poster

Harpoon

 • Velká Británie

  Harpoon

Thriller / Komedie

Kanada, 2019, 82 min

Režie:

Rob Grant

Scénář:

Rob Grant

Hudba:

Michelle Osis

Producenti:

Kurtis David Harder

Scénografie:

Tim Rutherford
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  Naughty Buoys and Girl. Sympatická javorová variace na Úplné bezvětří, jen těch psychopatů bylo na palubě o něco víc. Humor černý, jak zaschlá racčí krev, napínavá vzpomínka na trosečnický proviant jménem Richard Parker, směr plavby, který neodpovídal obvyklým žánrovým trasám a poučné zakomponování námořnických pověr. Já osobně bych na ně moc nevěřil. Tihle neměli na palubě Billyho Zanea a stejně to dopadlo špatně..(6.11.2019)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Velmi milé překvápko z Kanady, které se objevilo odnikud. Film zní sice na první pohled jednoduše, ale v jádru je to poměrně inteligentní a správně černohumorná podívaná. Trio přátel uvízne na yachtě uprostřed oceánu a krom klasického boje o přežití figuruje také sexuální napětí, rivalita a temná tajemství, která nenápadně vyplouvávají napovrch. Herci jsou sympatičtí a je velmi zábavné sledovat peklo, které na yachtě prožívají. Ve finále je film i příjemně drsný a dojde i na jeden překvapivý zvrat. Perfektní jsou také monology vypravěče, který dává příručku k tomu, jak v takové situaci přežít a je to nečekaně vtipně i inteligentně podáno. 75%(11.10.2019)

 • chelseaman22
  ****

  Překvapivá chuťovka o milostném trojúhelníku, který skončil na upuštěné jachtě s harpunou a střepy ideálními na uřezávání končetin. Krátká metráž nedává prostor na kydy, proto se divák může primárně soustředit na pití racčí krve či řezání končetin a vychutnat si tak překvapující konec plný krve. 74 %(18.12.2019)

 • Morholt
  ****

  Trojice přátel, dva kluci a jedna holka, uvíznou uprostřed moře na porouchané jachtě a vedle problémů s přežitím musí řešit i vzájemné animozity, zejména vztahového charakteru. Příjemné překvapení. Grantovi se většinu stopáže daří držet odlehčený tón, který sice vyloženě nerozesměje, ale úsměv spolehlivě udrží, na čemž mají zásluhu nejen trampoty, které trojice zažívá, ale i charaktery postav zvládnuté výbornými neokoukanými herci. Své si odvedl i voice over, který celý příběh zastřešuje. V závěru se povedl i přechod do vážnější polohy a kupříkladu sekvence -SPOILER- s taháním slámek byla vynikající. Závěrečný zvrat je fajn a vyšel i úplný konec. Kanada tentokrát potěšila a Harpoon je tak další ukázkou toho, že když máte talent, stačí málo. 75%(6.11.2019)

 • JASON_X
  ***

  Vím, že se často opakuju, no ale nemůžu si pomoct, protože ty zatracený castingový komise asi schválně do filmů vybírají co možná nejhnusnější herce ze všech, aby mě nasraly. Takže opět: Film je to dobrej, za málo peněz hodně muziky a pro milce drsnějšího humoru pošušňáníčko (černá komedie ho plně nevystihuje, spíš tak černokomediální thriller). Ale boha ty tři zjevy v hlavních rolích to je fakt děs. Protivná čůzovitá zmejkapovaná buchta s tím typem xichtu, že byste jí řekli stejně dobře dvacet jako i čtyřicet, samolibá držka její bojfrend a totální vocas, lůzr a přizdisráč jejich společnej kámoš. I když toho bojfrenda bych vlastně toleroval, protože on měl toho samolibýho držku podle scénáře hrát. Ale co naplat - v komorním situačním filmu s pouhými třemi postavami je hodně důležitý, aby vám ty postavy sedly, protože pokud ne, může bejt scénář úplně bohovskej a vy stejně budete celou dobu otráveně pokukovat po časomíře.(23.10.2019)

 • - V čase 00:16:12, ve scéně, kdy se baví Richard (Christopher Gray) se svou přítelkyní Sashou (Emily Tyra), je vidět na pozadí zatažená obloha. V další scéně, v čase 00:18:06, kdy odchazí Richard na záď , je obloha bez mraků. (PatchmaN)

 • - Příběh vyprávěný ve filmu, který napsal Edgar Allan Poe, se skutečně stal. Na konci závěrečných titulků je zobrazen náhrobek Richarda Parkera. Jde o skutečný náhrobek člověka jménem Richard Parker, který pocházel z anglického Southhamptonu. (vojacekr)