Dat se dá dohromady s Jennou D'Soraovou. Protože sám nerozumí lidským citům, zeptá se všech z posádky, jak by měl opětovat city k ní. Enterprise vstoupila do neprobádané černé díry. Díky upraveným fotonovým torpédům by mohli odhalit, co černou díru způsobilo. (Varan)

sirien

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jako táhne mě to dát 4*, protože ten námět je velmi dobrý a je i dobře pojatý a přirozeně excelentně zahraný. Bohužel, s čistým svědomím nemůžu - téma je v důsledku pojaté povrchně, bez jakoliv snahy o přesah do nějaké studie reálných vztahů, autoři sami jakoby mu nevěřili a zbaběle to namíchali s pseudo-akční druhou linií, která ale vlastně tím že na ní nezbývá čas sama není zajímavá. Plus ten datovsky trapný humor mi nesedí - přijde mi na něm vždycky něco hrozně prvoplánovitě roubovaného a neautentického. (V The Orville je tenhle námět poté zpracován víc do hloubky - ale bez té poetiky tohodle dílu.) ()

Ironfood

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Milostné románky mě ve Star Treku obvykle spíše otravují, ale když v jejich centru stojí Data, je to něco jiného. Divím se, že známý znalec žen Worf byl až čtvrtým členem posádky, se kterým se Data v tomto směru rozhodl poradit. A bylo to na poslední chvíli, pak jeho konzultace parádně utne Picard. Každopádně, stačí trochu zapracovat na té milenecké hádce, a příští by to mohlo vyjít:-) ()

PKD

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tato episoda obsahuje snad tu nejbizarnější,nejoriginálnější a nehrůznější smrt v celém ST universe. Drsně probodnutou kpt.Zahevovou v Night Terrors,nepočítám. Členka bezpečnosti doslova zemře v podlaze. Tuto scénu si vždy pouštím několikrát. Zbytek děje je mi většinou fuk. Proto ta 4.* ()