Worf je uvězněn ve společnosti mírumilovných Klingonů a Romulanů a riskuje svůj život. (SkyShowtime)

majo25

Zavŕšenie dvojdielu je výlučne iba s Worfom na odľahlej planéte. Téma je určite zaujímavá - pokojné spoločenstvo Klingónov a Romulánov. A to by neboli Klingóni, aby to nepokazili, v tomto prípade vzpurný Worf. Zápletka funguje do istého času, potom sa dej začne zjednodušovať a zjednodušovať a postavy sa správajú povedzme málo vierohodne. Aj samotný Worf, ktorý sa pomaly roztápa a hovorí niečo o láske, keď ho obletuje klingónska miešanka. Nechýbajú tradičné klingónske hlášky ako "klingónsky syn by radšej zabil otca, než by ho videl vo väzení", ktoré pobavia. ()

noriaki

V prvním díle Worf sotva přicmrndoval, ale ten druhý je téměř jen o něm. I tak je to málo, protože vyprávění je uspěchané a objevování klingonské podstaty příliš povrchní. Jo a napadlo ty dva, že by mohli žít někde kde nevadí když někdo není stroprocentní klingon? Já nevím, třeba ve Federaci? ()

sirien

Není to dvojdíl - v minulém dílu je jen 5 minutový úvod zápletky. ALE je to škoda, protože to téma by dvoudíl zoufale potřebovalo. Nebo o hodně líp zahuštěnej scénář. Je hezké, že tu je naznačeno že klingoni mají "v krvi" jinou povahu, než lidé - bohužel to není moc rozvedené ani podtržené. Je hezké, že tu je Worf konfrontovaný s ambivalencí toho že jeho hodnoty mohou rozbít mír - škoda, že to není probrané víc do hloubky. Ale jako ta témata tu jsou, jsou udělaná relativně dobře, je to hezký další prohlubující pohled na Klingony (a malinko na Romulany)... škoda - mělo to potenciál na 5*, takhle to je tak na 4 a i tak chápu pokud někdo nedá ani ty. ()

RedDuck

Kvalitní dvoudíl, druhá část už se soustředí hlavně na tábor klingonských zajatců, Worf přináší vzpouru a obnovení tradic a hodnot, zároveň však musí sám mnohé klingonsky černobílé vidění přehodnotit. ()

Salsecnew

V posledních řadách se už řeší rodinné problémy a mezilidské vztahy více než objevování nových forem života a nových civilizací, přesto tato epizoda je poutavá a zajímavá i něčím jiným, než na co jsme byli doposud zvyklí. Worfova zápletka je velice zajímavá, poutavá a dává smysl. Avšak s tím jeho otcem si myslím, že to nebylo vysvětleno. Celou dobu jsem předpokládal, že jeho otec se vydává za někoho jiného, a nakonec se sám přihlásí. ()