Anaïs Pignotová má 12 let, je tlustá a představuje černou ovci své rodiny. Její patnáctiletá sestra Elena je krásná, navíc oblíbenec rodičů. Na rodinné dovolené Elena začne chodit se starším mužem a Anaïs se s ní začne poměřovat, hádat. Charakterová, víceméně autobiografická studie dívčího dospívání obdržela na MMF v Berlíně cenu Manfreda Salzberga. (PauloGrane)

Rozjimatel

2,5   "My sister lets some guy fondle her all night long, never thinking about me, and I'm the bitch!"   Ak by som mal tento podivný film zaškatuľkovať, tak by som ho označil v prvom rade za erotický a až v ďalšom slede by som si trúfol hovoriť o akýchsi náznakoch psychologickej drámy. Tie sexuálne scény sú nakrútené slušne dráždivo, tá mladá sexica má iskru, ale to je ešte okrem výbornej hudby asi tak všetko, čo by som vedel na filme pochváliť. Najväčší problém mám asi s tým, že tu nie je jediná aspoň trochu sympatická postava, v podstate všetky sú dosť odpudivé, na čele s tučnou hlavnou hrdinkou, ktorá sa ustavične niečim napcháva. Ďalej tu máme jej sexy sestru (tie sestry ani nemôžu byť odlišnejšie), ktorá je riadna mrcha, jedného nadržaného talianskeho hajzlíka a matku, ktorá je s prepáčením sebecká a bezohľadná krava. Takýto film si len sotva dokážem užívať, je to pre mňa čistá otrava. Keď sa v poslednej tretine filmu prestane sexovať a ja začnem rozmýšľať, k čomu to asi všetko smeruje, začne sa jedna nekonečná a nudná cesta autom, ktorá je ukončená až úplne mimóznym koncom filmu. Tých pár posledných minút sa to prepne do úplne iného filmu a ja si doteraz lámem hlavu nad tým, čo to má akože znamenať (mám ale svoju teóriu). Opäť raz jeden z 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete, ktorého genialitu som akosi nepochopil.   "She was in the woods. She says he didn't rape her." "Don't believe me if you don't want to." ()

katakomb

Velké zklamání. Námět a myšlenka zněly skvěle, ale po 40 minutách, kdy se prakticky nestalo nic jiného, než že dva mladí spolu diskutují o tom, co se stane nebo nestane pokud proběhne nebo neproběhne první společný sex, jsem film proklikal až nakonec, abych se dozvěděl, že ten film se zvrtl v něco úplně jiného než jsem původně očekával. Nedokoukal jsem, nezaujalo mě to, bylo to plytké, zdlouhavé a nudné. ()

Radko

Tento film nie je pekný. Upozorňoval na to i pán, ktorý povedal pár viet pred jeho uvedením na festivale, kde som ho videl pod názvom Tučné dievča. Celkovo mi z neho bolo nanič. Možno to bol zámer kontroverznej francúzskej režisérky. Dve dievčatá na prázdninách, vyprahnuté citovo, rovnako ako ich matka, podivné dialógy medzi sestrami, nič v ich konaní nebolo zobrazené s troškou radosti, potešenia - ani ten sex... Dej, v snahe poukázať na citovú prázdnotu hrdiniek a neschopnosť sa radovať, sa vlečie ako ten najpomalší slimák. Nakrútené to je síce fajn, ale pomalosť a monotónnosť po chvíli otrávi. A mimochodom - ak šlo naozaj o cestu do hlbín ženskej sexuality, ako píše DDT, tak tie hlbiny sú pekelne nudné. Dve hviezdičky dávam za síce nie vôbec príjemný, ale výborne spracovaný záver. ()

Vabr

Pokud máte rádi a znáte Todda Solondze můžete to srovnat s ním - přestěhujte ho do Francie a uberte v hodnocení tak hvězdu dvě. Příběh se zaměřuje na dvě sestry - tlustou (Fat girl) a hezkou - které mezi sebou nemají vřelé sesterské pouto a ta hezká neustále té tlusté předhazuje váhu. Tlustá si to vcelku nechává líbit, hezká se vykousává s klukem, rodiče jsou trošku nevrlí, a to celé samozřejmě bortí té tlusté psychiku. Více než o samotný děj se film snaží cílit na pocity hl. postavy, což se mu daří tak pade na pade. Je pravda, že tak třetina/polovina filmu se odehrává v jedné posteli, ale s překvapením to až tolik nenudilo. Pokud to někomu však tolik vadilo, dostane na konci pořádně nečekaný divácký mind-fuck, který si rozhodně nenechte vyspoilerovat a jděte do filmu, už jen kvůli tomu, naslepo. Za mě dávám horší 3 hvězdy, z kterých by se ale mohly stát klidně 4 nebo 5, kdyby přidaly více scén, zvratů a myšlenek. Vyhodnocení: Příští rok budu mít ve škole jako nepovinný předmět francouzštinu, takže na rozcvičku byl tenhle film dobrý ()

Dan9K

Ten film je příšerný. Emociálně vyprahlé postavy, bez špetky charakteru a rozumu, nesmyslně jednající. Půlka filmu se odehrává v jedné posteli. Často to působí jako porno bez těch věcí, které porno dělají pornem. Pak ovšem přijde závěr. Na jednu stranu strašně trapný. Správný art přece musí něco takového obsahovat, aby to celý film povýšilo někam jinam. Na druhou stranu je v porovnání s předchozím dějem tak dokonale nečekaný a šokující, že je v podstatě geniální. Uvědomil jsem si díky němu, jak jsou obyčejné starosti hodně malicherné. SPOILER À ma soeur! je filmem s pravděpodobně nejreálnější a nejbrutálnější násilnou smrtí, co jsem zatím viděl. Její síla spočívá v jednoduchosti, rychlosti, nečekanosti a fakt, že se to stalo jakoby mimochodem, ohromně pomáhá k dokonale reálnému vyznění. ()

• Jedná se o první film obsahující nahotu a erotické scény, který byl povolen v Jižní Koreji. Vždy předtím musely být takové scény buď upraveny nebo vystřiženy kvůli přísné cenzuře. (Cheeker)
  • Scéna, ve které vrazí matka (Arsinée Khanjian) Anais (Anais Reboux) facku, se točila 13x. Poslední, která je umístěna do filmu, byla opravdová. (Cheeker)