Star Trek: Nová generace

(TV seriál)
  • Česko Star Trek: Příští generace (více)
Sci-Fi / Dobrodružný / Akční
USA, (1987–1994)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, (více)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, (více)

Série(7) / Epizody(176)

"Takové jsou cesty hvězdné lodi Enterprise..."  Když se diváci po téměř dvaceti letech konečně dočkali dalšího samostatného seriálu ze světa StarTreku, nikoho nenapadlo, že Nová generace bude ještě úspěšnější, než Originální série s kapitánem Jamesem T. Kirkem.
Celkem ve 178 dílech se vydává posádka kapitána Jean-Luca Picarda (Patrick Stewart) na svou misi, na níž mnohdy závisí bezpečnost Hvězdné federace planet jakož i celého vesmíru. Bojují nejen s tvrdými a krutými Romulany, hrabivými zbabělci Ferengy, či bezpohlavními polomechanickými Borgy, ale často i sami se svou přirozeností, s nepřízní osudu, s tvory, planetami a vlivy, jaké dosud člověk nepotkal... (monolog)

Galadriel

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Asi nejlepší série celé prozatimní startrekovské existence. Volba shakespearovského herce do role kapitána hvězdné lodi se ukázala být skvělou volbou. Moudrost, klid a rozvaha, to jsou nové hodnoty, které přináší Jean Luc Picard na palubu hvězdné lodi Enterprise, spolu se sexy komandantem Rikerem (ale až od doby, kdy si nechá narůst fousy) a androidem Datem, snažícího se pochopit lidské chování. S novými trikovými možnostmi navíc dostal celý vesmír Star Treku konečně tvář, jakou si zasloužil a s příchodem Borgů tu nejzajímavější zápornou rasu celé galaxie a nejen jí. Nepřestalo mě to bavit ani po letech. ()

Gemini

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Absolutní vítěz mezi Star Treky. Scénáristi jezdili jako fretky celých těch sedm let co nás navštěvoval kapitán Jean Luc Picard a jeho posádka, kterou netřeba představovat. A celé to doprovázela řádně efektní podívaná, takže kdo najde chybu, má u mě pivo:) a já dávám seriálu jako celku (při té délce značících hóóóódně vysokou kvalitu) 80%. ()

Djkoma

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Naprosto dokonalý seriál kvůli, kterému jsem v pátek v podvečer seděl u televize a nadával na inteligentní pány v Čt1, kteří pořád dokola dávali reklamy na pomazánku a jogurty :o). Je pravda, že některé díly dokázali uspat, ale např. díly s Borgi byli naprosto dokonalé a převyšovali ostatní díly(např s bytostí Q apod. ) nejmín o vesmírny parsek... Tato nová generace zachránila seriál a dala mu novou tvář. ()

Marigold

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nejlepší článek startrekovského kultu, zřejmě i proto, že je to náš "současník". Za 40 let se mu budou diváci pravděpodobně smát, jak se my dnes smějeme původnímu seriálu, ale přesto mi ta velká rodina pod velením charismatického "skinheada" Jean-Luca Picarda přirostla k srdci. I díky Příští generaci se stal ze Star Treku masivní fikční svět s neskutečnou propracovaností. Celá trekovská série je oslavou lidské fantazie a mnohdy i pokladnicí skvělých řemeslných výkonů (některé díly patří k tomu nejlepšímu, co seriál jakožto žánr zplodil). Potěšující je i dovedné začleňování literárních klasik do jinak hi-tech děje. Zkrátka díky Enterprise libovolné řady se můžeme vydat tam, kam se dosud nikdo nevydal. ()

T2

Tržby za predaj Blu-ray Star Trek: The Next Generation Motion Picture Collection v USA $12,981,350 //počet predaných kusov 403,125║ __▐ Tržby za predaj Blu-ray Star Trek: The Next Generation - Season Four v USA $741,613 //počet predaných kusov 12,362║ ▐ Tržby za predaj DVD Star Trek: The Next Generation Motion Picture Collection v USA $9,122,636 //počet predaných kusov 290,067/60%/ ()

Galerie (1 261)

• Počas interview v roku 2012 Brent Spiner o tejto epizóde povedal: „Bola to proste rasistická epizóda. Možno nie zámerne, ale vyzerala tak a vyznela tak. Bola to tretia epizóda, takže náhodou sme tú najhoršiu natočili hneď na začiatku a už nikdy sme nevytvorili nič horšie.“ (koba)