Reklama

Reklama

Star Trek: Nová generace

(seriál)
  • Česko Star Trek: Příští generace (více)
Sci-Fi / Dobrodružný / Akční
USA, (1987–1994)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scénář:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria (více)

Hrají:

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(176)

Obsahy(1)

"Takové jsou cesty hvězdné lodi Enterprise..."  Když se diváci po téměř dvaceti letech konečně dočkali dalšího samostatného seriálu ze světa StarTreku, nikoho nenapadlo, že Nová generace bude ještě úspěšnější, než Originální série s kapitánem Jamesem T. Kirkem.
Celkem ve 178 dílech se vydává posádka kapitána Jean-Luca Picarda (Patrick Stewart) na svou misi, na níž mnohdy závisí bezpečnost Hvězdné federace planet jakož i celého vesmíru. Bojují nejen s tvrdými a krutými Romulany, hrabivými zbabělci Ferengy, či bezpohlavními polomechanickými Borgy, ale často i sami se svou přirozeností, s nepřízní osudu, s tvory, planetami a vlivy, jaké dosud člověk nepotkal... (monolog)

(více)

Recenze (276)

Marigold 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejlepší článek startrekovského kultu, zřejmě i proto, že je to náš "současník". Za 40 let se mu budou diváci pravděpodobně smát, jak se my dnes smějeme původnímu seriálu, ale přesto mi ta velká rodina pod velením charismatického "skinheada" Jean-Luca Picarda přirostla k srdci. I díky Příští generaci se stal ze Star Treku masivní fikční svět s neskutečnou propracovaností. Celá trekovská série je oslavou lidské fantazie a mnohdy i pokladnicí skvělých řemeslných výkonů (některé díly patří k tomu nejlepšímu, co seriál jakožto žánr zplodil). Potěšující je i dovedné začleňování literárních klasik do jinak hi-tech děje. Zkrátka díky Enterprise libovolné řady se můžeme vydat tam, kam se dosud nikdo nevydal. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naprosto dokonalý seriál kvůli, kterému jsem v pátek v podvečer seděl u televize a nadával na inteligentní pány v Čt1, kteří pořád dokola dávali reklamy na pomazánku a jogurty :o). Je pravda, že některé díly dokázali uspat, ale např. díly s Borgi byli naprosto dokonalé a převyšovali ostatní díly(např s bytostí Q apod. ) nejmín o vesmírny parsek... Tato nová generace zachránila seriál a dala mu novou tvář. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Absolutní vítěz mezi Star Treky. Scénáristi jezdili jako fretky celých těch sedm let co nás navštěvoval kapitán Jean Luc Picard a jeho posádka, kterou netřeba představovat. A celé to doprovázela řádně efektní podívaná, takže kdo najde chybu, má u mě pivo:) a já dávám seriálu jako celku (při té délce značících hóóóódně vysokou kvalitu) 80%. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi nejlepší série celé prozatimní startrekovské existence. Volba shakespearovského herce do role kapitána hvězdné lodi se ukázala být skvělou volbou. Moudrost, klid a rozvaha, to jsou nové hodnoty, které přináší Jean Luc Picard na palubu hvězdné lodi Enterprise, spolu se sexy komandantem Rikerem (ale až od doby, kdy si nechá narůst fousy) a androidem Datem, snažícího se pochopit lidské chování. S novými trikovými možnostmi navíc dostal celý vesmír Star Treku konečně tvář, jakou si zasloužil a s příchodem Borgů tu nejzajímavější zápornou rasu celé galaxie a nejen jí. Nepřestalo mě to bavit ani po letech. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Tržby za predaj Blu-ray Star Trek: The Next Generation Motion Picture Collection v USA $12,981,350 //počet predaných kusov 403,125║ __▐ Tržby za predaj Blu-ray Star Trek: The Next Generation - Season Four v USA $741,613 //počet predaných kusov 12,362║ ▐ Tržby za predaj DVD Star Trek: The Next Generation Motion Picture Collection v USA $9,122,636 //počet predaných kusov 290,067/60%/ ()

Galerie (1 261)

Zajímavosti (157)

  • Modré svetlo "modrého poplachu," ktoré je vidieť v epizóde, bolo vytvorené v postprodukcii zmenou štandardného červeného svetla "červeného poplachu." Remasterovaná verzia epizódy však pri "modrom poplachu" obsahuje pôvodné červené svetlo. (koba)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (více)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Major Charles Winchester III už není mezi námi. Jeho představitel David Ogden Stiers totiž ve věku 75 let zemřel ve svém domě v Oregonu. Stierse určitě znáte ze seriálu MASH, kde od 6. série ztvárnil… (více)

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (více)

Reklama

Reklama