Harpoon

Michelle Osis

Kurtis David Harder

Scénografie:

Tim Rutherford

Harpoon je poměrně brutální komediální thriller, skvěle načasovaný v paralele s letošním The Lighthouse, protože oba snímky působí jako námořnická příručka toho, čemu se máte mimo pevninu rozhodně vyhnout, aby jste na sebe neuvrhli smůlu. A že zdejší tři protagonisté udělali snad naprosto vše proto, aby se k nim osud úplně otočil zády, vytváří podloží pro velmi černou komedii. [Sitges 2019](8.10.2019)

Oůůůů my fuckin good!! Tak to mě mrdej do kulata, tohle byla zas pecka!! ... Jednak tedy zjišťuji, že komedie nějak v poslední době nejsou to, co bývaly... Už podruhé po sobě jsem si pustil "komedii" a vylezlo z toho takový peklo, že mi šel mráz po zádech!! Před pár dny total psycho-tragic-violence Art of self defence, no a teď Harpoona. A to jsem si říkal, že si "v pátek pustím teda nějakou novou komedii". Ale co jsem dostal mi hlava zas faaakt nebrala. Trojice docela ujetejch třech mladejch lidí si vyjede na lodi na moře a řeší svoje ujetý vztahy a to dost drsně. Celý je to násilný, drsný a krvavý od začátku. Potyčky vedou ale jen k jejich uvíznutí na moři bez jídla, vody atd. A docela tam strádaj a pijou si vlastní krev atd. ... A pak příjde jedna scéna, tahání klacíků a losování ... akuurva u tý scény sem šel fakt do kolen!! Teda po ní. Nechci prozrazovat nic, ale prostě finále je parádní a z čehokoliv komediálního se v pár minutách stane těžkotonážní, obludný krvavý horor vypsychovaný na maximum !!! Fakt paráda, super! Zahraný skvěle, fx efekty paráda, atmosféra ve finále level hell ... atd. (Zítra dám další novou komedii Little Mosters 2019 a doufám, že už se konečně zasměju! :-D )(11.10.2019)

Jednoduché, ale zábavné. Tři lidé, kteří se tváří jako přátelé (respektive partneři), jedna loď, žárlivost, přetvářka, lež ... a harpuna. Ta se tedy ke slovu bohužel nedostane v takové míře, jak by si člověk myslel, když to dotáhla až do názvu filmu, ale i tak si ti tři vypečení kamarádi dokážou z výletu na širý oceán udělat docela peklo. A i když člověk očekává, že je v bezpečných vodách nenáročné, neambiciózní a tisíckrát viděné žánrové hříčky ... no kecal bych, kdybych tvrdil, že jsem ten závěrečný twist čekal. Za překvápko zaokrouhlím nahoru. 7/10(9.10.2019)

Vím, že se často opakuju, no ale nemůžu si pomoct, protože ty zatracený castingový komise asi schválně do filmů vybírají co možná nejhnusnější herce ze všech, aby mě nasraly. Takže opět: Film je to dobrej, za málo peněz hodně muziky a pro milce drsnějšího humoru pošušňáníčko (černá komedie ho plně nevystihuje, spíš tak černokomediální thriller). Ale boha ty tři zjevy v hlavních rolích to je fakt děs. Protivná čůzovitá zmejkapovaná buchta s tím typem xichtu, že byste jí řekli stejně dobře dvacet jako i čtyřicet, samolibá držka její bojfrend a totální vocas, lůzr a přizdisráč jejich společnej kámoš. I když toho bojfrenda bych vlastně toleroval, protože on měl toho samolibýho držku podle scénáře hrát. Ale co naplat - v komorním situačním filmu s pouhými třemi postavami je hodně důležitý, aby vám ty postavy sedly, protože pokud ne, může bejt scénář úplně bohovskej a vy stejně budete celou dobu otráveně pokukovat po časomíře.(23.10.2019)

Naughty Buoys and Girl. Sympatická javorová variace na Úplné bezvětří, jen těch psychopatů bylo na palubě o něco víc. Humor černý, jak zaschlá racčí krev, napínavá vzpomínka na trosečnický proviant jménem Richard Parker, směr plavby, který neodpovídal obvyklým žánrovým trasám a poučné zakomponování námořnických pověr. Já osobně bych na ně moc nevěřil. Tihle neměli na palubě Billyho Zanea a stejně to dopadlo špatně..(6.11.2019)

• - Příběh vyprávěný ve filmu, který napsal Edgar Allan Poe, se skutečně stal. Na konci závěrečných titulků je zobrazen náhrobek Richarda Parkera. Jde o skutečný náhrobek člověka jménem Richard Parker, který pocházel z anglického Southhamptonu. (vojacekr)