Anaïs Pignotová má 12 let, je tlustá a představuje černou ovci své rodiny. Její patnáctiletá sestra Elena je krásná, navíc oblíbenec rodičů. Na rodinné dovolené Elena začne chodit se starším mužem a Anaïs se s ní začne poměřovat, hádat. Charakterová, víceméně autobiografická studie dívčího dospívání obdržela na MMF v Berlíně cenu Manfreda Salzberga. (PauloGrane)

emma53

Catherine je opravdu kontroverzní osobnost a její filmová díla zřejmě také. Zatím jsem od ní viděla pouze jeden film a tohle je druhý, kde i kdybych nakrásně chtěla, tak výš než dvojku nedám a to se mi kroutí prsty i na nohou. Téměř do konce jsem byla přesvědčená, že je to celkem věrohodně podané i když některé momenty mně přišly naprosto zbytečné a byla jsem smířená s průměrným zážitkem. Ale konec tomu nasadil takovou korunu, že já vážně nevím, co tím chtěl básník říct....... ()

Radko

Tento film nie je pekný. Upozorňoval na to i pán, ktorý povedal pár viet pred jeho uvedením na festivale, kde som ho videl pod názvom Tučné dievča. Celkovo mi z neho bolo nanič. Možno to bol zámer kontroverznej francúzskej režisérky. Dve dievčatá na prázdninách, vyprahnuté citovo, rovnako ako ich matka, podivné dialógy medzi sestrami, nič v ich konaní nebolo zobrazené s troškou radosti, potešenia - ani ten sex... Dej, v snahe poukázať na citovú prázdnotu hrdiniek a neschopnosť sa radovať, sa vlečie ako ten najpomalší slimák. Nakrútené to je síce fajn, ale pomalosť a monotónnosť po chvíli otrávi. A mimochodom - ak šlo naozaj o cestu do hlbín ženskej sexuality, ako píše DDT, tak tie hlbiny sú pekelne nudné. Dve hviezdičky dávam za síce nie vôbec príjemný, ale výborne spracovaný záver. ()

Dan9K

Ten film je příšerný. Emociálně vyprahlé postavy, bez špetky charakteru a rozumu, nesmyslně jednající. Půlka filmu se odehrává v jedné posteli. Často to působí jako porno bez těch věcí, které porno dělají pornem. Pak ovšem přijde závěr. Na jednu stranu strašně trapný. Správný art přece musí něco takového obsahovat, aby to celý film povýšilo někam jinam. Na druhou stranu je v porovnání s předchozím dějem tak dokonale nečekaný a šokující, že je v podstatě geniální. Uvědomil jsem si díky němu, jak jsou obyčejné starosti hodně malicherné. SPOILER À ma soeur! je filmem s pravděpodobně nejreálnější a nejbrutálnější násilnou smrtí, co jsem zatím viděl. Její síla spočívá v jednoduchosti, rychlosti, nečekanosti a fakt, že se to stalo jakoby mimochodem, ohromně pomáhá k dokonale reálnému vyznění. ()

Snorlax

Breillatová se nebojí natočit variaci na téma dospívají obézní dívka má sestru. Nebojí se po vzoru Denisové nakalkulovat s přítomností diváka na projekci, a tak si jede po svèm. Využívá sexu jako estetického sdělného prvku, s jehož pomocí se propracuje k šokujícímu grande finale. ()

Anderton

Škoda toho nasilu záveru, ktorý sa nám snaží tvrdiť, že sa jedná ešte o brutálnejší art, ako dovtedy. Režisérka vie, ako vzbudiť pozornosť a ako rozprúdiť diskusiu. Lenže mne to, i keď to zmysel malo, pripadalo nereálne. To predtým však pracuje úspešne v náznakoch. Stačí škaredý pohľad, absencia objatí rodičov a dcér, ich vzájomné oslovovanie (si kurva) a je vymaľované. Trocha sa obávam, že niektoré ženy po tomto filme chlapov zavrhnú a samozrejme bola by to chyba. Fat girl je film, ktorý ostane v hlave dlho a to sa cení. Nesmie ho však vidieť odporca artu, jeho tvorcov bude ešte viac nenávidieť. ()

Fingon

Zatím nejlepší film, který jsem od Catherine Breillat viděl. Zajímavé je, že mi při příjezdu na odpočívadlo proběhl možný konec hlavou, ale vzápětí jsem jej zapudil s tím, že snad režisérka nebude taková svině. Byla. ()

mat.ilda

"Nejlepší je odpanit se sama, nechtěla bych, aby se někdo vychloubal, že mě dostal první"... pronesl dvanáctiletý pucek, aniž by tušil, jak blízko je splnění své touhy... nicméně, jsou známy i příjemnější způsoby, ne však pro pragmaticky založenou Anaïs. Nerovné sesterské soupeření v chladném a neosobním podání a první sexuální zkušenost za použití všech mužsky protřelých "naléhajících" klišé... a jedno velké finální zaskočení, snad jako odškodnění za předešlý pocit ztraceného času. Viděno v rámci Season Challenge Tour, týden s největšími francouzskými filmy. ()

DDT

Jak je u filmů C. Breillatové zvykem, jedná se opět o "cestu do hlubin ženské sexuality". A jako vždy jde o film, u kterého vás slovo "zábava" napadne až jako poslední :-) Dvě dospívající sestry se na prázdninách poprvé setkávají se sexem. Ta starší (a hezčí) přichází v patnácti o panenství a ta mladší (ošklivější a tlustá) je toho nedobrovolným svědkem..... Nedá se říct, že by šlo vyloženě o feministický film, i když muži jsou obvykle ve filmech C.B. redukováni na trubce, kteří chtějí jen to jedno... Ženské hrdinky (včetně matky obou dívek) tady také nejsou zrovna svaté (i když na rozdíl od chlapů mají aspoň tu duši, že :-)) a nenápadně houstnoucí atmosféra neomylně směřuje k dramatickému konci. Ten je poměrně nečekaný a šokující, ale zřejmě (alespoň já si to myslím) nejde o realitu, ale o pouhou představu hlavní hrdinky (jaká z nich to je poznáte podle alternativního názvu filmu, který zní "Fat Girl"). ()

snob

Muži jsou opravdu monstra. Já to musím vědět, jsem jedním z nich. Zadělané filmy, akorát mě zdržují od planých slibů a znásilňování nevinných žen. Muž, dobyvačná turbína ženských klínů. A možná zbývá i nějaké to promile mozkové hmoty určené k tomu, aby si vyměnil spodní prádlo. ()

Numinek

Tak údajně je tento film mezi 1001 Movie You have to see before die... Moje reakce: COŽE?? - A to nejenom na konec, ale i na to proč je proboha na tomhle seznamu?? ()

Rozjimatel

2,5   "My sister lets some guy fondle her all night long, never thinking about me, and I'm the bitch!"   Ak by som mal tento podivný film zaškatuľkovať, tak by som ho označil v prvom rade za erotický a až v ďalšom slede by som si trúfol hovoriť o akýchsi náznakoch psychologickej drámy. Tie sexuálne scény sú nakrútené slušne dráždivo, tá mladá sexica má iskru, ale to je ešte okrem výbornej hudby asi tak všetko, čo by som vedel na filme pochváliť. Najväčší problém mám asi s tým, že tu nie je jediná aspoň trochu sympatická postava, v podstate všetky sú dosť odpudivé, na čele s tučnou hlavnou hrdinkou, ktorá sa ustavične niečim napcháva. Ďalej tu máme jej sexy sestru (tie sestry ani nemôžu byť odlišnejšie), ktorá je riadna mrcha, jedného nadržaného talianskeho hajzlíka a matku, ktorá je s prepáčením sebecká a bezohľadná krava. Takýto film si len sotva dokážem užívať, je to pre mňa čistá otrava. Keď sa v poslednej tretine filmu prestane sexovať a ja začnem rozmýšľať, k čomu to asi všetko smeruje, začne sa jedna nekonečná a nudná cesta autom, ktorá je ukončená až úplne mimóznym koncom filmu. Tých pár posledných minút sa to prepne do úplne iného filmu a ja si doteraz lámem hlavu nad tým, čo to má akože znamenať (mám ale svoju teóriu). Opäť raz jeden z 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete, ktorého genialitu som akosi nepochopil.   "She was in the woods. She says he didn't rape her." "Don't believe me if you don't want to." ()

Alex

"Sex is Comedy" mi přišlo moc dokumentární, "Anatomie pekla" zas až naturalisticky krutá. Toto je můj třetí film od C.Breillat a přišel mi nejlepší ! I když hlavní postavy tohoto filmu své emoce nedávají najevo, během hodně pomalého děje se přece jen odhalí. Kdyby nebylo toho závěru, je to jen cynická sonda do dívčího dospívání, ale od té doby, co se holky ocitly na silnici, jsem čekal nějaký šok. A paní režisérka nezklamala... Už se těším na další její film - škoda, že jsou tak špatně dostupné. ()

Vabr

Pokud máte rádi a znáte Todda Solondze můžete to srovnat s ním - přestěhujte ho do Francie a uberte v hodnocení tak hvězdu dvě. Příběh se zaměřuje na dvě sestry - tlustou (Fat girl) a hezkou - které mezi sebou nemají vřelé sesterské pouto a ta hezká neustále té tlusté předhazuje váhu. Tlustá si to vcelku nechává líbit, hezká se vykousává s klukem, rodiče jsou trošku nevrlí, a to celé samozřejmě bortí té tlusté psychiku. Více než o samotný děj se film snaží cílit na pocity hl. postavy, což se mu daří tak pade na pade. Je pravda, že tak třetina/polovina filmu se odehrává v jedné posteli, ale s překvapením to až tolik nenudilo. Pokud to někomu však tolik vadilo, dostane na konci pořádně nečekaný divácký mind-fuck, který si rozhodně nenechte vyspoilerovat a jděte do filmu, už jen kvůli tomu, naslepo. Za mě dávám horší 3 hvězdy, z kterých by se ale mohly stát klidně 4 nebo 5, kdyby přidaly více scén, zvratů a myšlenek. Vyhodnocení: Příští rok budu mít ve škole jako nepovinný předmět francouzštinu, takže na rozcvičku byl tenhle film dobrý ()

Aquarii

Hlavní hrdinka vypadá jak dcera našeho herce a komika Lukáše Pavláska, nemůžu si pomoct. Ten konec byl opravdu nečekanej,za to dávám jednu hvězdu navíc. ()

mnx

Ačkoliv jsem si to nějak moc nezjišťoval, tak konec je podle mě myšlen jen jako výplod fantazie (popřípadě snu v autě) té malé holky. Vzhledem ke vztahu jejích netečných rodičů i její sestry k ní by to nebylo nic divného. ()