Picard je nucen přemístit původní Američany z planety, kde se usídlili. (SkyShowtime)

Segundo

Na Wesleyho nejprve přijde opožděná puberta, ta jej zase přejde a on pod dohledem Cestovatele odcestuje do jiných rovin existence... K tomu je přidáno pár severoamerických indiánů na planetě, která připadla Cardasianům. Dozvíme se také, že rod Picardů má své kořeny v západní Evropě doby Karla Velikého... Ani nevím, proč jsem nedal odpad... Snad kvůli nějaké nostalgii spojené s postavou Cestovatele, který se objevil hned zkraje seriálu a pak jsme o něm dlouho neslyšeli. ()

DocBrown

Na začátku byl protivný Wlezley docela zábavný, ale ten výmysl, že je to superčlověk který zastaví čas, je fakt strašný. Indiáni s Cardassiany se ještě dali snést. ()

noriaki

Palčivá potřeba američanů neustále se omlouvat indiánům za způsobená i domělá příkoří je sice do jisté míry pochopitelná, nebo minimálně tolerovatelná, ale nechápu proč je to relevantní pro mírovou smlouvu s Cardassií. Pokud nepřistoupíte na tezi o dědičné vině bílého muže, nemá epizoda moc co nabídnout. Zmagoření Wesleyho Crushera a zprznění původně zajímavé postavy Cestovatele jen podtrhují míru nesoudnosti scenáristy. ()

majo25

Jednoepizódny návrat Wesleyho je síce príjemným nostalgickým spestrením seriálu, resp. jeho 7. série, ale zápletka o jeho životnej ceste a ešte takto uletenej už nie. Tú schopnosť zastavovať čas zdedil po otcovej alebo maminej strany? A že sa o tejto superschopnosti viac seriál nezmieňuje. Indiáni v dobových kostýmoch v 24. storočí na inej planéte a stretávajúcich Cardasiánov je ďalší divoký námet, v ktorom potešia aspoň Cardiasánci. ()