Harpoon

• Velká Británie Harpoon
Trailer 1
Thriller / Komedie
Kanada, 2019, 82 min

Trojica najlepších priateľov v zostave Richard (Christopher Gray), Sasha (Emily Tyra) a Jonah (Munro Chambers) si vyjdu na bezstarostnú plavbu, lebo ich vzťahy sa trocha skomplikovali. Myslia si, že sa odreagujú a zabudnú na problémy, ktoré mali pred plavbou. Ale stane sa presný opak a prejdu najväčšou skúškou vo svojom živote. Uviazli na lodi a jedlo a voda sa minuli a ešte vyplávali na povrch ich temne tajomstva a s priateľov sa razom stali rivali o to, kto prežije a kto na lodi umrie. Len dopredu sa tlačí otázka, mal to niekto všetko premyslené, alebo to bola naozaj len všetko zhoda okolností? (peter12)

Trailer 1

Gilmour93

Naughty Buoys and Girl. Sympatická javorová variace na Úplné bezvětří, jen těch psychopatů bylo na palubě o něco víc. Humor černý, jak zaschlá racčí krev, napínavá vzpomínka na trosečnický proviant jménem Richard Parker, směr plavby, který neodpovídal obvyklým žánrovým trasám a poučné zakomponování námořnických pověr. Já osobně bych na ně moc nevěřil. Tihle neměli na palubě Billyho Zanea a stejně to dopadlo špatně.. ()

J*A*S*M

Jednoduché, ale zábavné. Tři lidé, kteří se tváří jako přátelé (respektive partneři), jedna loď, žárlivost, přetvářka, lež ... a harpuna. Ta se tedy ke slovu bohužel nedostane v takové míře, jak by si člověk myslel, když to dotáhla až do názvu filmu, ale i tak si ti tři vypečení kamarádi dokážou z výletu na širý oceán udělat docela peklo. A i když člověk očekává, že je v bezpečných vodách nenáročné, neambiciózní a tisíckrát viděné žánrové hříčky ... no kecal bych, kdybych tvrdil, že jsem ten závěrečný twist čekal. Za překvápko zaokrouhlím nahoru. 7/10 ()

Big Bear odpad!

Tak tohle byl úplně zbytečný film. V podstatě mně zlákal ten námět a přiznávám i řada čtyř hvězdičkových hodnocení, ale... Brutální, pitomé, o ničem. postavy se chovají naprosto nelogicky a jejich neustálé opakování, že dar není harpuna fakt vtipné nebylo. Jako dokázal bych pochopit, že se na jachtě sešli tři blbečci. To se klidně může stát, ale to co se tam dělo pak... Přitom nepojízdná loď mimo lodní trasy nabízí takových inteligentních zápletek... Velká škoda. Ta jachta i oceán byly super... Chvilku jsem myslel, že hodím alespoň jedním golfovým míčkem po rackovi, ale za ten závěr je to - ODPAD. ()

darkrobyk

„Měli bychom tahat slámky." Když si tři přátelé po nedorozumění plném krve vyjedou na moře, je jasné, že konflikt není u konce. Tedy pro upřesnění vyjedou si Sasha a Richard a jejich přítel Jonah, který jim jen zdánlivě dělá kořena. Netrvá dlouho a na palubě vypukne jachtová nemoc (jakási obdoba ponorkové), kdy se začnou všichni navzájem podezřívat. A jakmile se nepodaří nastartovat loď a dojdou zásoby, je jasné, že na jachtě, unášené proudy na volné moře, se vyhlídky na život poněkud zkalí. Černý humor, otrava krve, vášnivé dialogy, kostlivci lezoucí ze skříní všech tří aktérů a snaha přežít. Původně tři hvězdy zvyšuji o jednu za šťastný konec. Fajnové. ()

EvilPhoEniX

Velmi milé překvápko z Kanady, které se objevilo odnikud. Film zní sice na první pohled jednoduše, ale v jádru je to poměrně inteligentní a správně černohumorná podívaná. Trio přátel uvízne na yachtě uprostřed oceánu a krom klasického boje o přežití figuruje také sexuální napětí, rivalita a temná tajemství, která nenápadně vyplouvávají napovrch. Herci jsou sympatičtí a je velmi zábavné sledovat peklo, které na yachtě prožívají. Ve finále je film i příjemně drsný a dojde i na jeden překvapivý zvrat. Perfektní jsou také monology vypravěče, který dává příručku k tomu, jak v takové situaci přežít a je to nečekaně vtipně i inteligentně podáno. 75% ()

• Příběh vyprávěný ve filmu, který napsal Edgar Allan Poe, se skutečně stal. Na konci závěrečných titulků je zobrazen náhrobek Richarda Parkera. Jde o skutečný náhrobek člověka jménem Richard Parker, který pocházel z anglického Southhamptonu. (vojacekr)
  • V čase 00:16:12, ve scéně, kdy se baví Richard (Christopher Gray) se svou přítelkyní Sashou (Emily Tyra), je vidět na pozadí zatažená obloha. V další scéně, v čase 00:18:06, kdy odchazí Richard na záď , je obloha bez mraků. (PatchmaN)