Janeway nalezla rodiče Icheba (bývalého Borga). Řekne to Sedmé, kterou to rozhodí. Icheb z toho taktéž dvakrát neskáče radostí, ale rozhodne se domovinu navštívit. Dozvídá se o době, než byl asimilován, a o svých rodičích. Rozhodne se tedy zůstat. Jenže jeho rodiče něco tají... (Varan)

noriaki

Mám rád epizody předestírající morální dilemata. Tahle to sice udělala jen tak mimochodem, ale protože VOY je na tyhle náměty skoupý, tak jsem si ho tam rád našel. Vývoj Sedmé mi dělá radost. ()

sirien

Takže Voyager zase narazí na nějakou souvislost s dřívějším děním. Ale ok, tady to je od sebe aspoň jen pár dílů a je to ospravedlněný zajímavou zápletkou co to přinese. Bohužel, je to celý takový nedotažený - dlouho se to dokola patlá v pocitečkách, samotnou pointu to pak na konci v rychlosti odprezentuje a nijak neprozkoumá. Což je škoda. Zvlášť, když tu hostuje Mark Sheppard. Btw. ty děti sou překvapivě snesitelný. ()

• V čase 4:11, kdy je Voyager v Delta kvadrantu, tak nemohou vidět hvězdy Vega a Rigel v astrometrice. (Lajlos)