Dat a jeho zlý bratr drží Picarda, Troiovou a Geordiho jako vězně. (SkyShowtime)

majo25

Zavŕšenie dvojdielu je o čosi slabšie ako prvý diel. Nekoná sa žiadna veľká epika či akcia spojená s väčším napätím. Samotní Borgovia už nie sú veľmi nebezpeční a sú skôr bábkami. Škoda, že sa nevyužilo aj toho, že doktorka nemala s velením lode, naviac v útočnej konfrontácii s Borgami, žiadne skúsenosti - naopak, nechali ju to zvládnuť ako profíčku. Stále to však má skvelé momenty, ako napr. Data keď experimentuje s Jordym alebo trenice medzi Datom a Lorrom. ()

noriaki

Zápletka má potenciál a první čtvrt hodinu jsem v sobě živil naději na další "The Best of Both Worlds". Bohužel postupně se napětí rozředilo, smrtelná hrozba pro Federaci vyvanula a děj se smrskl na dvě linie, z nichž jedna je až příliš přímočará a ta druhá plná nesympatických postav. Oceňuju snahu ukázat že jednotlivé epizody nestojí ve vzduchoprázdnu. Ovšem když přišla doktorka se svou brilantní taktikou, bylo mi z toho trochu trapně. ()

probablito

Niektoré ST dvojdiely trpia tým, že prvá časť je absolútne famózna, načo v druhej dôjde k poklesu kvality. Descent je toho dobrým príkladom. Očividne nezvýšili ani prachy na špeciálne efekty, pretože tvar novej borgskej lode si väčšinu času môžeme len predstavovať. Vážne, vesmírna bitva pod velením dr Crusherovej je spravená otrasne a to sme v siedmej sezóne! Veď tu sa nachádzali samé skvelé súboje z vesmíru, asi boli v trikovom oddelení na dovolenke. Inak, príbeh ako taký je super, finálna konfrontácia medzi Dejtom a Lorom rýchla a nekompromisná, ale to predtým je pomerne odfláknuté - prestrelka s Borgami trvá asi desať sekúnd. Trapas. Ale dávam pol bodíka za toho usmievajúceho sa Borga, wow, to bolo creepy, škoda, že to viac nerozpracovali v tomto smere. ()