na vlnu naprosté předvídatelnosti. ()

RedRose

Napsat o něčem, co je tak staré, že je neoriginální, je trochu namyšlené. Tehdy to bylo velice "cool"! Díly tohoto typu mám rád, ale mohlo to být delší, pokud to mělo takový rozsah ve flotile, protože ten konec byl trochu odbytý a moc rychlý. Efekty nehodnotím, je to přes 30 let staré, takže pohoda. Goa'uldi ve Star Treku :D ()

SSE

Toto je vlastně vrchol první série, záhada je pěkně nastolená a pěkně rychle zase vyřešená. Z dnešního pohledu mi chybělo, že u planety, kde proběhlo setkání kapitánů, neukázali aspoň na obrazovce ty zbylé 3 lodě a pak mi ještě vadily stísněné prostory na velení flotily. ()