Star Trek: Nová generace

• Česko Star Trek: Příští generace (více)
USA, (1987–1994)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scénář:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (více)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (více)

Série(7) / Epizody(176)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Radiq

No je vidět, že první série je dost pohublá a přitažená za chlupy na koulích. Triky jak kdyby někdo film něčím polil nebo poškrábal, krev v tomhle světě neexistuje a někdy se všichni chovaj dost na palicu. Ale co je nejhorší, tak pubertální vymydlenej vlezlej spratek, ten synek od té doktorky, co se chová jak kdyby zrovna vylezl z knížky o Rychlejch šípech a navíc je chytrej jak použití solviny na masturbační účely. To byl dycky boj, vydržet na něho koukat, když vlezl do záběra. Jinak ostatní postavy mi nevadí. Picard je nejlepší, teda Data je nejlepší a celkově ta rozmanitost posádky je zajímavá (to máme klingona, slepca, dobráka prvního důstojníka, doktorku, tu babu co se umí vcítit a tu lesbu co dělá ochranku). Jednotlivé díly jsou některé lepší, někdy horší, většinou horší. Jako nejsu nespokonejej, ale doufám, že další série se polepší. A musim řict, že polepšila. Je to zábavnější, spratek synek už se tam nevyskytuje ve větším, než malém množství, i když už by ho aji celkem mohli zabít. Taky příběhy jsou celkem chytlavé a triky a papumdekl chytil šmrnc. Nová doktorka je akorát jakási stará kráva, která je sympatická možná tak lidem, co maj rádi mature porno. No ono celkově mi leze na nervy ta dobrá a kladná povaha všech z posádky (kromě drsňáka Worfa). Jak kdyby všichni přišli z Vatikánu a jak kdyby všichni záporáci žrali nemluvňata... Třetí série je opět o trochu lepší, protože technologie očividně pokročila. Ale pořád to nestačí na to, abych zvedl svoje původní hodnocení. Díky bohu se nám vrátila Dr. Crusherová, která asi mezitím byla na potratu nebo někde, no hlavně že ta stará mrva už se zdekovala a neotravuje tam svým ksichtem. Teda né že bych u Crusherové zrovna hladil žalud, ale rozhodně je aspoň trochu sympatická. Její podělanej synek je pořád chytrej jak papuč v rozkroku, ale na štěstí se vyskytuje docela řídce, asi jak sračka, která mu vždy vychází z orálního otvoru, když promluví. Ještě jednou ke členům posádky - každej dycky vyvede nějakej exces, kterej se k němu vůbec nehodí, ale to není nic novýho. K maskám - jednoznačně nejlepší jsou Borgové a zksichtělí Ferengové, ale obecně vzato - vždy můžete čekat humanoidní postavu s nějakým výrůstkem na hlavě. Ostatní formy života v záběrech nejsou, maximálně tak energetické... Toť zatím vše... Aleluja hurá, synek pičus Crusher už tam není. Taky ale zrovna nevýskám radostí, protože většina dílů nevybočuje z průměrné řady. Všechny příběhy se mi pomalu slévají do jedné mrtě a tím pádem ztrácím přehled o sériích, které se mi zdají čím dál tím víc stejnější a nepřinásí nic nového. Proto jdu dolů s hvězdama, páč ochrstlej ksicht vodou mě osvěží víc, než další díl. Chrst prst skrz mrd. Holt, i na tom Treku je už vidět, že je docela stár... Pátá série se od ničeho moc neodlišuje, akorát mám dojem, že čím víc dílů vidím, tím víc si řikám, že Riker je hroznej gigolo - vojede dycky aji mimozemšťana... a nemusi to dycky být na 100% ženská... A Deanna Troi získala v dabingu trochu slušnej hlas až v posledním díle 5. série, jinak z ní ten hrubej hlas dycky dělal dost mužatku. Série šest ničím novým nepřekvapí. Opět tam jsou díly, které jsou nad- i podprůměrné. Worf začal konečně to svojě směšný háro nosit v culíku a hned vypadá "líp". Řekl jsem, že mě 6. série ničím nepřekvapí? Omyl - hraje v ní totiž pravej Stephen Hawking!!! Teda aspoň v posledním dílu. V sedmé sérii opět překypuje většina mimozemšťanů tím, že mají zkrabacený čelo nebo uši nebo celkově ksicht, ale zdá se mi, že tady je to zas o trošičku promakanější. Poslední série potěšila několika fakt dost vymakanými díly, ale opět jich tam je několik trapně nudnejch. Zakončeno slušným dvojdílem a šlus! () (méně) (více)

Tommassi3

Star Trek: Novou generaci považuji za bezkonkurenčně nejlepší, nejpropracovanější i nejkvalitnější příspěvek do celé Star Trekovské série, což nejlépe dokazuje jak počet ocenění, tak i počet sezón, i jeden z nejlepších scifi seriálů vůbec.. Moji oblibu The Next Generation samozřejmě do jisté míry ovlivnila skutečnost, že jsem na tomto seriálu vyrostl a právě tuto sérii viděl jako vůbec první, přičemž ta původní s kapitánem Kirkem a panem Spockem si bezesporu přes svoje stáří zachovává své kouzlo, právě po Next Generation ji mám nejraději, ostatní čtyři včetně té animované už se však těmto dvěma zmiňovaným kvalitou ani vzdáleně nepřibližují, byť v otázce trikovosti, která by měla být v případě sci-fi projektů naprosto zásadní, by měly mít logicky značnou výhodu.. [ Dabing 9/10 ] Velmi povedená záležitost !! II Viděno kompletně celé !! ()

Paity

Jeden z nejlepších sci-fi seriálů, který byl kdy natočen. Patrick Stewart, Jonathan Frakes, Marina Sirtis, to jsou všechno jména zaručující kvalitu. Kvalitu, která je v tomhle žánru často chybějící ingrediencí. Navíc ocenit je nutné i vyrovnanost dílů, co se týče kvality. To se také často filmařům nedaří. ()

Beatle

Je to klasika, je to Trek. A když se člověk povznese nad podivné rasy a androidy a zelené prostitutky a zakrnělé chlapíky s velkýma ušima, je to prostě bomba. Picard a jeho schopnosti "ukecat" každý záporný charakter, aby se dobrovolně vzdal....to jest umění, které může náležet jen kapitánovi hvězdné lodi :) ()

Caszidy

Skvělé obsazení, na Star Trek typická snaha o hlubší sdělení a řešení morálních, etických a filozofických problémů a konfliktů vhodně doplněná a vyvážená umírněnou akcí a technologiemi, a samozřejmě nekonečný vesmír do nějž je zasazeno star trekovské universum. To jsou atributy, díky nimž má i po letech Nová generace mnoho co nabídnout. Rozhodně se nepovažuji za nějakého trekkie a přiznám se, že jsem rozhodně neviděl všechny díly, avšak přesto mi Jean-Luc Picard a jeho posádka přirostla k srdci. ()

Galerie (1 272)

• Borgové měli být původně insektoidní rasou a měli po zpackaném pokusu s Ferengy převzít roli hlavních nepřátel Federace. Vývoj tohoto konceptu přerušila stávka scenáristů a když se natáčela epizoda, kde se prvně objevili, byl již koncept - částečně z rozpočtových důvodů - pozměněn. Nakonec se v seriálu objevili jen v 6 dílech. (mirliflore)
  • Jonathan Frakes (Riker) vystupoval v prvej sérii oholený, ale pred natáčaním druhej sa dlhšie neoholil, a to sa členom štábu tak zapáčilo, že zvyšok seriálu ostal zarastený. (Zdroj: projektn.sk) (Raccoon.city)
  • V seriálu se používalo fluorescenční oranžové pozadí nasvěcované ultrafialovým světlem. Výsledkem bylo snazší vygenerování masky a radikální úspora času oproti jiným metodám. (Pumiiix)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (více)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (více)