Vypočítavá postava ze Sherlocka Holmese uvězní posádku v holografickém simulátoru. (SkyShowtime)

noriaki

Jedna z průměrnějších epizod se skvělým charismatickým záporákem, který zase až takový záporák není. Jenže jsme v Nové generaci a tady je průměr sakra vysoko. Postavu Moriartiho jsem si oblíbil a bylo by hezké, kdyby si s ní scenáristé pohráli a dali jí víc prostoru. ()

sirien

Reáně 3* - ten díl jakože funguje, ale vlastně neni dějově nijak extra ani nemá nějakou zvláštní hloubku. +1* za návrat holo-Moriartiho, který si to zasloužil, Barcley je super vedlejší postava... Sleduje se to příjemě, ale po dokoukání člověk nemá moc pocit že by "něco viděl". Teoreticky to má i nějaké logické díry, ale v praxi tam ta "procedura" vlastně nehraje ani tolik roli aby na tom záleželo. Škoda, z Moriartiho návratu šlo rozhodně vytřískat mnohem víc. ()

majo25

Opakovanie témy spred niekoľkých sérii nie je práve to, čo by ma extra bavilo, ale uznávam, že z toho srší dobrá atmosféra a napätie. Moriarti je charizmatický záporák a epizóda pôsobí originálne. Od najvyššieho počtu hviezd ho však pribrďujú logické nedostatky, ktoré mi v hlave vrtali po celý čas sledovania a ktoré nie som ochotný spapkať. Už len samotné sebauvedomenie simulátorovej postavy je nonsens. To ako keby kreslená postavička spod ruky animátora by si uvedomila samu seba. Ďalej tu máme to, že preniesť nehmotný objekt do reality je z logiky vecí neuskutočniteľné. Ani so simulátormi, ani inak. Postava v simulátore je predsa len nejaká silueta, tvar s externe pracujúcim softwerom, nie osoba s DNA, vnútornými orgánmi, krvou a mysliacim mozgom. Simulátorova osoba (ešte k tomu z 19. stor) by predsa nemohla programovať simulátor, nie do takých detailov, ako to vidíme, prevádzať autoritizáciu lode a pod. A keď už v nejakom absurdnom vesmíre áno, ako by bez jeho vedomia mohli vnútri simulátori ostatní vytvoriť vlastnú simuláciu bez toho, aby to "šéf" nevidel. Naviac tu máme fakt, niekoľkokrát spomínaný v minulých dieloch NG, že simulátor má obmedzený priestor, do hraníc ktorého možno naraziť, čo sa tu nestalo. ()

DocBrown

Výborný návrat Moriartyho, jeho britské dialogy s Picardem jsou opět skvělé (Davis je taktéž Shakespearovský herec). Bohužel to má příšernou díru, jestliže měl Moriarty počítač jasně pod kontrolou, že mohl i replikovat ostatní postavy, jak by mu mohlo uniknout, že připravují jinou simulaci přímo ze simulátoru? Hlavně když díky Hologeordimu ví, že Data zjistil co se děje. Škoda, že už Moriartyho neoživili ve Voyageru s holoemitorem. ()