poster

Rackův taneček (S08E02) (epizoda)

 • Itálie

  La danza del gabbiano

Krimi / Drama / Mysteriózní

Itálie, 2011, 1 h 52 min

Režie:

Alberto Sironi
 • carl.oesch
  ****

  Když jsem po reprizování předchozích dílů zjistil, že budou ještě další, docela jsem se zaradoval - nicméně jsem už při konci předchozí série měl trochu pocit, že úroveň jde dolů. V minulém díle to vypadalo, že to bude sešup jako hrom, nicméně - Rackův taneček byl skokově zpátky v sérii. Sice ne úplně filmařsky (při prvním sledování mně zaujalo prostředí a způsob, jak bylo v komponováno do děje - z obrazovky sálala prostě Sicílie a bylo jedno, jestli to byly uličky "Vigatty" či "Montelussy" - či jak se to píše - pohledy na krajinu nebo interiéry od bytu samotného Montealbana přes komisařství až po paláce), ale dějově a herecky to bylo zcela OK. Zápletka měla logiku a gradaci, Cartarella nevyváděl, takže 75%. A že nám hoši na čele L. Zingarettim trochu zestárli? To se stává všem, i třeba takovému Herculovi Poirotovi.......rozhodně bych celého Montalbana označil asi za nejsymaptičtější italskou tv zábavu v tomhle tisíciletí. A obstojí to více než slušně i s produkcí z doby, kdy Italové ještě uměli točit filmy a seriály, Montalabano je rozhodně sympatičtější a celý děj mnohem méně srdcervoucí než jeho kolega Cattani......(14.6.2013)

 • VLADEK
  ***

  Musím přiznat, že díly seriálu z let 2010 jdou kvalitou velmi dolů. Jakoby se i změnil střihař. A tento díl ani nepobavil, jako většina starších. Váhám mezi 2-3 hvězdičkami. 50%(14.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace