Enterprise bombarduje voják, který je obětí vládní programu ovládání mysli. (SkyShowtime)

RedDuck

Napínavá epizoda, taková hra na kočku a na myš. Řeší se tu začlenění veteránů do společnosti. Jenom to řešení se mi nějak nezdá, Enterprise tak nějak svou vlastní neschopností něco způsobí a potom prostě odejde. ()

sirien

Vyrovnávání se s teroristy a terorismem. Ne úplně originální, ale velmi hezké klasické SF morální dilema, i s přesahem do současnosti. Bohužel možná až moc velkým - v té jednostrannosti prezentace věci bylo cítit docela dost Amerického biasu, což je škoda - ke Star treku sice optimismus patří, ale ignorování jinak docela slušně prezentované proti-pointy o společenském prospěchu tu bylo možná až naivní. I tak ale velmi hezkej díl, na hraně 4 a 5*, když sem u minulého šel dolu, tak je asi fér tady jít nahoru. ()

RedRose

James Cromwell poprvé na scéně, v jedné ze svých čtyř Star Trekovských rolí. Pravda, na tu nejslavnější Dr. Zefram Cochrane si ještě počkáme ale je fajn ho tady vidět. ()

majo25

Štvanec. Napriek nadpriemernej akcii, zaujímavému záporákovi, celkom originálnej zápletke, v ktorej je zainteresovaných viacero postáv, mám niekoľko výhrad, ktorými si tvorcovia upravili ST univerzum, aby vôbec niečo také vzniklo. Žeby si celá Enterprise nevedal dať rady s jediným človekom, aj keď geneticky či biochemicky upraveným? Výjsť z transportného lúča? Programovať cudziu loď, navyše dispoujúcou iným jazykom, inými zvyklosťami a vyspelejšou technológiou? Akože riadiace panely nie sú opatrené nejakým zámkom zabraňujúcim manipáciu cudzincami? Rovnako zrušenie energetickej prepážky jednoduchým ťuknutím na komunikátor člena posádky. Vraj mal byť štvanec extrémne rýchly, ale on sa kupodivu pohyboval relatívne pomaly. Zneškodňenie posádky bezpečnosti - to je kapitola sama o sebe, ako keby to boli iba figúrky...pýtam sa, načo sú tam? Či je to v NG alebo TOS-ke, členovia bezpečnosti sú zakaždým na smiech, sú použiteľní max. iba tak na doprovod. Jediným členom posádky schopným bojovať je zasa iba Worf? Nikto ďalší nie je schopný bojovať? Nemá výcvik? Dosť blbé. Všetko sa muselo upraviť, aby bola dráma. Pritom elegentne sa to dalo obísť jednoduchými sedatívami alebo aj paralyzovaním väzňa ešte v cele. Ale záver, keď Piccard odchádza bez pomoci spriatelenej planéte, je podarený. ()